Kámasútra - nielen o polohách

Kategória: Kámasútra

Čo si predstavíte, keď sa povie kámasútra? Zväčša sú to predstavy o najrôznejších polohách, od klasických až po tie krkolomné. Na rozdiel od dnešných autorov, ktorí preferujú najmä erotično, sa v pôvodnej Kámasútre rozoberal aj spoločenský i milostný život. Ale kde to všetko začalo? Kedy, kde a prečo vznikla Kámasútra?

Vznik Kámasútry

Učenie o umení lásky a ľudskej rozkoši evidujeme začiatkom nášho letopočtu v starovekej Indii. Kedysi bola jednou zo zásad ľudskej činnosti – danou Bohom – slasť. Túto zásadu rozvinuli viacerí učeníci, ktorí vytvorili množstvo diel o umení lásky. Tieto diela zhrnul do jedného svätý muž Mallanág Vátsjájan, ktorý sa zaoberal sexuálnymi mravmi vtedajšej spoločnosti. Všetko zapísal do príručky, ktorú nazval Kámasútra, t.j. príručka o sexuálnej praktike.

O čom je vlastne Kámasútra

Základom života podľa Kámasútry je užívať si slasti, neresti a pôžitky. Aj preto bola dosť často odsudzovaná kvôli náboženským, morálnym a spoločenským predsudkom. Ale my sa budeme riadiť slovami Sigmunda Freuda:

„Takmer všetky najdôležitejšie črty, myšlienky a činnosť sú priamym alebo nepriamym výrazom pohlavnej energie.“

A povieme si niečo o sexuálnom spojení podľa starých Indov, ktorí rozlišovali spojenie podľa veľkosti, vášnivosti a času.

Muži sa podľa veľkosti penisu delia do troch tried, a to na zajacov, býkov a žrebcov. Ženy sa podľa hĺbky vagíny delia na srny, kobyly alebo slonice.

Z toho sú 3 zhodné spojenia, a to: zajac so srnou, býk s kobylou a žrebec so slonicou. Pri stredne hrubom spojení môže muž uspokojiť svoju vášeň bez toho, aby ublížil žene. V jemnom spojení je náročnejšie uspokojiť ženu. Pri sexuálnom spojení podľa vášnivosti ide o to, že čím je väčšia vášeň, tým je väčší pôžitok a výron semena u muža. Pri spojení podľa vášnivosti sa kladie dôraz na to, že muži následne po vyvrcholení prestanú s milovaním a sú spokojní, čo sa o ženách nedá povedať. Tieto spojenia platia aj dodnes.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ