Erotogénne zóny mužov a žien

Kategória: Sex a erotika

Erotogénne zóny sú miesta na našom tele, ktoré kladne pôsobia na psychiku a tým aj na sexuálne pôžitky. Je však nutné povedať, že sa niekedy líšia podľa pohlavia, ale aj podľa jedinca. Asi neexistuje vedecká štúdia, prečo tomu tak je, ale môže to byť dedičné, vrodené, ale tiež môžu mať na to vplyv napríklad životné skúsenosti z mladosti a podobne.

Pôsobenie erotogénnych zón

Ako sa líšia rôzne miesta, tak sa líši aj ich spôsob vzrušovania. Niekedy stačí letmý dotyk, inokedy dlhšie silnejšie tlaky alebo hladenie, niekedy aj letmý bozk, inokedy silné "cucanie". Chce to neustále hľadať a skúšať. Podľa skúseností ani sami ľudia nepoznajú všetky svoje erotogénne miesta. 

Rozdelenie erotogénnych zón

Hlavnými erotogénnymi zónami u mužov a žien sú pohlavné orgány. Tie sa ale rozdeľujú na rôzne časti, ktoré sú tiež rôzne vzrušivé. U mužov to je tradične žaluď a u žien klitoris.

Ženské erotogénne zóny

Pohlavný orgán, ako sme písali a ako všetci samozrejme vedia, má niekoľko častí. U žien sú niektoré erotogénne zóny skryté, ide hlavne o bod G, ale aj ďalšie miesta v pošve. U väčšiny žien sú ďalšími erotogénnymi zónami prsia a bradavky, podbruško, zadoček. Vlastne by sme mohli popísať skoro celé ženské telo. Ich cesta k rozkoši vedie práve v mnohých prípadoch cez hladkanie, masáže, bozkávanie atď.

Na niektorú ženu kladne pôsobí napr. bozk na ušný lalôčik. Iné sa po ňom naopak otrasú, prípadne dostanú husiu kožu po celom tele. Príjemná je tiež pri milostnej predohre kombinácia. Napríklad môžeme prstami začínať vo vlasoch a postupne ich jemne posúvať cez čelo, nos, ústa, bradu, krk, hruď, brucho, pupok, podbruško, Venušin pahorok, klitoris a po vnútorných stranách stehien sa posúvať až k prstom na nohách. Dobré je takúto vec aspoň trikrát zopakovať, ale na rodidlá sa dostať až nakoniec. Obdobne môžeme pôsobiť na ženu ležiacu na bruchu. Veľmi pôsobivé erotogénne zóny môžu byť napr. podkolenné jamky a všeobecne chodidlá a celá dolná časť nohy.

Mužské erotogénne zóny

Ako sme už poznamenali, penis so žaluďom sú hlavné erotogénne zóny. Ostatné miesta sú u väčšiny mužov oveľa menej podstatné. Ale je pravda, že ak sa majú dvaja ľudia radi, sú im príjemné akékoľvek dotyky. A to nielen na prirodzení a jeho okolí, ale po celom tele.

Veľa mužov vzrušuje, ak samozrejme vynecháme pohľad na krásne telo partnerky, napríklad vrúcne (francúzske) bozkávanie. Obdobne ako u žien sú aj pre nich silne podnecujúce lalôčiky uší, alebo aj trenie spánkov, prípadne u niekoho prsnej bradavky. Rovnako môžeme skúšať líniové čiary s tým, že na penis si vždy necháme trochu času až pri neskoršom opakovaní prvku.

Ako ďalšie miesta pre vašu inšpiráciu uvádzame miesto za koreňom penisu, semenníky, hrádzu, teda miesto medzi penisom a konečníkom, kde sa dá vonkajším dotykom pôsobiť na prostatu.

Prostata je u muža skrytá erotogénna zóna, ale jej priamu masáž dotykom cez ritný otvor každá žena nezvládne alebo ju každá nevie nájsť. Masáž prostaty je ale pre muža natoľko vzrušivá, že u nej možno vyvolať ejakuláciu bez dotýkania sa penisu.

Ďalšími možnými erotogénnymi zónami u mužov môžu byť spodné časti chrbtice, dlane, zadok, krk, pupok a brucho. Rovnako ako u žien to môžu byť ale aj podkolenné jamky, vnútorná strana paží a chodidlá.

Sexuálny zážitok vie vyburcovať nielen stimulácia erotogénnych zón, ale aj niektoré potravinové doplnky, medzi ktoré patrí napríklad aj náš MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ