Pás cudnosti

Kategória: Sex a erotika

Kto by tomu uveril. Ale táto kovová hračka sa udržala až do dnešných dôb. Má zabraňovať pohlavnému styku, ale aj akejkoľvek forme masturbácie, či už u žien alebo mužov. U žien môže slúžiť aj ako ochrana pred znásilnením.

Pásy cudnosti v minulosti

Podľa zachovaných mýtov (nenazývajme ich fakty, nie sú žiadne doklady, ktoré by pás cudnosti potvrdzovali naisto), mali začať používať pás cudnosti hlavne rytieri na svojich manželkách pri odchode na križiacke výpravy v 14.storočí. Zamykali takto ženské pohlavné orgány, aby mužov počas vojny nepodviedli. Podľa všetkého sa však jedná iba o mýtus, ktorý sa šíril medzi ľuďmi. Prvé pásy cudnosti, ktoré sa zachovali až do dnešných dôb, pochádzajú zo skoršieho 18. storočia. Boli vyrobené z kovu, kde sa nachádzali dva otvory, cez ktoré bolo možné vykonávať svoju potrebu. Avšak neboli také veľké, aby mohlo dôjsť ku styku, či masturbácii. Celý tento nástroj mal tvar nohavičiek, ktoré ešte boli spevnené kruhom v okolí bedier. Na jednej strane ženu chránili pred znásilnením, ale na druhej strane hygienické podmienky museli byť katastrofálne, veď si to predstavte, robiť veľkú potrebu cez maličkú dierku na zadku.

Súčasnosť pásov cudnosti

Napodiv tomu všetkému, sa pásy cudnosti zachovali až do dnešných dní. Obľubujú ich hlavne milovníci BDSM praktík, ktorí musia mať svojich partnerov úplne pod kontrolou. V dnešnej dobe však vývoj išiel razantne dopredu a tieto hračky sú vyrábané stále, ale ich materiál je z ľahučkého kovu alebo kompozitu, ktorý netlačí. Majú vnútornú stranu pogumovanú na okrajoch, nie je ho vidno a miestami pôsobí aj celkom esteticky.

Pás cudnosti vznikol pravdepodobne niekedy v období stredoveku, kedy ho nasadzovali páni svojim manželkám počas ich pôsobenia na vojenských cestách. Chceli pravdaže dosiahnuť, aby ich partnerky boli verné a oddané. Dnes sa takáto hračka nepoužíva na mučenie dám a bráneniu ich sexuálneho života, ale aj počas BDSM hier ako doplnok.

Vedeli ste, že existuje aj pánsky pás cudnosti? Tu ale nemôžeme vravieť o páse, je to skôr určitý obal, ktorý sa ponáša na klietku, cez ktorú síce muž môže ísť na malú potrebu, ale erekcia, či pohlavný styk nie sú možné kvôli malému priestoru. Prefíkané, však? Neuveríte, ale muži majú radi tento spôsob mučenia v oblasti BDSM. Veľa submisívnych pánov má rado, keď ich sexualitu plno ovláda nadriadená dáma, ktorá rozhodne, kedy bude mať sex a kedy zasa nie. U žien sa používa najčastejšie florentínsky pás cudnosti, ktorý ste už určite niekde zazreli. Vyzerá ako kovové nohavičky s dvoma otvormi. Jeden je na malú potrebu a druhý na zadnej strane je zasa na veľkú. Pás sa dá nastavovať, aby netlačil a dokonca z vnútornej strany je z gumeného povlaku, ktorý zabezpečuje, aby sa nezarezával na koži. Ak sa pozrieme kriticky na tento pás, neprináša svojej nositeľke veľké hygienické možnosti kvôli maličkým otvorom, cez ktoré je čistenie extrémne nepohodlné a prakticky nemožné. Na občasné sexuálne hry, ale spĺňa svoju funkciu. Príjemnú zábavu!

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ