Ako ovplyvňuje trauma sexuálne fungovanie mužov?

Kategória: Zdravie a erekcia

Normálne sexuálne správanie a erektilná funkcia závisia od komplexnej interakcie medzi rôznymi telesnými systémami, vrátane mozgu, nervov, zásobovania krvou a hormónov. Všetky tieto systémy, samostatne alebo kombinovane, môžu byť ovplyvnené po viacnásobnej traume. U mužov môže mať trauma za následok problémy s dosiahnutím alebo udržaním erekcie, problémy s ejakuláciou alebo zmiešané myšlienky o sexe.

vplyv traumy na erekciu

Po takomto stave nie je nezvyčajné, že niektorí muži prechádzajú obdobím zníženej sexuálnej túžby, teda nedostatku libida. Spôsob, akým telo sexuálne reaguje, závisí okrem fyzických účinkov traumy aj od myšlienok a pocitov – myšlienky a pocity o sebe a iných môžu byť ovplyvnené zmenami nálady, motivácie, osobnosti a myšlienkových procesov. Celá situácia môže byť skomplikovaná depresiou, emocionálnou traumou po zranení, liekmi alebo zmenami hladín hormónov.

Keď niektorí muži zápasia so zmenami a dôsledkami spojenými s ich traumami, mnohí môžu spočiatku ignorovať dôležitosť sexuálnych ťažkostí, pretože zostávajú zameraní na fyzickú spôsobilosť. Iní muži sa môžu zdráhať uznať sexuálne ťažkosti z kultúrnych alebo osobných dôvodov.

Je dôležité hovoriť o psychickom zdraví bez ohľadu na pohlavie. Každý môže mať traumu z dôsledkov názorov na sex, činností spojených s ním či vzhľad genitálií. Názory často nie sú rovnaké s tými osobnými, preto môžeme pociťovať nedostatok sebavedomosti, čo môže ovplyvniť sexuálnu dysfunkciu.

Dva druhy erekcie, rovnaký problém

Erektilná dysfunkcia je jedným z následkov psychickej traumy, ktorá predstavuje neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá je buď čiastočná alebo úplná. Existujú dva druhy erekcie. Reflexná, ktorá sa odohráva v nervoch v penise a jeho okolí a psychogénna, ktorá má pôvod v mozgu. Oba typy sa navzájom dopĺňajú. Aj keď sú nervové signály rozhodujúce, sila alebo kvalita mužskej erekcie je v konečnom dôsledku určená stavom krvných ciev, ktoré riadia tok krvi do tkaniva penisu.

V prípade, že trpíte traumou alebo ste ju prekonali, no stále sa necítite pozitívne ohľadom sexuálneho zmýšľania kvôli nedostatku libida, pomôcť si môžete prírodným doplnkom Merlix Perfektum. Aminokyseliny, výťažky z bylín a vitamíny sa postarajú o fyzickú i psychickú pohodu. Len jednou tabletkou pred sexom dokážete pripraviť telo na lepšiu psychickú pohodu a sexuálnu výdrž. Zhrubnutie a spevnenie penisu oceníte vy aj vaša polovička a vďaka oddialeniu ejakulácie máte možnosť predĺžiť vás sex kľudne aj dvojnásobne.

Myslite na svoje psychické zdravie, najmä ak u seba vnímate zmeny spojené so sexuálnou túžbou, erekciou či pohľadom a myšlienkami o vašej partnerke. Merlix Perfektum môže byť vaše riešenie na neschopnosť tvrdého penisu, rýchlosť ejakulácie či nízky záujem o sex.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ