Ranná erekcia

Kategória: Zdravie a erekcia

Počuli ste už o nočnej penilnej tumescencii (skratka NPT)? Stavíme sa s vami, že určite nie. Tento dlhokánsky odborný pojem neoznačuje nič iné, ako našu starú známu rannú erekciu.

Tento typ erekcie zažije každý muž počas svojho života nespočetne veľa krát. Máloktorí ale vedia prečo sa to deje. My budeme ivestigatívni a vysvetlíme si to podrobnejšie. Všeobecne sa nevie čo je vlastne na 100 % príčinou tohto javu. Existuje ale viacero teórií, ktoré si vravia svoje. Dve spomenieme iba na okraj, keďže ich odborná verejnosť neberie ako hlavné príčiny rannej erekcie.

Prvá teória hovorí, že močový mechúr sa počas spánku prirodzene plní močom a ak dosiahne maximum, moč prechádza aj do penisu a ten sa postaví. Zaujímavé?

Druhá teória je ešte lepšia. Podľa nej je tento typ erekcie vyvolaný erotickými snami. Milí muži, ako často by sme museli mať teda erotické sny?

Dobre, poďme na poslednú a asi najlogickejšiu teóriu. Naše mužské telo produkuje počas dňa látku (hormón) noradrenalín, ktorý prirodzene blokuje erekciu počas bdelého stavu muža. Ak muž zaspí, hladina prirodzene klesá a to môže priniesť rannú erekciu.

Prebudenie s rannou erekciou

Ranná erekcia nie je iba nezmyslom, dokáže napovedať viac ako si myslíte. Ak dokážete mať erekciu bez toho, aby ste pozerali erotické filmy, či boli dráždený, gratulujeme! Váš srdcovocievny systém je v dokonalom stave. Ak si však všimnete, že ranná erekcia už nie je tak často ako bývala, niečo nie je v poriadku a je načase to riešiť. Pravdepodobne máte problémy so srdcovocievnym systémom, čo je nevyhnutné preskúmať.

Zdravie a ranná erekcia

Čo nám ešte tento typ erekcie napovedá? Možno vám to ani nenapadlo, ale keď máte rannú erekciu a počas bdelého stavu sa neviete vzrušiť, problém bude s vysokou pravdepodobnosťou vo vašej mysli a nie v chybnom prekrvení.

Orientačne má podľa dostupných štatistík muž v priebehu noci približne 3-krát erekciu, ktorá sa sama objavuje a aj odíde.

Diskusia

marecko

10. 12. 2019

najlepsie ked byvas aj so svojou svokrou a musís rano cakat v posteli lebo zas ta poohovara pred zenou ze si uchyl O_o

asko M

26. 04. 2018

Sex rano je proste NAJVIAC

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ