Ženská ejakulácia a striekanie: Aký je rozdiel?

Kategória: Sex a erotika

Ženská ejakulácia, striekanie, vaginálna lubrikácia a koitálna inkontinencia: všetky pojmy, ktoré sa často používajú zameniteľne. Znamenajú však to isté? Nie tak úplne. Tento článok vám vysvetlí, čo skutočne znamenajú a ako sa líšia.

Ženská ejakulácia a striekanie

Začnime niekoľkými základmi. Keď sa ženy sexuálne vzrušia, dôjde k ďalšiemu prekrveniu tkaniva vagíny, čo vytvorí tlak, ktorý umožňuje filtrovanú krvnú plazmu cez vaginálne steny. Krvná plazma je tekutá časť vašej krvi. Tento akt sa nazýva vaginálna lubrikácia.

Počas pohlavného styku sa však môžu vyskytnúť rôzne typy mimovoľných výronov tekutín. Niektorí ľudia to vidia ako malý kúsok mliečnej tekutiny. Iní tvrdia, že tam bolo oveľa viac „striekania“ – dosť na to, aby zaplavilo posteľ. Až do roku 2011 neexistovala vedecky podložená odpoveď na zloženie týchto tekutín. Akýkoľvek nekontrolovateľný výtok tekutiny z vulvy vedci označovali ako „ženskú ejakuláciu“. Ženská ejakulácia a striekanie sú teraz výskumníkmi uznávané ako dva odlišné procesy.

Čo je ženská ejakulácia?

Výskumníci zistili, že ženská ejakulácia je vylučovanie asi 1 ml hustej bielej mliečnej tekutiny z parauretrálnych žliaz, orgánu umiestneného na oboch stranách močovej trubice. Parauretrálne žľazy sú známe aj ako Skeneho žľazy alebo ženská prostata. Ženy, ktoré zažívajú ejakuláciu uvádzajú, že táto aktivita sa deje s orgazmom i bez neho. Ukázalo sa, že ženský ejakulát obsahuje vysoké množstvo prostatického špecifického antigénu (PSA), fruktózy a glukózy, čo je podobné zloženie ako semenná tekutina. Ejakulátová tekutina sa líši od tekutiny, ktorú ženy cítia počas vzrušenia a ktorá slúži ako prírodný lubrikant vo vagíne, ktorý dokáže spríjemniť sex pre obe pohlavia.

Čo je „striekanie“?

Striekanie, ktoré sa často vyskytuje v porne, je uvoľnenie alebo vystrekovanie desiatok až stoviek mililitrov čistej tekutiny z močovej trubice, zvyčajne počas orgazmu alebo vysokého vzrušenia. Prostredníctvom niekoľkých veľmi zaujímavých návrhov štúdií a použitia panvového ultrazvuku a biochemickej analýzy vedci dokázali preukázať, že striekajúca tekutina pochádza z močového mechúra. To, či ide o moč je doposiaľ nedokázané.

Podľa údajov, ktoré sú doposiaľ k dispozícii, môže ženskú ejakuláciu dosiahnuť 54% žien. Pravdepodobnosť striekania však môže byť iba 5 %. To znamená, že nie každá žena dokáže ejakulovať či „striekať“, čo môže vyzerať mylne vzhľadom na časté ukážky týchto aktov v porne.

Ako využiť ženskú ejakuláciu pri sexe?

Uspokojiť ženu môže byť niekedy náročné. Vidieť výsledky je ešte náročnejšie. Ako však spojiť príjemné s uspokojivým a využiť ženskú ejakuláciu pri sexe? Najčastejším a najprirodzenejším spôsobom je použiť ženskú ejakuláciu ako lubrikant pri vaginálnom sexe. Vytvára sa prirodzene, vďaka čomu nemusíte mať obavy zo zabudnutého lubrikantu. Skúste tiež experimentovať. To, že žena neprišla k ženskej ejakulácii neznamená, že ju nemá. Skúšajte rôzne polohy a aktivity, ktoré môžu zvýšiť jej pravdepodobnosť. Na to, aby bol sex pohodlnejší pre obe pohlavia vyskúšajte tabletky Merlix Perfektum. Pomáhajú zhrubieť penis, zvýšiť výdrž a oddialiť ejakuláciu.

Dôležité je, aby ste sa v sexe cítili pohodlne a uvoľnene, a aby ste si užívali spoločné chvíle s partnerom bez ohľadu na to, pri či dochádza k ženskej ejakulácii alebo nie.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ