Druhy ženských orgazmov. Poznáte všetky?

Kategória: Sex a erotika

Príjemné šteklenie v podbrušku, brnenie končekov prstov, hlava vo vytržení, pocit tepla prechádzajúci cez celé telo a pocit neuveriteľného šťastia. Možno takto nejako by sa dal opísať ženský orgazmus. Viete ale o tom, že žena môže precítiť až tri druhy orgazmov?

Podľa štúdie, ktorá bola zverejnená v časopise NeuroQuantology, existujú tri druhy ženských orgazmov – vaginálny, klitorálny a zmiešaný. Všetky rozhodne stoja za to a je možné ich dosiahnuť, len potrebujete nejaký čas a pravidelné tréningy.

Klitorálny orgazmus

Tento typ je medzi najviac populárny a pre ženy najľahšie dosiahnuteľný. Až 90 % žien si ho dokážu navodiť samé, bez pomoci partnera. V oblasti klitorisu sa nachádza vyše 8 tisíc nervových zakončení. Dlhodobé dráždenie tohto miesta je však pre niektoré ženy natoľko citlivé, že radšej tento orgazmus nevyhľadávajú, pretože cesta k nemu trvá dlhšie a niekedy skončí bez výsledku.

Na jeho dosiahnutie stačí stimulovať klitoris a jeho okolie. Je už na vás či si pomôžete rukou alebo nejakou hračkou v podobe vibrátoru. Ako spoznáte, že to bol práve tento druh? Prejaví sa v podobe krátkych a intenzívnych sťahov rýchle nasledujúcich po sebe. Celé vyvrcholenie doznieva pomerne dlhým jemným pulzovaním.

Vaginálny orgazmus

Spôsobuje ho dráždenie vo vnútri vagíny, inak sa k tejto slasti nedostanete. Avšak 70 % žien ho nezažilo a je presvedčených, že ho ani nezažije. Každá je však toho schopná, no vyžaduje si to viac tréningu a času. Tento typ orgazmu popisujú ženy ako oveľa intenzívnejší a dlhší. Prejavuje sa silným pulzovaním vo vnútri vagíny.

Aj keď sa vedú neustále debaty o (ne)existujúcom bode G, existuje spôsob, ako nájsť to správne miesto, ktoré vzrušuje ženu najviac. Najprv by sama žena mala preskúmať svoju prednú stranu pošvy. Na miesto, v ktorom bude dráždenie spôsobovať najpríjemnejšie pocity, zamierte svoj penis. Celkovo by ste mali byť trpezlivý a ak vám to s partnerkou nejde, skúste meniť polohy. Čím dlhší bude pohlavný styk, tým je vyššia šanca na úspech.

Zmiešaný orgazmus

Ide o kombináciu vyššie spomínaných orgazmov. Dosiahnete ho zmiešaním klitorálneho a vaginálneho orgazmu naraz. Ide o trocha náročnejší proces, no základom je spolupráca s partnerkou a trpezlivosť.

A na záver tu máme ešte cervikálny, ktorý sa môže dosiahnuť prostredníctvom dráždenia kŕčku maternice (cervix). Tento typ orgazmu dosahujú niektoré ženy až po pôrode alebo po väčšom zblížení s partnerom. Chce to ale dlhší čas pre stimuláciu kŕčka a jeho okolia. Využívajú sa na to najmä polohy, ktoré poskytujú hlbší prienik penisu a dôležité je aj zladenie pohybov. Najdôležitejšie je, aby žena bola maximálne psychicky uvoľnená a neriešila žiadne iné veci, pretože inak sa jej nepodarí prežiť tú najväčšiu slasť.

Ak sa vám s dosahovaním orgazmov nedarí, nezúfajte. Máte aspoň dôvod k pravidelnému tréningu a tým sa váš vzťah prehĺbi a zintenzívni. Zároveň to otvára priestor k experimentovaniu a skúšaniu nových polôh. Tak len cvičte a trénujte.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ