Venušine guličky

Kategória: Sex a erotika

Možno si niektorí muži aj ženy myslia, že o tejto erotickej pomôcke vedia všetko, ale trebárs ich presvedčíme, že to tak nie je. Samozrejme, dáme rady aj tým, ktorí o nich ešte nepočuli a snáď sa rozhodnú ich zakúpiť a užívať si.

Venušine guličky, inokedy tiež vaginálne guličky, sú erotickou pomôckou určenou výhradne pre ženy. Ich pôvod môžeme hľadať už pred mnohými stovkami rokov v Ázii. Dnes je z nich vďaka moderným materiálom prostriedok, ktorý prispieva k lepšiemu sexuálnemu životu ženy, ale má aj vplyv na ich zdravie.

Princíp Venušinych guličiek

Väčšina Venušinych guličiek, ktorá je s priemerom 2,5 až 3,5 cm, je tvorená tak, že každá gulička má vo vnútri dutinu, do ktorej je vložená menšia kovová gulička. Tá sa pohybuje a klope na vonkajšie steny, a tým vytvára vibrácie. Tie žena vníma pri každom pohybe a stimulujú jej nervové zakončenia vo vagíne a spôsobujú tak príjemné pocity. Guličky sú nenápadné, prejavujú sa len kúskom špagátu vychádzajúcim z pošvového otvoru. Preto sa môžu nosiť kedykoľvek a kdekoľvek. Čím viac pohybu, tým viac stimulácie a tým aj viac potešenia. Takže trebárs tanec s partnerom sa môže blížiť súloži. Ale je pravda, že v prevažnej väčšine činnosť Venušinych guličiek neprivedie ženu k orgazmu.

Guličky sú najčastejšie v páre spojené špagátikom. Z jednej však pokračuje dlhší špagát s očkom na zachytenie a lepšiemu vybratiu guľôčok z vagíny. Drahšie modely z moderných materiálov majú prípojku aj vyťahovaciu časť, takže sú oveľa hygienickejšie.

Začíname s guličkami

Tým ženám ktoré si chcú prvýkrát túto pomôcku vyskúšať, odporúčame s tým začať doma v súkromí. Príjemné je dostať ich ako darček a nechať si ich zaviesť od milujúceho muža. Potom necháme muža, aby sa s nimi pohral, ​​zasúval, ťahal ich von, príjemne ich po zasunutí prstami rozkmital. Tak si otestujeme svaly, a potom už možno guličku použiť aj cez deň. Asi by sme si ich nemali vziať na pochod Praha - Prčice, ale radšej na malú vychádzku do parku, kde si môžeme pri ťažkostiach sadnúť na lavičku, prípadne sa vrátiť čo najskôr domov. Ak sa stane, že guličky samy vypadávajú, asi pre nás budú malé, alebo máme ochabnuté svaly. Preto je treba trochu potrénovať a používať ich zatiaľ len doma pri upratovaní a domácich prácach. Môžeme sa s nimi aj kúpať.

Ak sme v pokoji, skúsme jemne ťahať za povrázok a súčasne sťahovať vnútorné svaly. Je to ako pri športe. Spočiatku sa asi nebude dariť, ale postupne v tom nájdeme potešenie. Je to vlastne ako iný spôsob masturbácie. Zvlášť mladé slečny, samozrejme už nie panny, by si mohli vyskúšať jednu guľôčku. Pri zavádzaní bez sexuálneho vzrušenia sa odporúča použiť lubrikačný gél, ale podľa pokynov výrobcu.

Guličky môžu jemne klepať, čo ale v dennej prevádzke na verejnosti úplne zaniká a doma nám to nevadí.

Zdravotný aspekt

Nie je snáď iná erotická pomôcka, ktorá má toľko kladných vedľajších účinkov. Venušine guličky sa začali používať niekedy v polovici 20. storočia, kedy sa im hovorilo podľa rytmického hudobného nástroja "rumba gule". Vtedy išlo o trebárs o čisto vyhladené kamienky alebo drevené kolíky z ťažších drevín. Ich nosenie a cvičenie sťahov patrí do odboru popôrodnej gymnastiky. Posilnené svaly pomáhajú potom moč lepšie udržať. Po vložení guličiek do vagíny dochádza k samovoľnému sťahovaniu panvových svalov ako u tzv. Kegelovych cvikov. Ochabnuté svaly sa vycvičia, spevní sa panvové dno, čo potom napomáha v priebehu pôrodu. Ďalší smer je prevencia proti inkontinencii, teda proti nechcenému úniku moču.

Venušine guličky a sex

Mnohé k sexu sme už spomenuli. Úplne najdôležitejšie je, že pri nosení guličiek sa prekrvujú pošvové steny, stávajú sa citlivejšie a tým sa zvyšuje sexuálna túžba žien. Keď sme písali o začiatočníkoch, pokročilé nositeľky, ktoré ich nosia bez ťažkostí, môžu svoje nároky zvyšovať a svaly trénovať s tromi, alebo dokonca so štyrmi guličkami.

Potom ide samozrejme o vyššiu váhu a súčasne intenzívnejšie zážitky. Všeobecne ale po určitej dobe začnú ženy prežívať svoje orgazmy silnejšie a posilneným svalstvom v pošve môžu aj lepšie uspokojiť muža. Muž môže s guličkami pracovať podobne ako s dildom. Opakovane zasúvať a vysúvať a pripraviť tak ženu na zavedenie penisu. Podobne môže po svojom orgazme pomôcť k nemu aj žene.

Materiály

Pretože ide o predmet nosený v najintímnejšom mieste ženy, je potrebné dbať na materiál, z ktorého sú guľôčky vyrobené. Je však nutné povedať, že dnes už v obchodnej sieti asi nenájdete žiadny, ktorý by vyslovene mohol nejako škodiť. Je len otázka, či niektorá žena nemôže byť na niektorý alergická.

Silikón patrí k najkvalitnejším materiálom, používa sa aj v zdravotníctve. Naše telo silikón dobre znáša bez alergií, teplota sa rýchlo prispôsobí teplote tela a nijako sa nemení tvar a vlastnosti. Môžu sa zavádzať aj na celý deň.

Elastomed je obdobne zdravotne nezávadný materiál, veľmi príjemný na dotyk. Má podobné vlastnosti ako silikón a výrobky z neho dajú aj vyvárať (na pár sekúnd). Guličky z neho sú tiež na celý deň.

TPE (termoplastický elastomér) je obdobne vynikajúci materiál, ktorý má aj antimikrobiálne účinky, to znamená antibakteriálne. Tiež sa môže nosiť celodenne.

Plastové guličky sú hlučnejšie než akékoľvek iné a sú lepené z dvoch polovíc. Môže teda hroziť, že sa rozlepia. Textilný špagát je potenciálnym miestom pre vniknutie baktérií a môžu vpustiť do guľôčky vlhkosť. Vnútorné guličky potom môžu hrdzavieť. Preto sa tiež odporúčajú na jedno použitie, pretože ich nemožno udržať v stopercentnej hygiene. Ich doba nosenia sú 4 hodiny.

Hygiena Venušinych guličiek

Cez kvalitné materiály je nutné dodať, že môžeme mať guličky zavedené niekoľko hodín, takže môžu ovplyvniť prostredie v pošve a súčasne naše tekutiny pôsobia aj na guličky. Je preto nutné overiť aké kvalitné je spracovanie guličiek a z akého materiálu je povrázok. Pri umývaní všetkých guličiek zvyčajne nestačí mydlo a voda, ale je potrebné použiť dezinfekciu, špeciálne na erotické pomôcky.

Druhy Venušinych guličiek

Tantrické guličky sú ťažšie a menšie, asi 1,5 cm. Slúžia k intenzívnemu cvičeniu pošvového svalstva. Možno ich mať vložené aj pri sexe. Nemajú vyťahovací špagát, ale samovoľne vypadnú po uvoľnení svalov. Sú určené pre skúsené ženy, ktoré sú na guličky zvyknuté dlhodobo.

Vibračné guličky majú ako ďalšiu súčasť - ovládač. Ním možno korigovať silu vibrácií a to pri nenápadnosti aj v spoločnosti. Tieto guľôčky možno prirovnať k vibračnému vajíčku.

Análne Venušine guličky sú bez vibrácií a v rôznych veľkostiach.

Vplyvom vývoja, najmä dizajnu, sa môže tvar guličiek od pôvodných guličiek, oválov a elíps meniť napríklad na tvar ovocia, športových motívov, ale môžu mať aj rôzne veľké oblé výstupky na silnejšiu stimuláciu. Niekedy sa môžeme stretnúť aj s ježatými guličkami. Tie slúžia pre intenzívnu stimuláciu, takže sú na krátkodobejšie nosenie.

Pre mužov síce táto erotická pomôcka nie je, ale zato možno vyskúšať MerliX, ide o prírodný doplnok stravy, ktorý tiež napomôže k lepšiemu sexu.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ