Zvraty a zmeny v partnerskom živote

Kategória: Vzťahy

Partnerský vzťah je proces, ktorý sa vyvíja. Kedy však môžeme určiť, že je to vývoj správnym alebo nesprávnym smerom? Ako to už býva, história sa tvorí dnes a až s odstupom času možno poznať, či sme šli smerom k šťastiu alebo do záhuby. Vidieť do budúcnosti, aby sme sa na dnešok vedeli pozerať s odstupom času, by chcel asi každý. Nie je to však možné, preto by sme mali upustiť od zbytočného filozofovania a prikloniť sa k osvedčeným praktikám.

Čo nenájdeš v hlave...

Na tému partnerské vzťahy boli napísané stohy kníh, ale čítal ich vôbec niekto? Väčšina ľudí odpovie rovnako – nie. Keď si kúpime obyčajné rádio, tak si prečítame návod. Ale návod na to hlavné v živote, ako rodina, partner, si neprečíta nikto. Na druhej strane tak psychiatri a sexuológovia majú plné ruky práce. Že by stále platilo staré heslo, ak máš smútok na duši, zver sa strýkovi Artušovi? Pri svojich trápeniach sa tak radi niekomu zveríme. Do spovedníc v kostole si síce nesadneme, ale za to, aby nás vypočul niekto študovaný, si radi zaplatíme.

Rady zdarma, berme ich napriek tomu vážne

Ak chceme náš vzťah zachovať, treba na ňom stále pracovať. Nikdy by sme sa nemali uspokojiť s tým, že čo bolo dobré včera, bude dobré aj zajtra. Znie to síce ako fráza, ale je to fakt. Ono to nechce ale veľa, len nejakú pozornosť, a to napríklad k posilneniu lásky, ako je malý nečakaný darček, alebo podpichnutie, aby si druhý partner uvedomil, že sme tu. Nechať si napríklad vo vrecku svojej košele od kolegyne v práci, s ktorou samozrejme mimo pracovného vzťahu nič nemáme, nejaký drobný ženský doplnok pred vypraním? Chce ti síce pevné nervy, ale keď to obhájime tvrdením, že nám to tam dali kolegovia zo srandy a pozveme drahú polovičku do peknej reštaurácie na večeru, určite to zaberie. Taká falošná aférka môže vzťahu prospieť a oboch partnerov stmeliť. Ale je tu jedno veľké nebezpečenstvo a to je príslovie, že podľa seba súdim teba. Ak bol náš partner už neverný a my o tom ani nevieme, môže horšie pochopiť, že my verní byť môžeme. Ale ak skutočne sme, určite toto ustojíme.

Hovorí sa, že žena, ktorá sa nudí, vymýšľa blbosti. Nedajme jej preto čas. Snažme sa svoj voľný čas prežívať s ňou, aj keď napríklad kamoši budú mať hlúpe reči. Záleží vám viac na nich alebo na partnerovi? Mali by sme spolu tráviť dovolenku, občas si vyjsť na výlet, zájsť do divadla a podobne. Budeme mať tak stále sa o čom rozprávať, keď všetko dávne sme si už mnohokrát povedali.

Zmeny prichádzajú, a čo my?

Ešte menej si uvedomujeme to, že náš vzťah sa nielen vyvíja, ale postupne sa menia aj požiadavky na partnera. Do dvadsiatich by mal mať svaly, do tridsiatich auto, do štyridsiatich prachy, do päťdesiatich nehu, do šesťdesiatich erekciu a potom bude stačiť, ak ostane žil. Je to samozrejme zveličovanie, ale zmeny sú nám dané minimálne prírodou. Spočiatku totiž hľadáme partnera na vytvorenie rodiny a potom na jej udržanie. A keď nám deti odletia z hniezda, sme tu len my dvaja pre seba. A bohužiaľ túto pravdu mnohí neunesú a sústredia sa na úplne niečo iné. Prioritou môže byť práca, športový tím, spomínaná partia zo štvrte, ale tiež vnúčatá. Preto niektoré páry skončia na súde pri rozvodovom konaní. Ale nezúfajme, môžeme začať znovu. Vzťahy ľudí okolo 50 až 60 rokov majú iné základy. Tu by nám už nemalo ísť o rodinu, ale o to užívať si život.

A pokiaľ ide užívanie života, to môže veľmi príjemne zlepšiť MerliX, prírodný doplnok stravy pre lepší sexuálny život.

Diskusia

boxer22

29. 04. 2018

Ja vidím problém najmä v tom že vzťah sa stane časom zvykom a bud jeden alebo druhý sa proste prestane snažiť lebo má dojem že už má istotu. TO je veľký problém. A tiež veľa ľudí sa dáva dokopy len na základe nejakej chemickej reakcie a niekedy aj roky vedia že sa k sebe proste nehodia ale zostavaju spolu aj tak. Potom to dak dopada že sa beru ludia ktory by sa nikdy nezobrali keby mali na vyber čoilen o trochu iného partnera

anonym

05. 04. 2018

najdoletizejsia je komunikacia, bez nej to ide do kytek

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ