Koľko môže byť v živote lások

Kategória: Vzťahy

Na svete žijú miliardy ľudí, v našej republike milióny, takže možno povedať, že sme zrodení len pre jedného z nich? Možno sme v živote stretli niekoho, o kom sme si mysleli, že to je naša hviezdička, ktorá pre nás znamená úplne najviac. Niekto si takú osobu vzal a tiež s ňou prežil celý zvyšok života, ale iný sa zase presvedčil, že to bolo len chvíľkové poblúznenie. Sme to schopní spoznať vo chvíli milostného objatia?

Koľko je lások?

Myslíte si, že je to zbytočná otázka? Určite chápeme, že nie. Je láska k niečomu, alebo k niekomu, ako je láska materinská, láska k vlasti, láska k Bohu, a potom aj láska partnerská či manželská. Každá z nich je iná, pre niektorú sme dokonca schopní obetovať svoj život a to nielen stratenými rokmi, ale aj pre ňu zomrieť. Pre lásku partnerskú sa obetuje len málo ľudí a tiež sa o tom napísali mnohé romány, je to ale skutočnosť?

Láska na prvý pohľad

Ako bolo napísané, ľudí je veľa, sú nám nesympatickí, ale iní milí a taktiež sú tu niektorí, ktorí nás zaujmú skutočne na prvý pohľad. A je zaujímavé, že to nemusí byť prekrásna žena či svalnatý mladý muž. Často vidíme spolu dvojicu ľudí veľmi si podobných, trebárs ich spája menší vzrast, silnejšia postava, často majú spoločné záujmy a podobne. Stretneme aj odlišné páry, takže ani nejaká podobnosť nie je rozhodujúca. Je ale láska na prvý pohľad tá pravá? Hovoríme si, že telo a duša jedno jest, v krásnom tele krásny duch a obrátene. V tomto sa však mnohí z nás veľmi mýlia. To je tiež trochu iná téma. Výsledkom ale môže byť sklamanie, ale aj niečo iné, napríklad objav iného človeka, ktorý svojimi sympatiami toho prvého prevýši. Môže tak počas života dôjsť k vrstveniu lások a všetky sú "na prvý pohľad". Láska je asi len jedna, ale tá staršia nám viac či mierne ochladla.

Láska v nevere

Dôvera či obdiv sú putom pre mnohé dlhoročné manželstvá, keď prvotná láska ochabne. Je to samozrejme dosť na to žiť stále spolu a radovať sa zo života, ale niekomu to nemusí stačiť, chýba mu to búšenie srdca naplneného láskou. A tak sa stane, že v zdanlivo usporiadanom manželstve vykvitne nevera. Môže to byť muž aj žena, jeden z nich skrátka stretne lásku na prvý pohľad, väčšinou o viac či menej rokov mladšiu a je stratený. Cíti "druhú miazgu", návrat mladosti a sexuálnej energie. Ale pozor, stále je tu manželstvo a v ňom človek, ktorý si určite nezaslúži od nás niečo zlé. Takže sme sa dostali k tomu, že človek môže mať dve lásky. Rozhodnutie je v tomto prípade ťažké, to väčšinou prinesie až čas. Starší partner sa napríklad o nevere dozvie, príde rozvod. Alebo sa nová láska opozerá a dostane kopačky. Potom sa koná návrat do starých koľají, ale môžeme aj tak očakávať, že sa objaví nová láska. Ťažko sa po takýchto skúsenostiach totiž odoláva onomu sladkému mámeniu kúzla zakázaného.

Pozor na sny

Zatiaľ sme popisovali situácie síce časté, ale vždy nejako kladne zakončené. Človek sa ale môže dostať na scestie, ani nevie ako. Mnohým veľmi sympatický človek v sebe môže skrývať zlo. Dokáže sa elegantne správať, polichotiť aj pohladiť na duši. Dá sa do takého človeka nezamilovať? Ako skoro sme schopní si pripustiť, že sme sa zamilovali do zlého človeka? Ako spoznať, že sú jeho sladké tóny v jadre falošné? Spoznáme to tiež za čas, keď zistíme, ako sa nám aj vcelku nenápadne rozbehol niekam majetok, rozvrátilo sa nám staré manželstvo, odvrátila sa od nás rodina. Potom je čas, že dostaneme pokyn, že je lásky koniec, pretože už nič nemáme. Len tie slzy pre plač.

Láska a vernosť vychádzajú z predstavy, že na svete je len jeden určený pre nás, že môžeme celý život milovať len jedného človeka. Predsa každý a všetko sa vyvíja, človek i všetko okolo nás starne. Ako niekedy dom potrebuje renováciu, niekedy ju potrebuje aj naša láska. Záleží však na základoch a hlavne na údržbe. Hoci sa to všetko zdá rozporné, je rozhodnutie na nás, či odoláme alebo podľahneme. Ale povedať, čo je skutočne správne, pred nami nedokázali tisícky generácií, nedokážeme to ani my. Len sa s tým každý musíme vyrovnať sami. Lásku možno oživiť príjemnou zmenou, napríklad v intímnom živote, ktorý možno podporiť prípravkami, ako je MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ