Masturbovať či nemasturbovať

Kategória: Zdravie a erekcia

Masturbácia je sexuálne sebauspokojovanie. Nie je to teda sex sám o sebe, ale napríklad v porne sa s tým veľmi často stretneme, takže si to mnohí myslia. Ale to teraz nechceme riešiť. Je zaujímavé, že masturbácia je to isté, čo onánia. To slovo je podľa biblickej postavy Onan, ktorý ale nemasturboval, ale praktizoval prerušovanú súlož.

Masturbácia a dejiny

Väčšina historických kultúr a náboženstiev sa k masturbácii stavala záporne, čo na mnohých miestach prevažuje dodnes. Dokonca sa onánia liečila ako "choroba". Metódy boli aj dosť drastické, vrátane škótskych strekov, zväzovania, elektrošokov či nasadzovania rôznych bránidel. Neplatilo to ale vždy. Napríklad v Starom Egypte sa tvrdilo, že boh Atumos stvoril svet pomocou sebaukájania.

Masturbácia a súčasnosť

Najviac mužov začne masturbovať medzi 12. a 15. rokom, ženy až okolo 18. roku života. Závisí to samozrejme od závislosti na ich telesnom vývoji. S postupom veku počty masturbujúcich tiež klesajú a to v súvislosti so sexuálnym partnerským životom. Napríklad vo veku nad 60 rokov masturbuje viac ako štvrtina mužov, žien dokonca o niečo viac. Sú to percentá, ale asi to vyplýva z toho, že sa už slobodné ženy, vdovy alebo rozvedené, nechcú viazať na mužov, ale napriek tomu by ešte chceli sexuálne žiť.

Klady masturbácie

Masturbáciu nemožno len haniť, ako tomu u nás bolo v minulosti. Napokon výskumy ukazujú, že pomer počtu masturbácií k súloži je v priemere desať ku jednej. Výskumy však nepreukázali žiadny negatívny vplyv masturbácie na zdravie človeka. Negativita pramení skôr z prístupu k nemu. Preto už väčšina sexuológov v súčasnosti zastáva názor, že masturbácia je zdraviu prospešná. Vytváranie a hromadenie spermií v mužských orgánoch má negatívny dopad na psychiku i na fyzickú kondíciu. Uvoľnenie, teda ejakulácia, prinesie pokoj. Mladí muži sa tiež pripravujú na sexuálny život a to nielen skúsenosťou, čo úd "vie", ale aj tvorbou spermií. Podobne dievčatá získavajú prehľad o svojej sexualite. Je potom ale na nich, ako to povedať partnerovi. Často sa totiž stáva, že žena tvrdí, ako sebauspokojením dosiahne lepší orgazmus než sexom s partnerom.

Formy masturbácie

Nový pohľad na masturbáciu priniesol aj jej rozšírené formy. Základná je automasturbácia, kedy sa človek ukája sám. Muž ručne masturbuje úd, ale aj za použitia umelej pošvy a žena v ručnej masturbácii dráždi klitoris, či si zavádza napodobeniny mužského penisu, teda vibrátor či dildo, do pošvy. Masturbovať sa ale dá aj vo dvojici či skupine, potom je heterosexuálna či homosexuálna. Aby sme to vysvetlili, napríklad pri heterosexuálnej masturbácii žena vzrušuje úd partnera a muž vulvu a klitoris žene. Preto sa všeobecne masturbácia uvádza aj už ako spôsob sexuálneho styku bez zavádzania penisu do pošvy. Prejavom masturbácie na verejnosti sa hovorí exhibicionizmus.

Športová disciplína

Súťaže v maratónskej masturbácii majú už svetovú úroveň a to nielen pre mužov, ako by sa zdalo, ale aj pre ženy. Je ale pravda, že druhým zmyslom týchto súťaží býva aj charita.

Ak považujete masturbáciu za prípravu na stály partnerský vzťah, môžete svoju prípravu vylepšiť aj doplnkom stravy MerliX, ktorý sa postará, aby ste v posteli nikdy nesklamali.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ