Nervus vagus – nerv, o ktorom potrebujete vedieť viac

Kategória: Zdravie a erekcia

Ak je vo vašom tele jeden nerv, o ktorom potrebujete vedieť, je to nervus vagus, v preklade blúdivý nerv. Reguluje niektoré z najdôležitejších systémov vo vašom tele a riadi vašu reakciu na nebezpečenstvo a bezpečnosť, spúšťa reakciu na boj a útek a podľa potreby vás upokojuje. Prekvapivým poznatkom je, že má vplyv aj na vaše telesné funkcie, úroveň stresu a ovplyvňuje vaše vzťahy a schopnosť intimity.

nervus vagus

Čo je blúdivý nerv?

Nervus vagus je najväčší nerv v tele so schopnosťou meniť vašu náladu a regulovať kardiovaskulárny, tráviaci a reprodukčný systém, ako aj mnohé z vašich vnútorných orgánov. Obsahuje senzorické a motorické vlákna a má na starosti vnemy a pohyb.

Dalo by sa povedať, že je to hlavný spúšťač pre váš autonómny nervový systém. Jeho povinnosťou je varovať vás pred nebezpečenstvom a prebudiť vaše telo, aby reagovalo spôsobom, ktorý vás udrží v bezpečí. To zahŕňa mobilizáciu úzkosti vyvolávajúcich a redukujúcich účinkov v reakcii na určité podnety, ako je uvedenie do stavu vysokej pohotovosti, spustenie reakcie na boj alebo útek, upokojenie a uvedenie do režimu odpočinku, ak sa nie je čoho obávať. Tieto funkcie sa môžu prejavovať na základe najrôznejších faktorov – vrátane prostredia, vonkajších podnetov, sociálnych situácií, psychickej traumy a nášho vnímania a interpretácie sveta okolo nás.

Prečo je správne fungovanie tohto nervu dôležité pre vaše zdravie

Prečo by sme sa teda mali starať o funkciu blúdivého nervu? Je to jednoduché. Váš nervový systém nedokáže rozlíšiť fyzickú a psychickú záťaž. To často znamená, že ak ste v dlhotrvajúcom stave strachu a pohotovosti alebo zápasíte s vysokou úzkosťou a stresom, môže to mať za príčinu množstvo zdravotných problémov. Telo potrebuje odpočinok a kľud. Do bezpečnej situácie, ktorá je potrebná na regeneráciu. Tento stav prevažne nachádzame v čase po jedle alebo počas odpočinku.

Pokiaľ ide o sexuálne problémy, mnohé súvisia so stresom a úzkosťou. Ak sa cítite v strese, vaše telo nie je schopné cítiť sa bezpečne a upokojiť sa. Pravdepodobnosť orgazmu je často nízky a veľmi vyčerpávajúci, ako aj samotná erekcia. Je veľká šanca, že tiež zápasíte s tráviacimi problémami, zvieraním svalov a hrudníka, mozgom, ktorý je neustále zaneprázdnený hľadaním nebezpečenstva a neschopnosťou sústrediť sa. To neprispieva k relaxácii a potešeniu ako takému. Možno zistíte, že nedokážete ani len pomyslieť na intimitu či sex.

Ako stimulovať blúdivý nerv

Stimulácia blúdivého nervu môže pomôcť aktivovať parasympatický nervový systém  a vrátiť telo do prirodzenejšieho pokojového stavu. Pokoj sa dá dosiahnuť pravidelným dýchaním s dlhšími výdychmi, meditáciou či studenou vodou. Tieto metódy dokážu znížiť váš tep a dostať telo do kľudného stavu. Relaxácii prospieva tiež hudba, spievanie alebo dychové cvičenia, napríklad 4-7-8 dýchanie. Je založené na bránicovom dýchaní, kedy sa nadýchnete na 4 doby, zadržíte dych na 7 dôb a vydychujete v 8 dobách. Tento cyklus je vhodné opakovať 6 až 8 krát.

V prípade psychickej pohody odporúčame vyskúšať pred sexom tabletky Merlix Perfektum, ktoré prispievajú správnej psychickej pohode. Týmto spôsobom sa vaše telo uvoľní, vďaka čomu z vás opadne stres či obavy a môžete si vychutnať ničím nerušený sex. Veľkým pozitívom je efekt pretrvávajúci do dvoch dní, zhrubnutie a spevnenie penisu a oddialenie ejakulácie. Zabudnite na obavy a pracovné povinnosti a vychutnajte si sex telom i dušou.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ