Problémy s erekciou

ako riešiť problémy s erekciou

Problémami s erekciou trpia na svete milióny mužov. Na Slovensku sa k nim priznalo približne 500.000 ľudí. Nie je to teda nič neobvyklé a netreba sa za to hanbiť. Je však dôležité tieto problémy vedieť riešiť. Erekcia vždy začína v hlave. Jednou z častých príčin problémov s erekciou sú teda psychologické faktory. Ak zlyháte raz, dvakrát, nemusí sa ešte jednať o závažnú erektilnú dysfunkciu. Ak sa však zlyhania opakujú a stávajú sa bežnými, erekciu sa vám nedarí dosiahnuť či udržať, ide o symptóm nazývaný erektilná dysfunkcia. Nejedná sa o chorobu, ale skôr o príznak určitých iných chorôb alebo vyústenie iných príčin, o ktorých píšeme nižšie.

„Problémy s erekciou sa nemusia týkať len starších mužov. Stať sa to môže aj mladším ročníkom. Pre každého je tu našťastie účinná pomoc vo forme tabletiek MerliX® dostupných bez lekárskeho predpisu.“

Ak sa mužovi párkrát nepodarí dosiahnuť erekciu, často sa to snaží ospravedlňovať rôznymi dôvodmi. Vyhovára sa na stres, fyzické vyčerpanie, únavu, alebo na prežúrovaný večer s alkoholom, či zlú náladu. Netreba sa však vyhovárať, treba problém riešiť. Nechcete predsa sklamať partnerku, ktorá má veľkú chuť na sex. Určite by ste si ho dopriali aj vy, ale čo ak nebudete môcť? Zase budete mať výhovorky? Ľahko sa takto môžete dostať do začarovaného kruhu, ktorý ovplyvní aj vašu psychiku. Na začiatku týchto problémov je vhodné prehodnotiť aj siahnutie po tabletke typu MerliX, ktorá dodá vášmu telu potrebné látky, posilní psychiku a erekcia bude pevná a dlhá, partnerka bude spokojná, vaše ego tiež.

Čo spôsobuje problémy s erekciou

Príčinou problémov s erekciou je vždy buď fyzický, organický alebo psychický problém. Je vhodné najprv zistiť presné dôvody erektilnej dysfunkcie a pomenovať ich. Následne sa môže začať problém riešiť a liečba býva väčšinou úspešná. Ktorý článok reťazca vzniku erekcie u vás zlyháva? Skúste ho identifikovať a vybrať si aj z možných príčin problémov erekcie práve tie, ktoré sa vás môžu týkať a dospejete k príčine problémov s erekciou.

Faktory ovplyvňujúce erekciustres a problémy s erekciou

Psychika a stres

Psychické faktory sú najčastejšou príčinou problémov s erekciou u mladších ročníkov. Strach zo slabého výkonu a neohúrenia partnerky môže mať za následok skutočné zlyhanie pri sexe. Psychický nátlak a stres v práci, s tým spojené vyčerpanie organizmu (nielen fyzické, ale aj psychické) je taktiež častou príčinou týchto problémov.

Zdravotné problémy a choroby

Častými príčinami erektilnej dysfunkcie je cukrovka, vysoký krvný tlak, ateroskleróza, choroby srdca a kardiovaskulárne problémy, či napríklad zvýšený cholesterol. Problém sa vyskytuje aj u mužov, ktorí sú po operácii brucha.

Užívanie liekov

Niektoré lieku môžu mať negatívny vplyv na libido a môžu znižovať chuť na sex. Do tejto skupiny liekov patria hlavne lieky na kardiovaskulárne problémy a antidepresíva. Pri ich dlhodobom užívaní sa môžu dostaviť problémy s erekciou.

Strava

Mastné jedlá, veľké porcie, nedostatok ovocia a zeleniny. To všetko má za následok nedostatok vitamínov a minerálov. Do jedálnička by ste mali zaradiť najmä ryby, ovocie a zeleninu, potraviny bohaté na selén a zinok, ktorý stimuluje tvorbu testosterónu. Ako isto viete, testosterón je veľmi potrebný pre pevnú erekcie.

Hormonálna nerovnováha

Hormonálne problémy sa týkajú mladších ročníkov počas puberty, ale aj mužov po päťdesiatke, kedy sa znižuje tvorba testosterónu.

Neurologické ochorenia

Alzheimer a Parkinson. To sú páni, o ktorých by ste radšej v pokročilom veku nechceli nikdy počuť. Aj tieto ochorenia môžu znamenať vznik problémov s erekciou. Do tejto skupiny ochorení zaraďujeme tiež poranenia miechy, sklerózu a epilepsiu.

Nedostatok pohybu

Športom k zdraviu (a k dobrej erekcii). Tento náš doplnený výrok platí. K pevnej erekcii vám nepomôže leňošenie a ničnerobenie. Dostatok pohybu a šport pomáha zlepšiť stoporenie penisu vo chvíľach keď to najviac potrebujete. Obezita či nadmerný cholesterol, ktorý tiež súvisí s nedostatkom pohybu, zvyšuje problémy s erekciou.

Alkohol a fajčenie

Pitím alkoholu a fajčením zhoršujete stav obehového systému tela. Jeho dobrý stav je pre kvalitnú erekciu potrebný, preto sa týmto dvom škodcom vyhýbajte.

Erektilná dysfunkcia a občasné zlyhania

Nestrachujte sa, že trpíte erektilnou dysfunkciou ak občas zlyháte a erekcia nevydrží. Nie je to to isté. Možno stačí vyriešiť nejaký menší psychický problém a zlyhanie sa nebude v najbližších rokoch opakovať. Alebo si treba po ťažkom dni oddýchnuť a skúsiť sex inokedy. Alebo treba doplniť potrebnú výživu aj napríklad pomocou tabletiek MerliX a všetko bude frčať naplno tak ako to má byť. O erektilnej dysfunkcii môžeme hovoriť až vtedy, keď problém dosiahnuť erekciu pretrváva niekoľko mesiacov po sebe. V zozname príčin možných problémov s erekciou, ktorý sme vyššie uviedli, sa nemusia nachádzať všetky možné príčiny. Erektilná dysfunkcia môže predznamenávať aj výskyt vážnejšej choroby ako sú napríklad nádorové aj nenádorové ochorenia prostaty. V prípade vážnych a dlhodobých problémov s dosiahnutím erekcie, na ktoré nezaberajú dlhodobo žiadne tabletky, je potrebné zájsť za lekárom (urológom či sexuológom), ktorý rozhodne o ďalšej vhodnej liečbe. Viac o erektilnej dysfunkcii si prečítajte v jednom z našich článkov.

Prejsť na článok o erektilnej dysfunkcii

Eliminujte problémy s erekciou

Ak u vás lekár už vylúčil závažné ochorenia, ktoré by mohli byť príčinou problémov s erekciou, je dobré začať tento problém riešiť a zamerať sa na všetky oblasti, ktoré sa vás týkajú. Ako sme už uviedli vyššie, príčin môže byť viacero. Kvalitný sexuálny život je určite vaším cieľom a zároveň potrebou. Zlepšenie kvalít v posteli ocení aj vaša partnerka, manželka, či priateľka. Čo všetko teda môžete urobiť pre vyriešenie problémov s erekciou?

  • Zdravo sa stravujte. Vyhýbajte sa mastným a tučným jedlám, nejedzte vyprážané a ťažké jedlá. Jedzte viac ovocia a zeleniny, morských plodov, rýb a podobne.
  • Hýbte sa, začnite športovať alebo aspoň absolvujte občasné prechádzky.
  • Pohyb na čerstvom vzduchu zvyšuje okrem iného aj produkciu vitamínu D, ktorý pozitívne vplýva na erekciu.
  • Skúste nejaké prírodné afrodiziaká akými je napríklad ženšen, cesnak, cícer, zeler, fazuľa, zázvor, klinček a iné. Vhodnejším riešením je však siahnuť po výživovom doplnku typu MerliX, ktorý obsahuje aj prírodné afrodiziaká a to vo veľmi vhodnej koncentrácii ideálne nakombinované s inými látkami prospešnými pre zdravú a pevnú erekciu.
  • O svojich problémoch hovorte s partnerkou. Komunikácia je vo vzťahu dôležitá, pozitívne vplýva na celkovú náladu a uvoľňuje emočné napätie.
  • Vyriešte svoje psychické problémy. Možno ste len preťažení, možno prežívate stresové obdobie, ale možno máte určité psychické problémy, ktoré neviete vyriešiť sami a hanbíte sa o nich hovoriť. V takom prípade je vhodné navštíviť psychológa či sexuológa, ktorí sú zvyknutí takéto veci počúvať a nezdajú sa im neprirodzené. Nehanbite sa preto za nimi zájsť porozprávať sa ak je to naozaj potrebné.
  • Siahnite po medicíne alebo si zakúpte voľnopredajné tabletky na erekciu značky MerliX. Ak budete chcieť skúsiť lieky na predpis, je najprv potrebné zájsť k lekárovi, ale na tabletky typu MerliX vám predpis netreba. Na rozdiel od liekov na predpis nemajú žiadne vedľajšie účinky a ich užívanie nepredstavuje žiadne riziko. Zvážte teda čo je pre vás v danom čase vhodnejším riešením.
Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ