3 účinky L-Arginínu pre zdravie muža

Kategória: Zdravie a erekcia

L-Arginín, známejší ako arginín je typ aminokyselina teda stavebnou jednotkou bielkovín v tele. Získavame ho z jedla, predovšetkým zo živočíšnych zdrojov s vysokým obsahom proteínov. Do značnej miery sa považuje za nevyhnutný a to z niekoľkých dôvodov.

účinky L-Arginínu pre zdravie muža

Hlavným dôvodom ľudí pre užívanie arginínu ako doplnok je jeho schopnosť zlepšovať prietok a cirkuláciu krvi. V tele sa premieňa na oxid dusnatý, ktorý rozširuje krvné cievy v celom tele. L-arginín tiež stimuluje produkciu niekoľkých hormónov, najmä ľudských rastových hormónov a inzulínu, ktoré pomáhajú pri zavádzaní glukózy do buniek, ktoré sú súčasťou rastu a produkcie energie. Predpokladá sa, že čiastočne tiež zlepšuje fyzickú výkonnosť, vytrvalosť a silu. Arginín býva v klasickej strave doplnený červeným mäsom, hydinou, rybami a mliečnymi výrobkami. Nachádza sa aj v rastlinnej potrave, a to dokonca vo väčšom množstve. Viac ako v živočíšnych výrobkoch sa nachádza napríklad v sóji, tekvicových semienkach, sezame, arašidoch, vlašských orechoch, sladkej paprike a v spiruline. Veľké množstvo tejto aminokyseliny nájdeme aj v obilninách ako quinoa, ovos, pšenica, ryža a vo výrobkoch z nich. Arginín má vplyv aj na mužské zdravie.

Arginín zvyšuje výkonnosť a intenzitu pri vykonávaní fyzických aktivít

Ako sme spomenuli, arginín zlepšuje prietok krvi a jeho cirkuláciu. To znamená, že pomáha privádzať živiny a kyslík do svalových a kĺbových tkanív. Optimálne množstvo arginínu dokáže pomôcť s výdržou pri sexe znižovaním vyčerpanosti. Pomáha k stavu vysokej intenzity, preto sa vám môže zdať obyčajná rýchlovka ako len ľahká rozcvička. Telo používa arginín aj na zvýšenie rastového hormónu, prolaktínu a niekoľkých ďalších aminokyselín, vrátane kreatínu, L-prolínu a L-glutamátu.

Arginín pomáha liečiť erektilnú dysfunkciu a neplodnosť

Početné zahraničné štúdie preukázali, že L-arginín hrá úlohu pri replikácii zdravých buniek v súvislosti s krvným obehom. To naznačuje, že zvýšená pohyblivosť a produkcia spermií patria medzi výhody arginínu pre zdravie mužov. Erektilná dysfunkcia závisí od relaxácie hladkého svalstva vyvolanej oxidom dusnatým pri erekcii. Muži, ktorí majú kardiovaskulárne problémy spojené s nízkymi hladinami oxidu dusnatého v krvi, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať tieto problémy, ako aj problémy s plodnosťou. Výskum naznačuje, že doplnky L-arginínu v kombinácii s inými antioxidantmi alebo protizápalovými látkami môžu byť použité na liečbu významnej časti prípadov mužskej neplodnosti, podľa niektorých štúdií až 92 %. L-Arginín nájdete aj v tabletkách Merlix Perfektum, ktoré pomáhajú dlhotrvajúcej erekcii a lepšej výdrži. Ich najväčšou zložkou je práve L-Arginín, ktorý sa zameriava na pozíva aminokyseliny pre penis ale aj celé telo.

Arginín zlepšuje imunitu, pomáha predchádzať infekciám a urýchľuje hojenie

Táto aminokyselina urýchľuje hojenie vonkajších rán, znižuje riziko infekcií a eliminuje bolesti či opuchy. Pomáha krvi voľne prúdiť, vytvára spomínaný L-prolín, ktorý kontroluje hladinu kolagénu v tele a zvyšuje antioxidačnú aktivitu. Používa sa aj na zlepšenie funkcie bielkovín pri liečbe popálenín a môže dokonca pomôcť v boji proti zubnému kazu. V medicíne sa používa pri rôznych chorobách, pretože L-arginín má účinky zvyšujúce imunitu. Bežne sa podáva ľuďom, ktorí podstupujú chemoterapiu alebo sa liečia operáciami, vírusmi a infekciami, vrátane HIV.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ