Kámasútra

Kategória: Kámasútra

Posteľný manuál plný tipov a trikov. Málo slov a veľa akcie. Pôvodný text napísaný indickým filozofom Vátsjájanom neobsahoval žiadne obrázky a sexuálne polohy tvorili len 20 % jeho obsahu. Či bolo zvyšných 80 % len vatou, alebo naopak, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Kámasútra alebo milostný život od A po Z

Sex sám o sebe je v súčasnosti skoro vždy vytrhnutý z kontextu. Sex, sex, sex. Nič pred a nič po. Veľmi strohý a okresaný pohľad na takú delikátnu záležitosť akou milostný život je. Odpoveď a širší nadhľad nájdeme hneď v samotnom názve Kámasútra. Kama je túžba. Sutra je manuál. Kama - to je túžba, ktorá začína už pri prvom strete pohľadov, ďaleko pred tým, než sa ide na vec (vo väčšine prípadov samozrejme, česť výnimkám) a končí tam, kde končia cesty všetkých smrteľníkov. Žili šťastne, až kým nepomreli. Až taký široký je záber tohto manuálu - Sutra.

Po čom túži každý milenec

Manuál lásky obsahuje sedem častí rozdelených do 36 kapitol. Začína sa úplne od základov a to určením si životných priorít. Čo to má spoločné s milostným životom? Je to najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré človek v tejto oblasti môže urobiť. Priority v sfére lásky sú prinajmenšom také dôležité ako každé iné podstatné životné rozhodnutie. Predstavy človeka s cieľom založiť si rodinu a predstavy večného playboya sa od seba líšia takmer vo všetkých oblastiach. Zamieňanie si týchto predstáv prináša z dlhodobého hľadiska množstvo nedorozumení a zmätkov. Vedieť, čo od milostného života chceme a následne to aj dosiahnuť, je jedným z najsilnejších potešení a slastí života. Podmaniť si to, o čom snívame. A to je presne to, po čom túži každý milenec.

Kámasútra nie je len 64 polôh

Kámasútra nie len zoznam polôh. Pôvodný text ich popisoval 64 a v neskorších verziách pribúdali ďalšie a ďalšie. Najnovšie verzie a súčasná doba riadiaca sa mottom: „čím viac, tým lepšie“, ide tvrdo po kvantite. Samotný akt však nie je všetko. Zvádzanie a predohra sú tiež veľkými vedami, aj keď v súčasnej uponáhľanej dobe, kde chce ísť každý hneď do akcie, často zabúdanými. Od objatí, bozkov, cez maznanie až škrabanie a nakoniec aj všetky možné aj nemožné polohy. Každý aspekt je rozanalyzovaný do najmenších detailov. Je jasné, že cit pre zmyselnosť bol v ľuďoch zakorenený už odpradávna. Tak ako fakt, že mužom bola vždy pripisovaná sila a dominantnosť a ženám nežnosť, jemnosť a poddajnosť.

Ženy a muži

Dynamika medzi oboma pohlaviami, to je skutočnou podstatou Kámasútry. Témy ako si získať ženu/muža, udržať si ju/ho, v určitých prípadoch opustiť, tvoria podstatnú časť originálnej verzie. Kapitola „manažment manželstva“ hovorí sama za seba. Ten moment, keď sa zo sexuálnej príručky stane manželská poradňa. Zvládnuť partnera bez toho, aby ste sa navzájom pozabíjali a zároveň udržať iskru vo vzťahu aj po rokoch, to je umenie, ktoré učí Kámasútra. Keď to funguje v posteli je to skvelé. Keď to funguje aj mimo nej, je to radosť žiť. Sám som bol veľmi prekvapený, koľko obsahu je venovaného práve spolunažívaniu dvoch ľudí. Vyzerá to tak, že ľudia majú asi viac problémov sami so sebou, ako so sexom.

Na veľkosti záleží

Výborná fyzická kondícia podporená zdravým životným štýlom sú základy, na ktorých je dobré stavať. V milostnej sfére to platí dvojnásobne. Kámasútra ponúka jednoduchú rovnicu. Čím ste zdravší, tím ste silnejší. Čím ste silnejší, tým ste fyzicky príťažlivejší. A čím ste fyzicky príťažlivejší, tým sa vaše obzory rozširujú. Výzor nie je všetko, ale je to príjemný bonus. Či už z pohľadu muža alebo ženy.

Pekný obal ale sám o sebe z dlhodobého hľadiska neobstojí. Pestovať si kvality a zručnosti, ktoré majú skutočnú váhu pri kontaktne s našimi súčasnými, minulými a budúcimi milovanými, to je pravá podstata Kámasútry. Alebo je to všetko predsa len o sexe?

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Posledné pridané články

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ