Ako liečiť predčasnú ejakuláciu

Skôr než sa pustíme do liečby predčasnej ejakulácie, mali by sme o nej niečo vedieť. Každý, kto si myslí, že ňou trpí, by sa mal zamyslieť predovšetkým nad sebou a nájsť vysvetlenie prečo je tomu tak. Lenže to chce trochu sebakritiky a tá nám všeobecne chýba. Hľadáme príčinu všade inde, len nie u seba. Ale predčasná ejakulácia je náš problém, aj keď môžeme podľahnúť dojmu, že za to môže naša partnerka. Povedzme si otvorene, že nepriamo na to vplyv môže mať, ale ak je rozumná, určite môže v mnohom pomôcť. V tomto článku si vysvetlíme ako liečiť predčasnú ejakuláciu.

Príčiny predčasnej ejakulácieako oddialiť ejakuláciu

Predčasnú ejakuláciu môžeme rozdeliť do dvoch skupín podľa výskytu. V prvom rade bude výskyt malý, občasný. Myslí sa tým výskyt v pomere ku všetkým súložiam v sledovanom období. Ak máme styk raz za mesiac a nepodarí sa práve pre predčasnú ejakuláciu, nie je to dôvod na liečbu penisu, ale skôr psychiky. Nedočkavý muž toľko túžiaci po dievčenskom či ženskom lone sa väčšinou po dlhšej pauze sám vyhecuje natoľko, že ejakuluje pri prvom dotyku.

Triky na predčasnú ejakuláciu

Proti tomu je snáď najlepšou ochranou vziať si prášky na upokojenie, dávať si studenú sprchu a v predvečer stretnutia si to sám urobiť aspoň trikrát. Ak ide o občasný výskyt počas často prevádzaného styku, potom by sme sa tým nemali nejako zvlášť zaoberať a radšej sa skôr zamyslieť nad tým, čo robíme inak pri neúspechu, než keď sa nám všetko darí dobre. Možno je na vine pitie alkoholu, možno práve naopak abstinencia, možno je to iná partnerka, každý sme iný. Tých dôvodov môže byť viac. Ale keď nič také neobjavíme a stane sa, možno treba skúsiť malú fintu na naše telo. Akonáhle cítime, že sa ejakulácia blíži, vytiahneme ho a bez dotyku necháme ejakulácii vyznieť s tým, že na samotný sex vôbec nemyslíme. Môžeme sa zatiaľ baviť s partnerkou o vymaľovaní izby. V takom prípade by nemalo v penise poklesnúť napätie až tak výrazne, takže môžeme pokojne pokračovať v súloži.

Ďalšou pomocou môže byť prerušovaná súlož. Realizuje sa tak, že ešte predtým ako zacítime, že budeme ejakulovať, prestaneme a venujeme sa partnerke inak. Napríklad orálne alebo ručne. Môžeme skúsiť pre spestrenie aj nejaké pomôcky, ako napríklad vibrátor. Po chvíli, kedy je partnerka stále sexuálne vzrušená a my sme sa upokojili, môžeme pokračovať v súloži ďalej. Toto možno opakovať aj viackrát a verte, že partnerka bude nadmieru spokojná, pretože sme sa jej neustále venovali až k orgazmu.

Ako liečiť predčasnú ejakuláciu

Keď sa predčasná ejakulácia stáva pravidlom a už sme vyčerpali všetky možnosti po stránke psychickej, odporúčame navštíviť lekára. Niektorí muži budú síce váhať, keďže s takouto chorobou sa nikto rád nechváli, ale je potrebné zahodiť hanbu a konať.

Lieky proti predčasnej ejakulácii môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín. Predovšetkým to sú psychofarmaká. Je to veľká rodina liekov, ktoré nám môžu pomôcť s potlačením depresívnych stavov (antidepresíva), s potlačením stavov úzkosti (anxiolytiká) a s ďalšími psychickými problémami. Skupinou liekov, ktorá sem patrí sú aj lieky na upokojenie (sedatíva). U týchto liekov je liečba predčasnej ejakulácie liečená po stránke psychickej, takže sú vhodnejšie pre mladšie generácie.

Inou skupinou sú lokálne anestetiká, ktoré pôsobia na znecitlivenie a utlmenie. Používajú sa vo forme gélov, krémov, sprejov, ale aj ako špeciálny kondóm. U týchto prípravkov môže dôjsť k vedľajším účinkom, najmä k alergických reakciám. Je preto potrebné to najskôr vyskúšať.

problém s predčasnou ejakuláciou

Doplnky stravy

Na záver ešte spomeňme prostriedky, ktoré môžeme použiť bez súhlasu lekára. Ako ideálny sa ukázal prostriedok MerliX, ktorý si môže ľahko zakúpiť každý a s jeho pomocou tak vyriešiť svoje intímne problémy.

Pre pohodu pri sexe je dôležité predovšetkým to, aby sme urobili maximum pre seba aj pre partnerku. Môžeme pouvažovať aj nad tým, či ju do terapie zapojiť alebo nie. Partnerka môže pomôcť napríklad tým, že skráti u partnera predohru a nahradí ju napríklad použitím lubrikačného gélu alebo olejčeka. Sama môže vyžadovať zmenu na orál a podobne. Muž by sa tiež nemal spoliehať len na jednu metódu, ale na ich kombinácie so zapojením vlastnej aktivity.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ