Ako zlepšiť vzťah medzi mužom a ženou

Kategória: Vzťahy

Keď si položíme otázku, ako zlepšiť vzťah medzi mužom a ženou, je základným bodom jedna vec - chcú to? Náš život nám ukazuje, že sú na svete skupiny ľudí, ktoré by sa mali uberať určitým smerom, stojí nás to veľké peniaze, ale oni nechcú.

Prečo tiež, keď im súčasný život vlastne vyhovuje, a tak je to aj v partnerskom vzťahu. Žena, niekedy aj muž, je v manželstve bitá a pritom s tým nechce nič robiť. Keď to potom začnú riešiť susedia, postaví sa za manžela. To sme zdanlivo odbočili, pretože aj to je nejaký vzťah, ktorý by sa dal zlepšiť. Lenže v tomto prípade zlepšenie znamená rozchod a to je koniec partnerského vzťahu.

Metódy zlepšenia vzťahu

Najľahšie je sa správať tak, aby sa na správaní nedalo nič meniť. Ale to asi nie je možné, pretože všetko sa vyvíja, mení a to sa samozrejme odrazí aj vo vzťahu. Zlepšiť vzťah môžeme niekoľkými smermi. Základný je zmena správania a potom prostredia.

Zmena správania

Keď manželia či partneri dospejú k tomu, že ich vzťah stráca hodnotu, ale napriek tomu by v sebe radi našli silu pokračovať, je to už prvý krok k zlepšeniu. Synchronizácia v tomto zlomovom bode manželstva býva bohužiaľ často len snom, vôľa tu býva jednostranná. Ako to urobiť, aby sa to zmenilo, keď druhý nechce, alebo skôr si to neuvedomuje? Závratná zmena tu býva veľmi podozrivá, to vyzerá, akoby človek mal nejakú vinu a snažil sa ju odčiniť. Na všetko sa musí ísť teda inak.

Prvým krokom je sčítanie plusov a mínusov, teda vecí, ktoré nás spájajú a ktoré rozdeľujú. Lenže, máme sa pýtať partnera? Najskôr nie, takže na to musíme ísť takticky. Dáme si dohromady jednotlivé pravidelne opakujúce sa situácie a zachováme sa úplne inak. Ak je druhý vnímavý, určite zmenu spozná a musí na to reagovať. Príkladom je potrebné vynášanie odpadového koša. Žena môže tvrdiť, že ju bolí noha a kôš je potrebné vyniesť.

Určite čitateľovi napadne, že budú takéto situácie väčšinou vedené zo strany ženy. Je pravda, že v našej tradícii oheň rodinného krbu udržiava žena. Mužské "trápenie" preto býva trochu odlišné. Je to napríklad riedkosť vzájomného milovania, ale i napríklad strata schopnosti komunikovať, keď je pre ženu prioritou zamestnanie.

Pomoc z vonku

Problémy vo vzťahoch medzi mužom a ženou sa nemusia riešiť len nimi samotnými. Je tu potreba veľkej taktiky nielen onej tretej osoby, ale je potrebné mať aj jedného z partnerov za spojenca. Tretia osoba môže zasahovať do vzťahov radami, pokiaľ je ale požiadaná. Určite by to nemala byť forma výčitiek, spomínať na záporné stránky vzťahu sa nikdy nevypláca, lepšie je hľadať dobro a keď si niektoré "svokry" myslia, že s vynadaním na zaťa vyvolajú jeho zmenu k lepšiemu, tak sa mýlia. A ak má dnes slovo "svokra" tak zlé meno, je toto jednou z príčin.

Určite sme nepodali nejaký kompletný recept na zlepšenie vzťahu medzi mužom a ženou. Táto téma je tak náročná, že sa študuje na vysokých školách. Myslíme si, že ak obaja partneri chcú zlepšiť svoje spolužitie a nevedia, ako by to mali urobiť, určite by ich cesta mala viesť do manželskej poradne. Na záver jednu radu. Ak chceme niečo zlepšiť na vzťahu, začnime v prvom rade od seba. Druhého človeka môžeme zmeniť len málo, ale sami seba ďaleko ľahšie, len si to málo uvedomujeme. Nehľadajte chyby, ale to pekné, čo nás spája.

Patrí medzi to aj milovanie, to majú poväčšine radi obaja partneri a ak je nejaký problém v tejto oblasti, môže vám s ním ľahko pomôcť napríklad prírodný prípravok MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ