Sexuológ

Kategória: Zdravie a erekcia

Medzi partnermi môže dôjsť k situáciám, kedy budú musieť vyhľadať odbornú pomoc a navštíviť sexuológa. Stáva sa to najmä v čase, kedy sa dvojica snaží splodiť dieťa alebo keď má muž problémy s erekciou. Náplňou práce sexuológa je diagnostika a liečenie sexuálnych porúch mužov a žien. Individuálne komunikuje s pacientmi a analyzuje povahu ich problému. Diagnostikuje sexuálne poruchy, ktoré sa podľa závažnosti rieši aj so psychiatrom, pretože mnohé z problémov majú psychologické pozadie. Po zohľadnení všetkých aspektov navrhuje a doporučuje vhodnú liečbu.

Sexuológ pre mužov, ale aj ženy

Keďže ide zväčša o intímne témy, sexuológ by mal byť voči pacientovi empatický, s analytickým myslením a schopný zvládať krízové situácie. Sexuológ je vyškolený odborník, poradca a zároveň terapeut, ktorý pomáha párom s problémami vznikajúcimi za dverami ich spálne.

Častokrát sú na pretrase chúlostivé témy, ktoré pacienti častokrát nevedia alebo nechcú pomenovať. Muži zvyknú za sexuológom chodiť kvôli problémom s poruchami erekcie, alebo sa chcú porozprávať o ich sexuálnych fantáziách a predstách, ktoré sa boja rozoberať so svojimi manželkami. Muži však majú oveľa väčší problém s návštevou sexuológa ako ženy. Boja sa priznať si problém, hanbia sa alebo sa obviňujú zo zlyhania. To všetko sú len zbytočné trápne pocity, ktoré mužom častokrát bránia v otehotnení s partnerkou alebo vyriešení problému.

sexuologická ambulancia

Ženy vyhľadávajú pomoc sexuológa po znásilnení, keď sa chcú zbaviť traumy a začať odznova sexuálne žiť a fungovať vo vzťahu. Zatiaľ čo sex u mužom sa takmer vždy ukončí orgazmom, u žien to také isté nie je. U niektorých je orgazmus doslova hlavolamom a nezažijú ho aj celý život. Pacientku pošlú na gynekologickú prehliadku aby sa vyšetrili jej vonkajšie a vnútorné pohlavné orgány. Za bezorgazmovým milovaním môže byť viacero príčin – gény, predsudky, chronické zápaly, anatómia alebo samotný partner.

Páry a sexuológ

Samostatnou kategóriou sú páry, ktoré doktora vyhľadávajú, keď sa snažia o dieťa, ale nedarí sa im to. Spolu by sa mali snažiť zistiť dôvody, ktoré bránia v splodení potomka. V tomto prípade zvyknú byť, podľa skúseností sexuológov, iniciatívne ženy a snažia sa zlomiť svojich tvrdohlavých partnerov, ktorí sa lekárom vyhýbajú a odmietajú skúmať, prečo nevedia splodiť dieťa. Muž musí prísť na vyšetrenie spermiogramu, vďaka ktorému sa dá zistiť, aká je kvalita ejakulátu, v akej kondícii sú jeho spermie – či sú životaschopné, majú správny tvar a či je ich dostatok. Práve tohto vyšetrenia sa muži boja, ako čert kríža. Častokrát je to kvôli vlastnej hrdosti a kvôli možnosti, kedy by sa preukázalo, že je problém v nich. Zabúdajú častokrát na svoje partnerky, ktoré týmito testami už prešli.

Sexuológ je v mnohých filmoch a seriáloch vykresľovaný ako doktor, ktorý ironizuje a robí si srandu z problémov pacientov, no je to len skreslený opis. Sexuológ je v prvom rade odborník, ktorý vám chce pomôcť a mali by ste ho vyhľadať medzi prvými, pri akýchkoľvek problémoch so sexom.

návšteva sexuológa

Diskusia

henntenn

05. 06. 2018

Nie netreba

jakub

30. 05. 2018

treba vymenny listok k sexuologovi?

Matej

13. 05. 2018

Ktoreho sexuologa odporucate v Trnave? Vdaka

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ