Príčiny impotencie

aké sú príčiny impotencieAk sa u muža prejaví problém s potenciou, rozhodne nie je riešením o tomto probléme prestať hovoriť, alebo ho úplne vytesniť. Partneri by spolu mali vzájomne komunikovať a otvorene hovoriť aj o impotencii. Tieto problémy sa dajú prekonať často bez profesionálnej pomoci. Každopádne ak problém stále pretrváva, je nevyhnutné navštíviť lekára.

Samozrejme čím dlhšie trvá strach alebo psychická trauma skrz impotenciu, tým viac sa dostáva muž do začarovaného kruhu, ktorý môže mať aj negatívny vplyv na vzťah s jeho partnerkou. V tejto oblasti sú muži najzraniteľnejší, preto je pre nich táto skúsenosť často ponižujúca a ohrozuje mužské ego. Prichádzajú obavy, že nie sú schopní už uspokojiť ženu, ktorú tak milujú.

Muži sú po celé stáročia vyobrazovaní ako lovci, ktorí sú neustále plní túžby sexuálneho uspokojenia a vždy sú schopní sexu. Pokiaľ má muž problémy s potenciou, je nevyhnutné, aby jeho partnerka bola v tomto smere ústretová a trpezlivá. Muž sa potom nebude cítiť tak frustrovane. Príčiny impotencie sa delia na dve úrovne, ktorými sú psychické a somatické faktory.

Psychické príčiny impotencie

 1. Vysoký vek
 2. Zlý životný štýl - zlá životospráva, nedostatok pohybu, permanentný stres, nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie a únava môžu spôsobiť impotenciu.
 3. Zlý psychický stav - impotencia môže byť dôsledkom psychických problémov, ako sú napríklad: stres, depresia, nepohoda vo vzťahu, strata zamestnania, obavy z nedostatočného uspokojenia partnerky, psychická trauma z detstva.
 4. Negatívne sexuálne skúsenosti
 5. Zlý pocit zo sexu - v prípade puritánskej výchovy, kde panoval názor, že sex je hriech, môže dôjsť k mysleniu, ktoré mužovi nedovolí dosiahnuť erekciu.

Somatické príčiny impotencie

 1. Obezita
 2. Vysoký cholesterol
 3. Negatívne účinky liekov - jedná sa predovšetkým o medikamenty na vysoký krvný tlak, žalúdočné vredy, plesne, alergie, chemoterapeutiká, antidepresíva a pod.
 4. Poranenie miechy alebo panvy - pri úraze tohto charakteru môžu byť narušené nervy, ktoré sú pri erekcii dôležité.
 5. Negatívne sexuálne skúsenosti
 6. Vysoký cholesterol
 7. Nedostatočné prekrvenie penisu - väčšinou je to spôsobené poškodením ciev, ktoré sa najčastejšie prejavuje u mužov s cukrovkou alebo s aterosklerózou.
 8. Vysoký krvný tlak
 9. Rakovina prostaty
 10. Hormonálna porucha

Sex patrí medzi základné ľudské potreby. Neexistuje veková hranica dokedy je "vhodné" sexuálne žiť. Táto potreba však vždy podporuje fungovanie partnerského vzťahu v ktoromkoľvek veku. Impotencia je v dnešnej dobe veľmi dobre liečiteľná. Existuje už nespočetné množstvo prostriedkov, ktoré pomáhajú pri liečbe impotencie. Sú bezpečné a nie sú príliš drahé. Ak problémy stále pretrvávajú, nutne vyhľadajte odborníka. Vhodný lekár je sexuológ. Základnú terapiu však zaručí aj praktický lekár. U starších mužov sa odporúčajú urologické kontroly zamerané na prostatu.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ