Koľko môže byť v živote lások

Kategória: Vzťahy

Na svete žijú miliardy ľudí, v našej republike milióny. Môžeme preto spovedať, že sme zrodení len pre jedného z nich? Možno sme v živote stretli niekoho, o kom sme si mysleli, že to je naša životné láska, ktorá pre nás znamená všetko. Niekto si takú osobu vzal a prežil s ňou celý zvyšok života. Iný sa zase presvedčil, že to bolo len chvíľkové poblúznenie. Sme to schopní spoznať vo chvíli milostného ošiaľu?

Koľko je lások?

Myslíte si, že je to zbytočná otázka? Určite nie je. Existuje láska materinská, láska k vlasti, láska k Bohu, ale aj láska partnerská či manželská. A to rozhodne nie sú zbytočné lásky. Každá z nich je iná, pre niektorú sme dokonca schopní obetovať svoj život a to nielen stratenými rokmi, alebo pre ňu dokonca zomrieť. Pre lásku partnerskú sa obetuje len málo ľudí a tiež sa o tom napísali mnohé romány, no ako je to v skutočnosti?

Láska na prvý pohľad

Ľudí je ako maku – niektorí sú nám nesympatickí, iní zase veľmi blízki a sú niektorí, ktorí nás zaujmú už na prvý pohľad. A je zaujímavé, že to nemusí byť prekrásna žena či svalnatý mladý muž. Často vidíme spolu dvojicu ľudí, ktorí sú si veľmi podobní – spája ich menší vzrast, silnejšia postava, spoločné záujmy a podobne. Stretneme však aj odlišné páry, takže ani podobnosť nie je rozhodujúca. Je ale láska na prvý pohľad tá pravá? Môže, nemusí. Môže dôjsť k sklamaniu, že ten človek nakoniec nie je osobnostne taký, ako ste si ho  predstavovali. Alebo stretnete iného človeka, ktorý svojimi sympatiami toho prvého prevýši. Môže tak počas života dôjsť k vrstveniu lások a všetky sú "na prvý pohľad". Láska je asi len jedna, ale tá staršia nám viac či mierne ochladla.

Láska v nevere

Dôvera či obdiv sú putom pre mnohé dlhoročné manželstvá, keď prvotná láska ochabne. Je to samozrejme dosť na to žiť stále spolu a radovať sa zo života. Niekomu to nemusí stačiť, chýba mu to búšenie srdca naplneného láskou. A tak sa stane, že v zdanlivo usporiadanom manželstve vykvitne nevera. Môže to byť muž aj žena, jeden z nich skrátka stretne lásku na prvý pohľad, väčšinou o viac či menej rokov mladšiu a je stratený. Cíti "druhú miazgu", návrat mladosti a sexuálnej energie. Ale pozor, stále je tu manželstvo a v ňom človek, ktorý si určite nezaslúži od nás niečo zlé. Takže sme sa dostali k tomu, že človek môže mať dve lásky. Rozhodnutie je v tomto prípade ťažké, to väčšinou prinesie až čas. Starší partner sa napríklad o nevere dozvie, príde rozvod. Alebo sa nová láska opozerá a dostane kopačky. Potom sa koná návrat do starých koľají, ale môžeme aj tak očakávať, že sa objaví nová láska. Ťažko sa po takýchto skúsenostiach totiž odoláva mámeniu kúzla zakázaného.

Pozor na sny

Zatiaľ sme popisovali situácie, ktoré sa vždy zakončili istým spôsobom kladne. Človek ale môže zísť zo správnej cesty a ani nemusí vedieť ako. Pre niektorých veľmi sympatický človek, môže v sebe skrývať zlo. Dokáže sa elegantne správať, polichotiť aj pohladiť na duši. Dá sa do takého človeka nezamilovať? Ako skoro sme schopní pripustiť, že sme sa zamilovali do zlého človeka? Ako spoznať, že jeho sladké motúzy sú v jadre falošné? Spoznáme to väčšinou, až keď je neskoro. Keď zistíme, že sa nám niekam nenápadne rozbehol majetok, rozvrátilo sa nám staré manželstvo, odvrátila sa od nás rodina. Prichádza zistenie, že lásky je koniec, aj jednej aj druhej a nemáme nič. Len slzy pre plač.

Láska a vernosť vychádzajú z predstavy, že na svete je len jeden určený pre nás, že môžeme celý život milovať len jedného človeka. Každý sa predsa vyvíja - človek i všetko okolo nás starne. Ako niekedy dom potrebuje renováciu, niekedy ju potrebuje aj naša láska. Záleží však na základoch a hlavne na údržbe. Hoci sa to všetko zdá rozporné, je rozhodnutie na nás, či odoláme alebo podľahneme. Ale povedať, čo je skutočne správne, pred nami nedokázali tisícky generácií, nedokážeme to ani my. Len sa s tým každý musíme vyrovnať sami. Lásku možno oživiť príjemnou zmenou, napríklad v intímnom živote, ktorý možno podporiť prípravkami, ako je MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ