Prostata

Zvyčajne dosahuje zdravá prostata veľkosť vlašského orecha alebo gaštana. Ak tieto rozmery doposiaľ malá žľaza presiahne, vie mužom nemilo skomplikovať život. Nezhubné zväčšenie prostaty vedie k stláčaniu močovej rúry, spôsobuje obťažujúce poruchy močenia a neraz vyústi až k nepríjemnej operácii prostaty. Odhaľte nasledujúce jedinečné rady, ktoré vám zaručene pomôžu udržať veľkosť vašej prostaty na uzde.


Ako sa vyhnúť operácii prostaty

prostata

Vymeňte klobásu za paradajky

Výživa sa preukázateľne podpisuje na stave mužského zdravia. Zmena stravovacích návykov je jedným z prvých krokov, ktoré by ste pri starostlivosti o vašu prostatu mali zvážiť. Štúdie dokázali, že lykopén, antioxidant obsiahnutý v červenom ovocí a zelenine, výrazne znižuje riziko zväčšovania, ako aj rakoviny prostaty. Zameňte teda klobásu a iné údeniny na vašom tanieri, za chutné paradajky alebo šťavnatý melón. Namiesto masla do pokrmov radšej pridajte olivový olej a syr môžete nahradiť orieškami. Malé zmeny v príprave jedál sa pozitívne odrazia na vašej celkovej vitalite.

Nalejte si šálku dobrej kávy

Domnievate sa, že popíjanie kávy vášmu zdraviu neprospieva? V tomto prípade je prekvapivo opak pravdou. Nezhubnému zväčšeniu prostaty, no dokonca aj rakovine, môžete predísť práve šálkou celosvetovo obľúbeného nápoja. Denné odporúčané množstvo kofeínu pre väčšinu zdravých dospelých je 400 miligramov, čo predstavuje približne jeden a pol šálky tmavého moku. Káva by zároveň nemala byť upravená filtráciou, pretože tým je už pozbavená obsiahnutých prospešných látok. Alternatívou je aj tradičný zelený čaj. Muži, ktorí ho pijú znižujú pravdepodobnosť problémov spojených s prostatou až o závratných 70 %, v porovnaní s tými, ktorí ho do svojho jedálneho lístka nezaraďujú.

Nevysedávajte v bare, roztočte to pri športe

Už konzumácia dvoch pív denne sa podľa lekárskych výskumov nepriaznivo odrazí na zdraví mužskej prostaty. Pravidelné alebo nadmerné popíjanie, je pritom záťažou aj pre mnohé iné telesné orgány, akými sú napríklad pečeň a pankreas. Namiesto posedávania nad pohárikom si radšej s priateľmi doprajte čas na kolektívne športy. Prečistíte si pri nich myseľ a zvýšite kondíciu. Vďaka pohybu sa telo dokáže ľahko zbaviť aj nadbytočných kilogramov, ktoré sa na vás naopak pri popíjaní mnohokrát nalepia. Telesná aktivita je výborným spôsobom ako nedostať vašu mužskú pýchu na operačný stôl.

Skórujte v spálni (skoro) každý deň

Malá žľaza na dne mužskej panvy má za úlohu vytvárať bielu tekutinu, ktorá sa zmieša so spermiami a tak vzniká mužský ejakulát. Štúdie európskych urológov potvrdili, že ak sa obsah vašej prostaty pravidelne nevyprázdni, vedie to u mužov až k zvýšeniu rizika rakoviny prostaty. V nehybnom semene sa zároveň premnožia baktérie a vírusy, čo môže viesť k ďalším zdravotným komplikáciám. Keď je pre vás operácia prostaty „strašiakom“, nemali by ste určite zabúdať na pravidelný pohlavný styk. Vyvrcholenie by ste si podľa štúdií mali dopriať až dvadsaťjedenkrát za mesiac. Ak vám pri plnohodnotnom sexe bránia problémy s erekciou, zaručene vám pomôže užiť hodinu pred sexom tabletu prémiového zloženia MerliX Perfektum. Okrem predĺženia sexuálneho styku, zhrubnutia a spevnenia penisu a žiadnych nežiadúcich účinkov, sa môžete tešiť aj na zintenzívnenie orgazmu.

Nehanbite sa stiahnuť nohavice pred špecialistom

Je dôležité, aby ste už pri prvotných príznakoch problémov s prostatou navštívili odborníka. Ak potrebujete močiť častejšie ako ste zvyknutý, pozorujete ťažkosti pri samotnom vyprázdnení, či aj po vykonaní potreby cítite, že je váš močový mechúr plný, obráťte sa na lekársku pomoc. Mužská žľaza sa prirodzene zväčšuje s pribúdajúcim vekom, no aj tak je nevhodné akékoľvek podozrivé príznaky ignorovať. Odkladaním zdravotných ťažkostí si privodíte väčšiu pravdepodobnosť, že sa váš problém bude nakoniec musieť riešiť chirurgicky. Rovnako dôležité je nepodceňovať dedičnosť a teda ak ochorením prostaty trpel už niekto vo vašej rodine, šanca že sa prejaví aj u vás je o to vyššia. Rovnako je vhodné spomenúť genézu ochorenia vo vašej rodine aj ošetrujúcemu lekárovi.

Problémy s prostatou sa dajú riešiť

Predchádzajúcich päť rád vám zaiste pomôže pri ceste za vašou zdravou prostatou. Ak by bolo pre vás spočiatku náročné dodržiavať všetky spomenuté body, vďaka ktorým sa vyhnete zdravotným komplikáciám a zároveň aj operácii prostaty, máme pre vás jednoduché riešenie. Doplňte vašu stravu o tabletky MerliX Senior, ktoré sú plné aminokyselín, overených výťažkov z bylín a potrebných vitamínov. Dokonalá erekcia, ktorú vďaka preparátu získate vám ďalej umožní prežívať kvalitný sex, ktorý vám prinesie hodnotné zdravotné benefity. Vaša prostata sa vám poďakuje pevným zdravím a na operáciu môžete zabudnúť.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ