Aké potraviny si dopriať pre lepšiu erekciu

Kategória: Zdravie a erekcia

Lepšiu erekciu by si želal snáď každý muž, aj keď nehovoríme, že sú muži, ktorí sú so svojou erekciou spokojní. Ide samozrejme o mladých ľudí. S postupom veku, najmä po 40 rokoch, percento úplne spokojných mužov klesá.

Zásada pre zlepšenie erekcie

Jednoducho možno povedať, že čo prospieva srdcu a krvnému obehu, to prospieva aj lepšej erekcii. Erekcia je totiž založená na krvi. Čím je jej v penise viac, tým je penis pevnejší. Nehovoríme väčší, ale pevnejší určite.

Základnou zásadou je napríklad obmedzenie mäsa, syrov a mliečnych výrobkov z plnotučného mlieka. Na druhej strane je treba jesť všeobecne hlavne viac ovocia a zeleniny. Je to preto, že ťažká mäsitá strava s vysokým obsahom živočíšnych tukov uvoľňuje v tele ióny kyslíka (voľné radikály), ktoré potom zapĺňajú kardiovaskulárny systém. Na stenách tepien sa z nich usadzujú nánosy, ktoré brzdia voľný prietok krvi, a tým aj erekciu. Takže ide o to znížiť voľné radikály a umožniť lepšie prúdenie krvi, a tým aj testosterónu.

Aké jedlá sú vhodné?

Predstaviteľom vhodnej potraviny pre zlepšenie erekcie môže byť granátové jablko, to podľa výskumov skutočne významne ovplyvňuje produkciu testosterónu. Jeho dlhodobé jedenie znižuje krvný tlak, zväčšuje prietok tepien, zvyšuje aktivitu oxidu dusnatého, čo je mechanizmus liekov na lepšiu erekciu. Takéto výsledky neboli doteraz zistené v žiadnej inej potravine či v inom ovocí.

Treba sa brániť proti voľným radikálom, proti ktorým sa požívajú antioxidanty, čo sú najmä vitamíny A, C a E a minerály selén a zinok. Tie sú obsiahnuté v ovocí, zelenine, strukovinách a v celozrnných výrobkoch. Zdravotné štúdie dokazujú, že vyššia konzumácia zeleniny vedie k zníženej možnosti srdcových ochorení a rakoviny. Pokiaľ ide o zeleninu, napríklad špenát je bohatý zdroj prírodných dusičnanov, ktoré rozširujú tepny. Je tu aj ekdysterón, ktorý posilňuje testosterón v krvi, a tak priaznivo pôsobí na erekciu.

Ďalšie potraviny pre lepšiu erekciu

Vlašské orechy, všeobecne všetky orechy, ako surové, nepražené a nesolené obsahujú aminokyseliny a prenášajú v tele oxid dusnatý, ktorý pôsobí na pokles krvného tlaku.

Čerstvé kakao a výrobky z neho, ale nie mliečnej čokolády, obsahujú antioxidanty a spôsobujú pokles systolického krvného tlaku. Surové kakao obsahuje zlúčeniny flavonolov, ktoré zdvojnásobujú zdravé bunky vnútri penisu.

Cesnak, ktorý síce odrádza po požití nepríjemným zápachom, pôsobí kladne na hladinu testosterónu, znižuje krvný tlak a zvyšuje prietok krvi.

Doplnky stravy

Ako doplnok stravy sa ponúka najmä prostriedok MerliX, ďalej napríklad aj džús z granátového jablka, nemožno ich preto všetky zatracovať. Na trhu, ale aj od lekára na recept, možno získať rôzne lieky a prípravky. O ich kvalitách sa nepresvedčíme pokiaľ ich nevyskúšame. Aj tu platí, že nie sme každý rovnaký a čo nevyhovuje z rôznych dôvodov inému, trebárs prospeje nám. V každom prípade by sme sa mali držať zásady, že sa nesmie nič preháňať a niekedy menej znamená viac.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ