Obriezka - výhody a nevýhody

Kategória: Zdravie a erekcia

O obriezke sa toho už veľmi veľa hovorilo a aj popísalo. Je pravda, že to všetko začalo už pred stáročiami. Ide o židovskú tradíciu opradenú najrôznejšími príbehmi. Mýtov a faktov o tom prečo sa to vlastne robí aj v súčasnosti je naozaj dosť.

Faktom však je, že obriezka nemusí byť vždy len nábožensky orientovaná záležitosť. Má svoje výhody ak sa pozrieme aj na kvalitný sexuálny život a koniec koncov aj na naše zdravie.

Výhody a nevýhody obriezky

Keď sa pozrieme na pôvod viacerých bakteriálnych ochorení, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne rozšírené, zistíme, že veľa z nich nachádza útočisko hlavne v zákutiach predkožky, kde majú optimálne podmienky na vývoj a život. Dôvodov prečo sa aj moderní muži rozhodujú pre obriezku je buď skomplikovaný sexuálny život, po tom ako sa u nich objavil syndróm zrastenej predkožky, alebo práve z dôvodu obáv zo spomínaných bakteriálnych ochorení.

Z pohľadu udržiavania čo najvyššej čistoty a hygieny penisu má obriezka veľký význam a očista sa do značnej miery uľahčuje. Samotná obriezka nie je vôbec komplikovaný zákrok. Trvá v podstate niekoľko minút, ale je potrebné počítať s tým, že sa na niekoľko dní až týždňov budeme musieť rozlúčiť so sexuálnymi radovánkami. Kompenzáciou vám však môže byť práve to, že zážitok z milovania s obriezkou vám prináša niečo úplne nové a nepoznané, či už pre ženu, ale aj pre muža. Doprajte svojej partnerke nové nepoznané potešenie. Určite sa vám odvďačí.

Obriezka zo zdravotných dôvodov

Obriezku si muži nedávajú robiť len kvôli jej výhodám, ale často aj zo zdravotných dôvodov. Niektorí totiž musia. Dôvodom je tzv. fimóza. Ide o to, keď sa predkožka penisu dostatočne neroztiahne na to, aby sa vedela stiahnuť do optimálnej polohy a odhaliť žaluď pri erekcii. Je to teda zúženie predkožky do fimotického oblúka, ktorý je nutné riešiť jednodňovou chirurgiou a teda obriezkou alebo odborne povedané cirkumcíziou

Zúžená predkožka môže spôsobovať vznik trhliniek a jazvičiek, ktorý neustále sa opakujúce zrastanie spôsobuje to, že sa predkožka ešte viac týmto zrastaním a hojením trhliniek zužuje. Trhlinky sa zvyknú aj zapáliť a to so sebou prináša nepríjemnú bolesť a samozrejme nemožnosť sexuálneho styku na nejaký čas. Pokračujúce zápaly a vzniky trhliniek môžu nakoniec viesť až k zrastenej predkožke, ktorá úplne znemožňuje odhalenie žalude. Takýto prípad je už samozrejme nevyhnutné riešiť obriezkou.

Cirkumcízia je ale vhodná už pri začiatkoch problémov s bezproblémovým preťahovaním predkožky cez žaluď (najmä počas erekcie). Predídete tak zbytočnému trápeniu. Verte, že obrezaný penis so sebou prináša veľké množstvo výhod a hlavne stop starostiam s predkožkou. Väčšina žien má dokonca radšej obrezaný penis ako ten neobrezaný. Už len kvôli tomu, že "vonia" lepšie a to doslova, aj keď používame úvodzovky. Pod predkožkou sa totiž zdržiavajú baktérie, ktoré majú svoju "chuť" a pach. Možno aj viete o čom hovoríme. Obriezka teda rieši aj hygienu, ktorá sa vďaka nej radikálne zlepší. 

Obriezka a citlivosť penisu

Mnohí sa obávajú, či bude penis dostatočne citlivý aj po obriezke. V internetových diskusiách sa vyskytujú rôzne amatérske názory. Realita je taká, že citlivosť sa vôbec nezmení. Áno, síce stratíte obriezkou citlivosť uzdičky, ktorá sa pri zákroku prereže a tiež stratíte nejaké množstvo nervových zakončení vyskytujúcich sa v predkožke, avšak penis je tak husto posiaty nervovými zakončeniami, že si to ani nevšimnete. Navyše, ak ste doteraz trpeli starosťami s uzdičkou či zužujúcou sa predkožkou, odteraz to riešiť nebudete musieť a budete si slobodne kedykoľvek užívať kvalitný sex. 

Zmení sa aj drsnosť povrchu penisu, ktorý bude odstránením predkožky drsnejší a akoby menej citlivý, avšak je to len pocit. Váš orgazmus riadi hlavne mozog a penis je mimoriadne citlivý aj po obriezke, takže straty citlivosti sa naozaj obávať nemusíte

Diskusia

Tibor

02. 12. 2019

Dobry ja idem na na zakrok s obrezkov ...chcem sa spitat po operaciji ma to bude boliet

Ján

28. 04. 2018

ako je to s obriezkou detí na Slovensku? Zháňame informácie všade tade, ale každý nám povie niečo iné...

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ