Urológ

Kategória: Zdravie a erekcia

Vyšetrenie u urológa nepatrí práve medzi tie najobľúbenejšie. Ak však pociťujete isté zdravotné problémy v tejto oblasti, jeho návštevu by ste určite nemali odkladať. Môže ísť o vznik močových kameňov, bolestivú zväčšenú prostatu alebo rakovinu prostaty. Urológ taktiež rieši problémy so zápalom močového mechúra, obličiek a pohlavné choroby. Pri pohlavných chorobách vám však nepomôže s AIDS či syfilisom. Starší muži prichádzajú s problémami pri močení alebo so zväčšenou prostatou. Mladšie ročníky môžu mať problém so zúženou predkožkou, ktorá im spôsobuje bolesť pri sexe a rieši sa obriezkou. Náplňou jeho práce je aj liečenie nádorov obličiek, semenníka, močového mechúra, penisu, problémov s erekciou, nedostatočnou ejakuláciou ale aj všetkých zápalov močovo-pohlavných orgánov.

Nebojte sa vyšetrenia u urológa

Pred návštevou urológa sa určite osprchujte a vymeňte spodnú bielizeň za čistú. Holiť sa nemusíte, mierne ochlpenie urológovi v jeho práci neprekáža. Je dobré vypiť dostatočné množstvo tekutín, aby doktor mohol odobrať vzorku moču a urobiť jeho rozbor. Ak už máte tento rozbor od svojho obvodného lekára, príďte s výsledkami. Uvoľnite sa a myslite na to, že nejde o žiadnu trápnu situáciu. Urológ je profesionál, vyškolený doktor, ktorý podobných vyšetrení urobí za deň niekoľko a stretáva sa s rôznymi veľkosťami, tvarmi a problémami. Pri samotnej návšteve sa s vami urológ najprv porozpráva o vašich zdravotných ťažkostiach. Nasleduje prehliadka brucha, prostredníctvom ktorej lekár vyšetrí orgány močového ústrojenstva. Hmatom taktiež vyšetrí penis spolu so semenníkmi, aby zistil, či sa na nich nenachádzajú atypické výrastky alebo hrbolce.

Vyšetrenie prostaty nebolí

Pre všetkých mužov je najväčším strašiakom vyšetrenie prostaty, ktoré sa vykonáva vložením prstu do konečníka. Môže vyvolávať zvláštne pocity, no ide o bezbolestné vyšetrenie, aj keď pre muža dosť nepríjemné. Trvá len pár sekúnd. Mnohí muži po prehliadke nakoniec uznajú, že ich obavy boli zbytočné a nebolo to také hrozné, ako predpokladali. Medzi ďalšie vyšetrenia patrí ultrazvuk, RTG alebo vyšetrenie moču.

Muži by si mali semenníky kontrolovať preventívne aj sami, a to každý mesiac. Pozor by si mali dávať mladšie ročníky od 20 do 40 rokov, pretože rakovina semenníkov môže zasiahnuť aj ich, no vzhľadom k ich mladému veku to nepredpokladajú. Ak máte výskyt karcinómu prostaty v prvostupňovom príbuzenstve, mali by ste prehliadku u urológa absolvovať raz do roka a určite o tom informovať doktora.

Urologické vyšetrenie sa robí aj u žien a častokrát je spojené aj s tým gynekologickým. Vyšetruje sa cievkovaný moč – moč sa odoberá cievkou zavedenou priamo cez močovú rúru až do močového mechúra. Na prvé počutie to môže znieť nepríjemne, no urologické sestričky sú dostatočne zručné. Toto vyšetrenie sa vykonáva najmä vtedy, ak chcú oddeliť moč od pošvových výtokov alebo rôznych prímesí.

Urologické ťažkosti určite nepodceňujte a nebagatelizujte, pretože sa vám to môže vrátiť, keď už bude neskoro.

Diskusia

Jozef

10. 12. 2019

viete mi odporucit dobreho diskretneho urologoa v novych zamkoch alebo v ba? dakujem

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ