VIANOČNÁ MEGAAKCIA! Už len do 20. decembra môžete využiť kód VESELEVIANOCE na zľavu 20 % z ceny objednávky.

Zvraty a zmeny v partnerskom živote

Kategória: Vzťahy

Partnerský vzťah sa neustále vyvíja, o čom nie je pochýb. Je však možné v určitom čase povedať, že je to vývoj správnym či nesprávnym smerom? Ako to už býva, história sa tvorí dnes a až s odstupom času možno poznať, či sme šli ku šťastiu alebo do záhuby. Vidieť preto do budúcnosti, aby sme sa na dnešok pozreli akoby s odstupom času, by chcel asi každý. Ale nie je nám to zhora dané, takže by sme sa mali radšej uchýliť od experimentovania k osvedčeným praktikám.

Čo nenájdeš v hlave...

Na tému partnerské vzťahy boli napísané stohy kníh, ale čítal ich vôbec niekto? Nemusíme ani počuť, väčšina ľudí rovnako povie, že nie. Keď si kúpime blbé rádio, prečítame si návod, ale návod na to hlavné, čo v živote máme, rodinu a partnera, si neprečíta nikto. Na druhej strane, knihy síce nikto nečíta, zato psychiatri a sexuológovia majú plné ruky práce. Že by stále platilo staré heslo, ak máš smútok na duši, zver sa strýkovi Artušovi? Pri svojich trápeniach sa tak radi niekomu zveríme. Do spovedníc v kostole si síce nesadneme, ale ucho za naše peniaze nastaví kdekto študovaný.

Rady zdarma, berme ich napriek tomu vážne

Ak chceme náš vzťah zachovať, treba na ňom stále pracovať. Nikdy by sme sa nemali uspokojiť s tým, že čo bolo dobré včera, bude dobré aj zajtra. Znie to síce ako fráza, ale je to fakt. Ono to nechce ale veľa, len nejakú pozornosť, a to napríklad k posilneniu lásky, ako je malý nečakaný darček, alebo podpichnutie, aby si druhý partner uvedomil, že sme tu. Nechať si napríklad od kolegyne v práci, s ktorou máme samozrejme čisto pracovný vzťah, nejaký drobný ženský doplnok vo vrecku košele pred vypraním? To chce síce silné nervy, ale keď to obhájime tvrdením, že nám to tam dali kolegovia zo srandy a pozveme drahú polovičku do peknej reštaurácie na večeru, určite to zaberie. Taká falošná aférka môže vzťahu prospieť a oboch partnerov stmeliť. Ale je tu jedno veľké nebezpečenstvo a to je príslovie, že podľa seba súdim teba. Keď totiž náš partner bol už neverný a trebárs my to ani nevieme, môže horšie pochopiť, že my verní byť môžeme. A ak skutočne sme, určite toto ustojíme.

Hovorí sa, že žena, ktorá sa nudí, vymýšľa blbosti. Nedajme jej preto čas. Snažme sa svoj voľný čas prežívať s ňou, aj keď napríklad kamoši budú mať hlúpe reči. Záleží vám viac na nich alebo na partnerovi? Mali by sme spolu tráviť dovolenku, občas si vyjsť na výlet, zájsť do divadla a podobne. Budeme mať tak stále sa o čom rozprávať, keď všetko dávne sme si už mnohokrát povedali.

Zmeny prichádzajú, a čo my?

Je tiež zaujímavé, že časom sa menia aj naše požiadavky na partnera. Do dvadsiatich by mal mať svaly, do tridsiatich rozum, do štyridsiatich prachy, do päťdesiatich nehu, do šesťdesiatich erekciu a potom už len, aby žil. Je to samozrejme zveličovanie, ale tieto zmeny sú nám dané prírodou. Spočiatku totiž hľadáme partnera na vytvorenie rodiny a potom na jej udržanie. A keď nám deti odletia z hniezda, sme tu len my dvaja pre seba. A bohužiaľ túto pravdu mnohí neunesú a sústredia sa na úplne niečo iné. Prioritou môže byť práca, športový tím, spomínaná partia kamarátov, ale tiež vnúčatá. Potom teda skončíme pred rozvodovým súdom. Ale nezúfajme, môžeme začať znovu. Vzťahy ľudí okolo 50 až 60 rokov majú iné základy. Tu by nám už nemalo ísť o rodinu, ale o to si užívať život.

A pokiaľ ide užívanie života, to môže veľmi príjemne zlepšiť MerliX, prírodný doplnok stravy pre lepší sexuálny život.

Diskusia

anonym

05. 04. 2018

najdoletizejsia je komunikacia, bez nej to ide do kytek

boxer22

29. 04. 2018

Ja vidím problém najmä v tom že vzťah sa stane časom zvykom a bud jeden alebo druhý sa proste prestane snažiť lebo má dojem že už má istotu. TO je veľký problém. A tiež veľa ľudí sa dáva dokopy len na základe nejakej chemickej reakcie a niekedy aj roky vedia že sa k sebe proste nehodia ale zostavaju spolu aj tak. Potom to dak dopada že sa beru ludia ktory by sa nikdy nezobrali keby mali na vyber čoilen o trochu iného partnera

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ