Mýty o mužskej a ženskej sexualite. Ktorým veríte?

Kategória: Sex a erotika

Stretávame sa s rôznymi názormi a predstavami o sexualite z mužskej i ženskej strany. Stereotypy, ktoré sú okolo nás, často prevyšujú pravdu. Odlišné vnímanie sexu z pohľadu muža a ženy je očividné, no mnohé názory nie sú ani zďaleka blízko pravdy. Aké sú najčastejšie mýty sexuality žien a mužov?

Mýty o mužskej a ženskej sexualite

Mýty ženskej sexuality

Mýtus 1: Neužívajú si sex rovnako veľmi ako muži

Toto skrátka nie je pravda. Ženy môžu zažiť rozkoš a pôžitok zo sexu rovnako ako muži. V skutočnosti výskum ukázal, že ženy môžu zažiť širokú škálu sexuálneho potešenia a orgazmu.

Mýtus 2: Nie sú tak sexuálne aktívne ako muži

Neexistuje žiadny podstatný rozdiel v sexuálnej túžbe alebo úrovni aktivity mužov a žien. Hoci je pravda, že muži môžu mať v priemere vyšší sexuálny apetít v porovnaní so ženami, neznamená to, že všetci muži sú sexuálne aktívnejší ako všetky ženy. Medzi mužmi a ženami existujú významné individuálne rozdiely v sexuálnej túžbe a aktivite.

Mýtus 3: Majú iba jeden druh orgazmu

Ženy môžu zažiť viacero druhov orgazmu, vrátane klitorisu, vaginálneho a zmiešaného orgazmu. Typ orgazmu, ktorý žena zažíva, môže závisieť od rôznych faktorov vrátane typu stimulácie, ktorú dostáva, úrovne jej vzrušenia a jej individuálnej anatómie.

Mýty mužskej sexuality

Mýtus 1: Chcú neustále sex

Aj keď muži môžu mať v porovnaní so ženami v priemere vyšší sexepíl, neznamená to, že všetci muži vždy chcú sex alebo že nepociťujú výkyvy v chuti na sex. Rovnako ako u žien, aj u mužov môže byť sexuálna túžba ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je stres, choroba, problémy vo vzťahoch a iné. Predsa, všetci sme len ľudia.

Mýtus 2: Nevedia ovládať svoju ejakuláciu

Aj keď je predčasná ejakulácia častým problémom mnohých mužov, nie je to niečo, čo muži nemajú pod kontrolou. Existujú rôzne techniky a možnosti liečby, ktoré pomáhajú mužom zlepšiť kontrolu nad ejakuláciou. Jedným z nástrojov sú tabletky Merlix Perfektum, ktoré pomáhajú s oddialením ejakulácie, zosilnením orgazmu a predĺžením pohlavného styku. Týmto spôsobom si môže muž užiť ničím nerušený sex po dlhšiu dobu.

Mýtus 3: S pribúdajúcim vekom strácajú záujem o sex

Hoci je pravda, že hladina testosterónu u mužov má tendenciu klesať s vekom, nemusí to nutne znamenať, že stratia záujem o sex. Mnohí muži pokračujú v aktívnom a uspokojujúcom sexuálnom živote až do vyššieho veku. K dispozícii sú aj rôzne možnosti liečby, ktoré pomáhajú mužom udržiavať zdravé hladiny testosterónu a sexuálne funkcie, keď starnú.

Množstvu mýtov verí stále väčšina populácie. Ako zistíte, že stereotypné názory nie sú pravda? Porozprávajte sa o nich so svojou polovičkou a zistite, ako to v skutočnosti je. Veríme, že 100 ľudí má 100 chutí, preto môžu byť odpovede na otázky rôzne. Aj jednou konverzáciou však viete utužiť vzťahy a zistiť o sebe o čosi viac.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ