Ako funguje erekcia

Kategória: Zdravie a erekcia

Erekcia, teda stoporenie mužského penisu, je jedným z predpokladov, že žena otehotnie. Objem penisu sa zväčší a stvrdne, takže penis je pripravený vniknúť do ženskej vagíny, kde dochádza k vystreknutiu semena, teda k ejakulácii. Pri predpoklade, že aspoň jedna spermia prenikne do vajíčka, je žena oplodnená. Potom nastane vývoj embrya a po deviatich mesiacoch sa narodí dieťa. Tak nám to vlastne nariaďuje matka príroda, aby nedošlo k vymretiu ľudského rodu. Obdobne dochádza k reprodukcii aj u väčšiny cicavcov, ale napriek tomu máme jednu výnimku a tou je orgazmus a potešenie zo sexu.

Prečo erekcia?

Erekcia, ako bolo povedané, je jednou z podmienok dovŕšenia sexu, teda oplodnenia, ale pri každom milovaní predsa k oplodneniu nemôže dôjsť. To by sme sa už na planétu nevošli. 

Na druhej strane si ľudia môžu užívať sex, aj keď nedôjde k erekcii. Napriek tomu je erekcia jednou z vecí, na ktorú je časť mužov pyšná, ale iná skupina je s ňou nespokojná. Matka príroda neobdarovala všetkých mužov rovnako, ale aj malý penis je schopný počať veľkého človeka.

Prečo majú muži erekciu

Čo je to erekcia, ako vzniká? Erekcia ale nie je len vlastnosťou penisu, stoporiť sa dokáže aj u ženy klitoris, prípadne ženské bradavky. Avšak táto ich schopnosť sa zväčšiť a stuhnúť ovplyvniť oplodnenie nemôžu. Sú len sprievodnou vlastnosťou týchto orgánov a prispievajú k lepšiemu sexu.

Hlavnou príčinou erekcie je zvýšený obsah krvi v danom orgáne. Penis sa roztiahne do dĺžky a postaví sa. Nadobudne aj na šírke, žaluď sa napne doslova na prasknutie až k lesku. U väčšiny mužov sa žaluď tiež odhalí, pretože predkožka nie je tak dlhá, aby ho kryla. Aby sa toto stalo, malo by dôjsť k sexuálnemu stimulovaniu, ale záleží na okolnostiach. Erekciu môžu muži dostať aj bez sexuálnej stimulácie, je to najmä ráno (ranná erekcia), ale aj v pokoji, pri pomyslení na sex, pri uzretí sexuálnej situácie či porna. Inak pri sexe sa penis vzrušuje rukou, ústami, jazykom, ale aj iným hladením, napríklad pohybmi medzi prsiami žien.

Ako môžu ženy pomôcť erekcii

Táto kapitola je určená pre mužov, ktorým to už tak nejde. Tiež sa hovorí, že ktorá ho nepostaví, tá si ho nezaslúži. U mladíkov to ide väčšinou samo, u seniorov, napríklad nad 60 rokov, to už tak slávne nie je, ale nezúfajme. Hlavná vec, ktorú by mala žena vedieť, je to, aby sa nesnažila postaviť suchý penis. Penis síce vypúšťa pri vzrušení tiež tekutinu, ale je jej málo na to, aby samotná stačila. Najjednoduchšie je preto orálne dráždenie, kedy má žena penis v ústach. Tam by sa mala snažiť vytvoriť pre žaluď prostredie podobné tomu, ako keď je v pošve. Nechce to preto veľký tlak a stisky zubov, ale skôr láskanie jazykom pri miernom podtlaku. Nenechajme sa, dámy, preto ovplyvniť hereckými výkonmi pornoherečiek.

Ústnu masáž môžeme striedať s ručnou, kedy prechádzame dlaňami a prstami po penise či len po žaludi hore a dolu, ale môžeme napríklad len prstíkom dráždiť uzdičku na žaludi. Akonáhle ale cítime, že náš tlak je už na suchu, je potrebné vlhčiť. K tomu slúžia rôzne lubrikanty, alebo oleje. Tu sa plne osvedčil detský olejček. Ak nemáme nič také, neodporúčame stolový olej pre možnosť alergií. Potom sa musíme spoľahnúť na naše sliny. Tie síce vysychajú rýchlejšie ako olejček, ale zase ich máme nadbytok. Nie je potrebné sa ponáhľať, ale je vhodné si aj túto časť sexu náležite užívať. Ženy, všímajme si reakcie mužov, pretože tak najlepšie poznáme, čo sa im páči a čo ich najviac vzrušuje a napomáha erekcii. Najvzrušujúcejšie miesto muža je žaluď, jeho najširšia spodná rozšírená časť a uzdička. To je stredová dolná časť žaluďa, spojnica obvodu žaluďa s jeho vrcholovou časťou.

Príčiny erekcie

Aby sa mohol penis stoporiť, je potrebné, aby sa do neho nahrnula krv. Vnútri sú dve párové kavernózne telesá s dutinkami, či kaverny a nepárové hubovité (špongiózne) teleso pod nimi. Stredom prechádza močová trubica. Do kavernózneho telesa vedú tepny a po impulze sa väčším množstvom krvi rozšíri a naplní. Po ejakulácii dochádza väčšinou k odlivu krvi.

Existujú však výnimky, kedy stoporenie neprestane a dá sa v sexe pokračovať. Obvykle k tomu dôjde pri mimoriadne silných erotických chvíľach, samozrejme nie je vedecky dokázané, prečo to v rovnakej situácii inokedy nefunguje.

Ďalšou otázkou je, za ako dlho je muž schopný opätovnej erekcie. Ani tu veda všetko nevysvetlí, pretože záleží na veku a opäť asi na erotickej atmosfére či na vhodnom dráždení. Niekedy stačí k tomu pár minút, inokedy to trvá napríklad až celý deň.

Erekciu je možné podporiť zdravou výživou a samozrejme tiež doplnkami stravy, ktoré sú vyrobené s cieľom zlepšiť erekciu a sexuálny život celkovo. Radí sa sem aj tabletky MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ