Predčasná ejakulácia

Ide o sexuálnu dysfunkciu, kedy muž nie je schopný udržať ejakulát po dlhšiu dobu počas sexu. K ejakulácii teda prichádza príliš zavčasu a partnerke sa to samozrejme nemusí páčiť. Predčasná ejakulácia môže mať za následok naštrbenie vzťahu a komplikácie v spolužití muža a ženy. Muž nestíha ženu sexuálne uspokojiť, pretože jeho vyvrcholenie je príliš skoré. To so sebou prináša aj frustráciu u muža. Väčšinou sa o predčasnej ejakulácii hovorí pri výrone semena, ktoré prichádza už do jednej minúty pri sexuálnom styku.

Príčiny predčasnej ejakulácieliečba predčasnej ejakulácie

Je ťažké identifikovať skutočnú príčinu, ale vo väčšine prípadov ide o niektorú z týchto príčin:

  • psychika
  • krátka uzdička
  • zápal močových ciest
  • dlhšia pauza v sexuálnom živote

V prvom prípade ide o príčiny na úrovni mozgových štruktúr, ktoré je ťažko identifikovať, ovládať a následne aj liečiť. Príčinou môže byť stres, emočná náchylnosť, neschopnosť ovládať svoje pocity, úzkosť alebo aj depresie. Súvisieť to môže aj s vyzretosťou psychiky. Preto sa predčasná ejakulácia u mužov zlepšuje aj vekom a získavaním skúseností. Čím je muž starší, tým lepšie by mal ovládať svoju ejakuláciu.

Ak je problém v dĺžke uzdičky, ktorá je príliš krátka, je možné tento problém vyriešiť narezaním uzdičky alebo jej úplným uvoľnením. Tieto zákroky sa vykonávajú v rámci jednodňovej chirurgie. Nejde o také bolestivé zážitky ako si mnohí muži predstavujú. Ide o úplne bezbolestný zákrok, ktorý si nevyžaduje ani nejakú zdĺhavejšiu rekonvalescenciu. Uzdička je veľmi citlivá erotogénna zóna a preto zohráva v dosiahnutí orgazmu veľkú úlohu. Ak je príliš stiahnutá, môže mať za následok práve neželanú predčasnú ejakuláciu.

Ak je dôvodom predčasnej ejakulácie zápal močových ciest, treba urýchlene vyhľadať urológa a problém vyriešiť. Zápal močových ciest sa prejavuje pálením pri močení, zmenou zápachu a farby ejakulátu a moču, prípadne bolesťami mechúra alebo horúčkami.

Predčasná ejakulácia a dedičnosť

Predčasná ejakulácia môže byť aj dedičná. Ak mal tento problém niekedy otec, má ich pravdepodobne aj syn. Výskumy poznamenávajú aj to, že muži, ktorí začali so svojím sexuálnym životom neskoro, majú väčšiu náchylnosť ejakulovať predčasne ako muži, ktorí majú väčšie skúsenosti so sexom a styk majú pravidelne.

Predčasný výron semena a masturbácia

Možno ste už počuli o názore, že s predčasnou ejakuláciou môžete zabojovať aj častejšou masturbáciou. Masturbácia sa síce môže považovať za dobrý tréning sexu, ale pravý sex je o ničom inom. Pri masturbácii sa sústredíte hlavne na to, aby ste orgazmus dosiahli a ideálne pri masturbácii nestratili veľa času, takže na oddialenie výronu semena sa nesústredíte. Častá masturbácia teda nemusí oddialeniu ejakulácie pomôcť. Pri sexe so ženou navyše zohrávajú úlohu pri zvyšovaní sexuálneho napätia aj iné faktory, ktoré pri masturbácii nezažijete. Ide napríklad o vzájomné dotyky, vzdychy, vône, tempo, atmosféru a mnoho ďalších pekných záležitostí týkajúcich sa sexu medzi mužom a ženou. Toto pri sledovaní videí na internete nezažijete. Masturbácia teda nie je riešením oddialenia predčasnej ejakulácie.

Dobré výsledky pri dosiahnutí jej oddialenia má aj výživový doplnok MerliX Perfektum, ktorý si môžete zakúpiť na našej webstránke.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ