Ako sex ovplyvňuje náš mozog?

Kategória: Zdravie a erekcia

Sex môže poskytnúť vzrušenie a sladkosť našim dňom a večerom, zmierniť úzkosť a napätie. A samozrejme, sex bol kľúčom k tomu, aby ľudská rasa žila ďalej. Je známe, že sexuálny styk ovplyvňuje spôsob, akým funguje zvyšok nášho tela. Svetové štúdie ukázali, že môže mať vplyv na to, koľko jeme a ako dobre funguje srdce.

Ako sex ovplyvňuje náš mozog

Mozgová aktivita a sexuálna stimulácia

Ukázalo sa, že sexuálna stimulácia a vyvrcholenie vytvárajú systém odmeňovania samého seba, ako aj mozgové siete spojené s bolesťou a emocionálnymi stavmi, aktívnejšími u mužov aj žien. Z tohto dôvodu niekoľko štúdií porovnávalo sex s inými stimulantmi, ako sú drogy a alkohol, od ktorých väčšinou očakávame okamžité účinky.

Stimulácia mozgu a penisu

Štúdia z roku 2005, ktorú vykonali výskumníci z University Medical Center Groningen v Holandsku, použila skenovanie pozitrónovou emisnou tomografiou na monitorovanie cerebrálneho krvného toku mužských účastníkov, zatiaľ čo ich pohlavné orgány boli stimulované partnerkami. Skenovanie preukázalo, že stimulácia vzpriameného penisu zvýšila prietok krvi v zadnej insule a sekundárnej somatosenzorickej kôre v pravej hemisfére mozgu, pričom ju znížila v pravej amygdale.

Insula je časť mozgu, ktorá je viazaná na spracovanie emócií, ako aj na pocity bolesti a tepla. Podobne sa predpokladá, že sekundárna somatosenzorická kôra hrá dôležitú úlohu pri kódovaní pocitov bolesti. Čo sa týka amygdaly, je známe, že sa podieľa na regulácii emócií a znižovanie jej aktivity je spojené s rozvojom úzkostných porúch.

Mozog a ženský orgazmus

Výskumníci z Rutgers University v Newarku v štáte New Jersey minulý rok študovali ženský orgazmus, pričom sledovali mozgovú aktivitu 10 žien, keď dosiahli vrchol rozkoše, či už samostimuláciou, alebo partnerskou stimuláciou. Tím zistil, že oblasti, ktoré boli počas orgazmu využívané na stimuláciu, zahŕňali časť prefrontálneho kortexu, orbitofrontálneho kortexu, ostrovčeka, gyrus cingulate a cerebellum.

Tieto oblasti mozgu, ktorých názvy si pravdepodobne nezapamätáte, sa rôzne podieľajú na spracovaní emócií a pocitov bolesti, ako aj na regulácii niektorých metabolických procesov a rozhodovaní.

Sex a hormonálna aktivita

Čo z toho všetkého teda vyplýva? V podstate to znamená, že sex môže ovplyvniť našu náladu, zvyčajne k lepšiemu, ale občas k horšiemu. Sex je často spájaný so zvýšenými emóciami a psychickou aj fyzickou relaxáciou. Hypotalamus, časť mozgu, je dôvodom, prečo by sme sa mohli domnievať, že po sexe z človeka opadne stres z bežného života.

Oxytocín je hormón, ktorého uvoľňovanie je riadené práve hypotalamom. Keďže štúdie ukázali, že oxytocín môže pôsobiť proti účinkom kortizolu, hormónu spojeného so zvýšeným stresom, vyššie množstvá oxytocínu nám môžu pomôcť cítiť sa pohodlnejšie.

Oxytocín nám pomáha nielen stať sa pokojnejšími, ale tiež znižuje naše vnímanie bolesti. Podľa výskumu z roku 2013 môžu tí, ktorí trpia chronickými bolesťami hlavy, dostať úľavu od nich vďaka tomuto hormónu. Podľa výskumu z rovnakého roku môže byť zreteľná skupina chemikálií nazývaných endorfíny, ktoré sa vytvárajú počas sexuálnej aktivity, tiež schopná znížiť nepohodlie pri bolesti hlavy.

Sex ovplyvňuje celé naše telo. Vnímanie, pocity a myšlienky prúdia celým telom, od mozgu až po nervové zakončenia. Aj bez štúdií môžeme povedať, že sex spája dve telá do jedného harmonického celku, naladí vás na rovnakú vlnu s partnerkou cítite sa nabudení a zrelaxovaní. Doprajte si sex na vysokej úrovni vďaka tabletkám Merlix Perfektum, ktoré vám zaručia tvrdý a hrubý penis, dlhšiu výdrž a oddialenie ejakulácie. Prežite sex s vytúženým pôžitkom a spokojnosťou oboch strán.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ