Impotencia

Impotencia je neschopnosť muža k pohlavnému styku. Avšak medzi ľuďmi sa impotencia viac chápe ako neschopnosť oplodniť ženu, čo je veľký rozdiel. Podľa tohto chápania teda k pohlavnému styku môže dôjsť, ale pretože má muž malý počet spermií, alebo nedostatočne pohyblivé spermie, nedôjde k oplodneniu. Definícia impotencie je nasledovná - ide o trvalý problém dosiahnuť a/alebo udržať erekciu potrebnú pre zavŕšenie pohlavného styku.

impotencia a liečba

Druhy impotencie

Mužská impotencia má tri hlavné príčiny a tými sú nedostatočná erekcia, neschopnosť tvorby semena a už spomínané malé množstvo či nízka pohyblivosť spermií. Z nich je najčastejšou erektilná dysfunkcia. Článkov na túto tému bolo napísaných veľa, ale zjednodušene možno povedať, že hlavné príčiny sú dve. Je to psychika a zdravie. Ďalším meradlom je vek, pretože so stúpajúcim vekom dochádza k poklesu hladiny testosterónu v tele. Tým klesá sexuálna túžba a samozrejme klesá aj penis. Medzi odborníkmi i verejnosťou sa ale hovorí aj o ženskej impotencii. O tej sa dočítate už o niekoľko riadkov nižšie.

Riešenie straty schopnosti erekcie

Pre erektilnej dysfunkcii platí, že sa dá nárazovo riešiť podaním liekov (Viagra a pod.), Ale je potrebné hľadať skutočnú príčinu. Tou môžu byť problémy v práci, v rodine i vo vzťahu, ale napríklad aj vysoký tlak, vyšší cholesterol, cukrovka, zlá funkcia štítnej žľazy atď.

Ženská impotencia

U žien sa impotenciou rozumie napríklad nechuť k sexu a strata schopnosti sa vzrušiť a dosiahnuť orgazmus. Tu sa dajú problémy riešiť u sexuológa, ale niekedy ide opäť len o psychickú zábranu. Tou môže byť napríklad odpor k partnerovi či iné rodinné nezhody. Tiež to môže byť únava, zlá životospráva, málo pohybu, alkohol a drogy, užívanie antidepresív a liekov na vysoký krvný tlak, ešte neobjavená rakovina prsníka či rôzne gynekologické ochorenia. K vážnym problémom môže dôjsť v prípade zlej voľby antikoncepcie. Liečba ženskej impotencia je ľahšia ako u mužov. Ide aj o znovunastolenie procesu zvlhčovania pošvy. K tomu môže dôjsť zmenou správania partnera, úpravou životosprávy a fyzickou aktivitou. Ak to nebude stačiť, je potrebné pátrať po iných príčinách, vedľa zmeny jedálnička to sú lekárske procedúry. Tými môžu byť fytoterapia, akupunktúra i masáže. Cesty k náprave vedú aj cez rôzne formy ázijskej medicíny.

Impotencia v mladom veku

Impotencia sa netýka vždy nevyhnutne len starších mužov. Objavuje sa občas aj u mladších ročníkov. V nižšom veku je ľahšie riešiteľná a väčšinou za ňou stojí vysoké psychické zaťaženie organizmu, prepracovanosť, syndróm vyhorenia, nadmerný stres, alkohol alebo nebodaj drogy či užívanie steroidov.  Minimalizovaním týchto rizík a výskytu týchto faktorov ovplyvňujúcich erekciu dochádza k zlepšeniu erekcie. Pomôcť by ste si mali aj výživovým doplnkom MerliX PERFEKTUM, ktorý najmä v takýchto prípadov skutočne pomôže. So zlepšenou erekciou a sexom prichádza aj celkové zvýšenie sebavedomia, ktoré už následne ide ruka v ruke s neustálym zlepšovaním erekcie a problém s impotenciou v mladom veku je zabudnutý.

Prírodné afrodiziaká

Impotencia bola problémom aj v minulosti. História nám tu zanechala skúsenosti s prírodnými produktami, napríklad bylinkami na prekrvenie, ako sú gingko biloba či ženšen. K málo známym afrodiziakám patria aj búrske oriešky, ktoré obsahujú arginín, ten napomáha tiež k prekrveniu. A pozor - aj u mužov. Inak sa odporúča pitie čistej vody, vitamíny, minerály, antioxidanty a pohyb. Na druhej strane ide aj o obmedzenie alkoholu a cigariet. To vedie k prečisteniu tela a zvýšeniu sexuálnej túžby. Je vhodné staviť aj na účinné doplnky stravy, medzi ktoré patrí najmä MerliX.

Možno ste čakali vyriešenie problému, prečo nemôžete otehotnieť práve vy, keď u susedov majú bábätko každý rok? Na to je jedna kniha málo, nieto pár týchto riadkov. My sme chceli skôr hovoriť o tom, čo bráni ľuďom s denným milovaním a vyvrcholením. Mnoho ľudí, mužov i žien, sa sťažuje na nedostatok sexu so svojím partnerom. Len sa sťažujú, ale nič pre zlepšenie neurobia. Myslia si, že za to môže ten druhý, ale opak môže byť pravdou. Milovanie totiž nie je len sex v posteli, ale aj denné spolužitie, pohladenie, pochvala, letmá pusa a podobne. Tešte sa na milovanie od doby, kedy otvoríte ráno oči a dávajte to partnerovi celý deň na vedomie každým svojím činom. Potom možno zistíte, že impotencia je problém, ktorý sa vás netýka, že môžete obaja a vždy.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ