Erekcia

Erekcia a všetko čo o nej chcete vedieť

Pre kvalitný sexuálny život je erekcia nevyhnutnosťou. Mnoho mužov s ňou však máva problémy. Bez erekcie nie je možný pohlavný styk, dosiahnutie orgazmu ani ejakulácie. V nasledujúcom článku si môžete prečítať o všetkom čo sa týka erekcie a priučiť sa tak niečomu, čo vám pomôže k jej zlepšeniu. Pri problémoch s erekciou trpí aj spoločný pohlavný partnerský život. Takéto veci je potrebné riešiť včas a zabrániť tak komplikáciám či zhoršeniu tohto stavu alebo aj možným trvalejším psychologickým dôsledkom u muža, ktorých by sa mohol zbavovať ťažšie.

Ako funguje erekcia

Erekcia alebo stoporenie pohlavného údu je dôsledkom pevná erekciastimulácie a nemusí ísť len o fyzickú stimuláciu. K erekcii dochádza aj pri psychologických stimuloch, ktoré sa odohrávajú v hlave ako reakcia na určité vnemy. Erekcia vždy začína v hlave. V mozgu sa odohráva proces, ktorý vysiela chemické signály do nervov v penise muža. Následne sa tam roztiahnu a uvoľnia krvné cievy, ktoré do penisu nahromadia dostatok krvi pre ustálenie erekcie. Pri erekcii sa penis stáva pevnejším a dlhším. Aby bolo spermiám umožnený lepší prienik smerom von, dochádza pri erekcii aj k roztiahnutiu močovej trubice. Pre správne fungovanie tohto procesu je teda potrebná dobrá spolupráca mozgu, nervov, krvného obehu a hormónov. Problémy s erekciou nastávajú ak niektorý z týchto článkov zlyháva. Po dokončení stimulácie sa penis postupne dostáva do pôvodného stavu a erekcia slabne. Krv prúdi otvorenými kanálikmi naspäť a stoporený penis sa dostane do pokoja.

Zdraví muži väčšinou dokážu udržať erekciu bez prestávky 30 až 45 minút. Potrebná je samozrejme vhodná stimulácia. Rozoznávame viacero druhov a typov erekcie.

Druhy erekcie

 • Nočná erekcia – ide o podvedomú erekciu, ktorá prebieha počas spánku, môžete ju spozorovať po prebudení sa a nazýva sa aj ranná erekcia.
 • Reflexná erekcia – vyvoláva ju stimulácia penisu. Vzniká teda pri samotnom kontakte pohlaví.
 • Psychogénna erekcia – vyvolaná predstavivosťou a fantáziou. Tento druh erekcie teda nemusí vždy nastať vo vhodnej dobe.

Rozdelenie erekcie podľa tvrdosti penisu:

 • Penis je väčší, ale nie je tvrdý
 • Tvrdší penis, ale ešte nie dostatočne tvrdý na vniknutie do vagíny
 • Dostatočne tvrdý penis na vniknutie, ale nedostatočne pevný
 • Tvrdý a pevný penis

Problémy s erekciou

Muži sa môžu stretnúť s problémami s erekciou nielen v staršom veku, ale aj počas mladosti. Vtedy sú najčastejšou príčinou problémov s erekciou najmä psychologické faktory. V pokročilom veku ide skôr o všeobecné starnutie organizmu, pokles hladiny testosterónu a zníženie fyzickej výkonnosti. Neschopnosť udržať erekciu, predčasná ejakulácia alebo napríklad slabé stoporenie penisu ešte nemusia znamenať nejaké významné problémy s erekciou. Problémom je až pravidelne sa opakujúci problém s erekciou. Tento stav sa nazýva erektilná dysfunkcia. Príčiny erektilnej dysfunkcie môžu byť rôzne Väčšinou sa však považuje za symptóm nejakého iného zdravotného problému, nepovažuje sa za chorobu. Na problémy s erekciou vplýva vek, stres, zlá životospráva, depresie, psychický nátlak, alkohol, obezita, dokonca aj užívanie niektorých druhov liekov. Vďaka vynikajúcemu zloženiu tabletiek MerliX môžete pomôcť minimalizovať vplyv týchto faktorov a aj vďaka tomu zlepšiť erekciu a s ňou aj svoj sexuálny život.

Impotencia

Impotenciou nazývame trvalý problém muža dosiahnuť alebo dosiahnuť erekciu. Laicky a jednoducho povedané aj „neschopnosť“. Impotencia sa týka hlavne mužov po 50-tke. Je však strašiakom každého, kto na ňu čo i len pomyslí pri prvých náznakoch problémov s erekciou. V mladšom veku však býva skôr výnimkou a u mladých ľudí sa pri riešení problémov s erekciou treba zamerať skôr na ich psychický stav a iné faktory. Riziko impotencie sa zvyšuje s pribúdajúcim vekom. Impotenciu vyvolávajú choroby ako napríklad cukrovka, vysoký krvný tlak, ochorenia obličiek, skleróza multiplex, srdcovocievne ochorenia a iné. Vplýva na ňu aj užívanie liekov, či už spomínané psychologické faktory. V týchto prípadov je liečenie impotencie jednoduchšie ako v prípadoch vyvolaných prítomnosťou určitej choroby.

Zlepšenie erekcie

erekcia a šport

Pár praktických rád ako zlepšiť erekciu:

 • Zdravo sa stravujte
 • Športujte, hýbte sa
 • Vyhýbajte sa stresu
 • Zamerajte sa aj na dostatočne dlhý spánok
 • Zadovážte si výživový doplnok na zlepšenie erekcie
 • Komunikujte s partnerkou o všetkom čo vás trápi
 • Vyhýbajte sa alkoholu

Je to teda jednoduché. Jedzte viac ovocia a zeleniny a menej mastného. Ak ste doteraz sedávali doma, začnite chodiť viac von. Zvýši sa tým produkcia vitamínu D, ktorý ma pozitívny vplyv na erekciu. Začnite športovať alebo sa aspoň trochu viac hýbať. Zvýšenie tvorby testosterónu vám taktiež pomôže k lepšej erekcii. Nestresujte sa, zmeňte pohľad na život a buďte optimistickejší. Zlepší sa tým aj kvalita spánku, ktorá je pre zdravý sexuálny život nevyhnutná. Nehanbite sa s partnerkou porozprávať aj o tomto probléme ak vás stále trápi. Nefajčite a nepožívajte alkoholické nápoje. Ak sa nebojíte nezdravých liekov, zájdite za lekárom pre tabletky na predpis, avšak vhodnejšou a hlavne zdravšou alternatívou sú výživové doplnky, ktoré zlepšia nielen erekciu, ale aj váš celkový zdravotný a psychický stav. 

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ