Testosterón

Ide o hormón, ktorý sa tvorí v mužských semenníkoch, kde napomáha produkcii spermií, podporuje sexuálnu túžbu a pomáha budovať svalovú hmotu. Ak ste už stretli silného alfa samca, z ktorého vyžaruje sila a energia, charizma a sebavedomie, tak tento muž má určite dostatok testosterónu. Pochopiteľne s prichádzajúcim vekom hladina testosterónu klesá. Od 30. roku sa začína jeho hladina znižovať o 1-2 % ročne.

Čo je testosterón

pokles testosterónu

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý sa tvorí v Leydigových bunkách v semenníkoch. Najväčší vplyv testosterónu prichádza predovšetkým v puberte. V tomto období dochádza k rastu semenníkov a penisu, prichádza aj rast ochlpenia, zväčšuje sa prostata a hrtan a v neposlednom rade prichádza na rad nárast svalovej hmoty a sexuálnej aktivity. Testosterón ovplyvňuje muža v mnohých smeroch, ako napríklad:

  • Schopnosť budovať svalovú hmotu
  • Jednoduchšie pálenie podkožného tuku
  • Silnejšia erekcia, zvýšenie libida a sexuálnej výkonnosti
  • Zvýšená túžba po úspechu a dominancii
  • Zlepšenie nálady a motivácie
  • Zosilnenie kostí a zdravšie srdce

Z tohto výkladu je evidentné, že testosterón je pre muža veľmi dôležitý. Bohužiaľ s pribúdajúcim vekom hladina testosterónu rapídne klesá. Je možné znižovaniu hladiny testosterónu nejakým spôsobom zabrániť alebo ho aspoň zmierniť?

Ako zvýšiť hladinu testosterónu

zvýšiť hladinu testosterónu

Po 30. roku života muža začína pomaly tvorba testosterónu ubúdať. Avšak prvé príznaky nedostatku testosterónu sa objavujú po 50. roku života. Ide o obdobie andropauzy, kedy na sebe muž pozoruje ochabovanie svalstva, spomalený metabolizmus, zníženie sexuálnej aktivity, depresie, stratu pamäti alebo dokonca vznik ochorení ako sú napríklad osteoporóza alebo srdcové ochorenia. Avšak tento stav nemusí byť vždy nevyhnutný, ak sa muž rozhodne s hladinou testosterónu niečo robiť. Ponúka sa hneď niekoľko spôsobov:

  • Prírodný testosterón - možno zvýšiť úplne prirodzeným spôsobom. Stačí dbať na zdravý životný štýl. Správny jedálniček, dostatok pohybu - pomáha silové cvičenie, dostatok spánku, minimum stresu a dostatok sexuálnej aktivity. Prírodný testosterón nájdete aj v rastline Tribulus Terrestris. Výťažok z tejto rastliny môže zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%.
  • Testosterónové injekcie - sa podávajú len mužom vo vyššom veku. Ide o mužov, u ktorých sa tvorba testosterónu úplne zastavila. Liečba testosterónovými injekciami je dlhodobá záležitosť.
  • Testosterón v tabletkách - je vhodný, ak má muž problémy s potenciou spôsobené nedostatkom testosterónu v akomkoľvek veku.

Samozrejme v dnešnom uponáhľanom svete, kedy si človek nenájde chvíľu, aby sa v pokoji najedol alebo si zašportoval, je ťažké sledovať, ktoré minerály a vitamíny sú potrebné pre tvorbu testosterónu. Preto je tu MerliX Senior, ktorý obsahuje kompletné zloženie celkových minerálov a vitamínov pre dokonalú tvorbu testosterónu. Je to skvelý doplnok stravy, ktorý vám dodá nielen dostatok testosterónu, ale tiež zlepší erekciu a zvýši sexuálnu túžbu.

Testosterón a ženy

Rovnako tak ako muži potrebujú testosterón, tak ženy sa nezaobídu bez hormónov estrogén a progesterón, ktoré sa tvoria vo vaječníku. Avšak aj v tele ženy koluje určité množstvo testosterónu. Tento hormón väčšina žien nijako zvlášť nereflektuje, avšak vyššia hladina testosterónu u ženy je nežiaduca. Tento hormón môže žene spôsobiť veľa nepríjemností a problémov. Ide napríklad o kozmetické problémy, ako je napríklad zvýšený rast ochlpenia, zhoršenie kvality pleti, hrubnutie hlasu. Spôsobiť môže aj závažnejšie problémy typu vynechávanie menštruácie, nedozrievanie vajíčok, problémy s oplodnením, ale môže tiež znamenať aj nádorové ochorenia. Paradoxne sa testosterón používa pri hormonálnej liečbe u karcinómu prsníka. Nielen ženy, ale aj muži siahnu často po testosteróne, najmä v športovom odvetví. Avšak tento typ dopingu je mnohými športovými asociáciami zakázaný.

Vplyv testosterónu na mužskú erekciu

vzorec testosterónu

Ak je reč o testosteróne a jeho vplyve na erekciu, ide o kľúčové spojenie. Optimálnu hladinu testosterónu potrebuje muž po celú dobu svojho sexuálneho života. Ako už bolo spomenuté, s postupom veku hladina testosterónu klesá, čo má za následok vypadávanie vlasov, hromadenie tuku v brušnej oblasti, úbytok svalovej hmoty a v neposlednom rade sa tiež vytráca sexuálna túžba a schopnosť dosahovať erekciu. Bohužiaľ rad mužov sa snaží posilniť svoju mužnosť nelegálnymi liekmi s obsahom testosterónu. Neuvedomujú si však, že tieto produkty majú za následok zvýšenie rizika nádorových ochorení srdca a ciev. Z vyššie uvedených údajov je zrejmé, že zvýšenie hladiny testosterónu má pozitívny vplyv na mužskú sexuálnu túžbu a zlepšenú erekciu. Avšak buďte vždy obozretní s výberom vhodného produktu.

MerliX Senior - prirodzené zvýšenie testosterónu

Tento doplnok stravy vám pomôže k prirodzenému zvýšeniu testosterónu. Nejedná sa teda len o produkt na zlepšenie erekcie, ale jeho čaro tiež spočíva v posilnení imunity a elánu do života.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ