Oddialenie ejakulácie

Kategória: Zdravie a erekcia

Každý muž chce byť skvelým a výkonným v posteli. Niekedy je to však ťažké docieliť, keď máme problémy s predčasnou ejakuláciou. Našťastie existuje viacero možností ako oddialiť skoré vyvrcholenie a tým zabezpečiť dlhý a intenzívny sex. Na internete nájdete kopec rád od tých mechanických (pomôcky, stlačenie určitého svalu na tele atď.), až po tie psychické. Dokonca nájdete aj extrémne rady, ktoré zabolia. Prinášame vám zopár zaručených rád, ktoré pomôžu.

O predčasnej ejakulácii

Nie je to nič príjemné. Ak muž trpí predčasnou ejakuláciou, nesie si so sebou pocity hanby a neadekvátnosti. Pri pomyslení na nasledujúci pohlavný styk ho môžu prepadnúť pocity úzkosti, ktoré celý problém ešte zhoršia. Akt, s ktorým sa spájala radosť a útek od bežných starostí sa naopak premení na život strpčujúcu nepríjemnosť. Aby toho nebolo dosť, mnoho mužov nevie ako o týchto problémoch rozprávať. Či už kvôli ostychu, alebo nevedomosti. Možno aj vy sami ste takto narazili na tento článok. Nech je to akokoľvek, dôležité je hneď na začiatok zdôrazniť, že nejde o unikátny problém.

Kedy je ejakulácia predčasná

Predčasná ejakulácia má mnoho definícii. Každý odborník má vlastný názor na to, kde leží časový limit, ktorý oddeľuje predčasnú ejakuláciu od normálnej. V priemere sa však väčšina zhoduje, že pokiaľ dôjde k ejakulácii v prvých 90 sekundách od vniknutia bez toho, aby si to muž prial, tak sa definuje ako predčasná.

Je dôležité upozorniť na subjektívnosť tejto záležitosti, pretože na predčasnú ejakuláciu sa sťažovali aj muži, ktorí vydržali 10 minút, no ich partnerka orgazmus nedosiahla a považovala to za nedostatočné.

Problém rôznych generácií

Nejde len o problém mladých, neskúsených mužov. S predčasnosťou sa stretávajú aj starší muži. Najmä ak začali byť sexuálne aktívni po dlhšej pauze alebo ak prechádzajú stresujúcim obdobím v pracovnom či osobnom živote. Dlho sa myslelo, že príčina predčasnej ejakulácie býva len psychická, ale výskumy potvrdili, že v skutočnosti môžu byť na príčine aj biologické vplyvy.

Medzi psychické príčiny patria úzkostné poruchy, depresia a neriešené problémy vo vzťahu a tým pádom nedostatočná komunikácia s partnerom. Inak povedané, ak zvyšok vášho života je uponáhľaný, stresujúci a zdanlivo mimo vašej kontroly, tak sa to môže odraziť aj medzi prikrývkami. Medzi potenciálne biologické príčiny sa okrem iných radia hormonálne problémy, problémy so štítnou žľazou, vedľajšie účinky istých liekov alebo problémy s prostatou.

Dane a alkohol

Ako každý problém, aj pri predčasnej ejakulácii sa môžete stretnúť s „domáckymi“ radami, ktoré podľa vašich známych alebo ľudí debatujúcich o medicínskych záležitostiach na internete zaručene fungujú.

Medzi najčastejšie patrí odpútanie pozornosti od styku, keď cítite, že sa už blížite k vyvrcholeniu. Podľa tejto rady by ste mali myslieť na niečo nepekné, či otravné, ako platenie daní či nákupný zoznam na ďalší deň. Mnohí muži na túto radu nedajú dopustiť, ale aj v prípade, že pripustíme jej efektivitu, nemyslíme si, že muži chcú počas sexu myslieť na ekonomické záležitosti.

Druhou častou radou je odbúranie stresu pomocou alkoholu. Pohárik ostrého určite môže účinkovať pozitívne ale pri častom využívaní tejto rady si môžete vytvoriť závislosť a prípadne spájať sex a alkohol dokopy. Takýto návyk podporovať rozhodne nemôžeme.

Ako oddialiť ejakuláciu

Hneď na začiatok je dôležitá komunikácia s partnerkou. S jej pochopením na tomto probléme môžete pracovať spoločne, vďaka čomu sa vyhnete zbytočnej tréme, ktorú muži pociťujú, keď sa snažia svoje problémy zakryť a vyhýbajú sa riešeniam. Niekedy sa s ňou stačí skrátka dohodnúť na spoločnom postupe. V prípade, že je predčasná ejakulácia následkom neskúsenosti, páry sa môžu dohodnúť na pomalšom sexe. Prípadne skúsiť polohy, pri ktorých má žena viac kontroly a od muža sa nevyžaduje silnejšie prirážanie. A ak sa nedá inak, prvá ejakulácia sa môže odbaviť rýchlo a muž môže počkať na ďalšiu erekciu, ktorá by mala vydržať dlhšie.

Dôležité je aj správne dýchanie. Mnoho ľudí dýcha len do pľúc, no správne sa dýcha zhlboka až do brucha, čím sa telo lepšie prekysličí a uvoľní a to pomôže aj výkonu v posteli. Muž tak získa viac kontroly nad svojím telom. Okrem riadneho dýchania a dobrého odpočinku máte k dispozícii aj tzv. Kegelove cviky, ktoré si vyžadujú zadŕžanie istého svalu. Nejedná sa o žiadne ženské skupinové cvičenia, nenechajte sa preto odradiť názvom. Hlavnou úlohou týchto cvikov je dosiahnutie lepšej a ľahšej kontroly nad svojím telom, čo prináša hlavne oddialenie a hlbšie vnímanie vyvrcholenia. Kegelove cviky sú jednoduché, zvládne ich úplne každý. Jedná sa o sťahovanie a následne uvoľňovanie svalov. Akých svalov? Predsa tých, ktoré nám pomáhajú aj pri zadržiavaní moču. Denne skúšajte zatínať tieto svaly a následne uvoľňovať. Odporúča sa približne 10-krát za sebou tento cvik opakovať. Ak sa už cítite na druhú časť cvikov, skúste jemne hýbať prirodzením do strán počas erekcie.

Potom, ako je stres z výkonu touto komunikáciou aspoň čiastočne zažehnaný, odporúča sa používať aj hrubšie kondómy. Niektoré dokonca obsahujú anestetikum, ktoré znecitliví penis a tým pádom podporí dlhší výkon. Môže sa však stať, že toto anestetikum znecitliví aj partnerkino uspokojenie alebo vyvolá alergickú reakciu. Na trhu nájdete aj rôzne mastičky, krémiky, spreje. Ak si chcete stále užiť a niečo takéto neprichádza do úvahy, skúste použiť kondóm určený na análny sex. Je hrubší a pevnejší. Výsledok je rovnaký ako u znecitlivejúcich prípravkoch.

Niekedy je nutný lekársky zákrok, ako v prípade krátkej uzdičky. Pokiaľ ste už skúšali všetko, čo sa len dalo a nič nepomohlo, odporúčame návštevu urológa.

Výživové doplnky na oddialenie ejakulácie

Samozrejme, užívanie výživových doplnkov vo forme tabletiek nemusí sadnúť každému mužovi. Mávajú zlú povesť kvôli rôznym nekvalitným napodobeninám. Preto ak sa rozhodnete po tabletkách siahnuť, overte si, či ide o prípravok uznaný Úradom verejného zdravotníctva ako napríklad značka MerliX. Ide o voľnopredajný prípravok, ktorý si nevyžaduje predpis od lekára. MerliX je zložený z prírodných prípravkov a preto sa nemusíte obávať pridanej chémie alebo hormónov. Tento doplnok pomáha dlhšie udržať erekciu a zlepšuje problémy s predčasnou ejakuláciou.

Všetko sa dá riešiť

Najdôležitejšie je vedieť, že pokiaľ vás trápi predčasná ejakulácia, nemusíte hneď podľahnúť beznádeji. Nech už je príčina akákoľvek, každá ma svoje riešenie. Ide o častý problém a muži po celom svete ho úspešne riešia a užívajú si kvalitný sex bez starostí o výkon.

Diskusia

andrejm

09. 04. 2018

Mám problém s tým, že to vždy príde nečakane... viem to ovládať až do určitého bodu a potom z ničoho nič, už sa nedá nič robiť... ako to riešite??????

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ