Depresia a erekcia

Kategória: Zdravie a erekcia

Psychická pohoda a spokojný sexuálny život idú spolu ruka v ruke. Všetci to poznáme, že ak prechádzame stresujúcim obdobím alebo náš život zasiahne smutná udalosť, sexuálny apetít rapídne klesá. Psychické nepohodlie však môže prerásť až do depresie. Táto psychická choroba patrí medzi najrozšírenejšie ochorenia 21. storočia a má obrovský vplyv na partnerský život. Ako s ňou v posteli bojovať? A čo na ňu zaberá?

Zaujímavý príbeh zo života

Volal sa, nazvime ho, Štefan. Mladý 25 ročný muž, ktorý pracoval v IT sektore. V čase kedy sme sa spoznali mu zomrel jeho blízky kamarát. Takáto strata, prirodzene, zabolí každého. Začali sa u neho prejavovať príznaky úzkosti a depresie. To ovplyvnilo náš sexuálny život a taktiež aj jeho erekciu. Veľakrát uprostred milovania „klesol“ alebo sa nepostavil vôbec. Asi väčšina žien by takého Štefana po niekoľkých „neúspešných pokusoch“ poslala k vode. No ja som si povedala, že budem trpezlivá. Predsa je to len fáza, zlé obdobie.

Zlomový moment však nastal, keď som sa počas predohry snažila rukou stimulovať jeho penis a on ju odtiahol preč, aby som prestala. V tom momente som začala pochybovať aj o sebe. Nepáčim sa mu, niečo na mne nie je v poriadku, nepriťahujem ho? Žena môže byť akokoľvek inteligentná, zmýšľať racionálne, no odmietanie zo strany muža sa dotkne aj jej sebavedomia. Na rovinu som otvorila túto tému a opýtala sa v čom je problém. Štefanovi síce nebolo veľmi do reči, no vedel, že ak ma nechce stratiť, musí začať hovoriť. Na jednej strane to bola strata kamaráta, ktorú prežíval veľmi ťažko. Podstata problému však bola zakorenená omnoho hlbšie. Priznal, že v detstve musel absolvovať operáciu semenníkov a odvtedy má problém s erekciou. Nie vždy sa mu postaví, nie vždy je dostatočne tvrdý, či samovoľne „sklesne“. Olej do ohňa priliali aj jeho bývalé partnerky, ktoré neboli práve chápavé a jedna ho dokonca nazvala impotentom. A niečo také mužské sebavedomie neznesie. Štefan mal úzkostné stavy, depresie a strach z opätovného „zlyhania“. Na jednej strane mi odľahlo, že nejde o mňa. Na druhej strane som mala pred sebou výzvu a toto klbko nešťastia a strateného sebavedomia som chcela uvoľniť.

Pomohli aj tabletky

Stačil otvorený rozhovor, trochu viac trpezlivosti v posteli a diali sa zázraky. Veľkú zásluhu na pozitívnych zmenách mali aj tabletky podporujúce potenciu a erekciu, ktoré sa rozhodol užívať. Keďže si potrpí na kvalitné produkty, rozhodol sa pre tabletky značky MerliX, ktoré sú vyrábané na prírodnej báze.  Od tohto momentu som nebola len ja tá iniciatívna, ale aj priateľovi sa zvýšil sexuálny apetít a problém s erekciou bol minulosťou.

Vplyv depresie na erekciu pociťujú mnohí

Na Slovensku sa na depresiu liečia približne 2 % obyvateľstva. Odborníci však predpokladajú, že ľudí, trpiacich týmto ochorením, je v spoločnosti niekoľkonásobne viac. Erektilná dysfunkcia počas depresie nie je nezvyčajným javom. Sťažuje sa na ňu až 70 % mužov postihnutých týmto psychickým ochorením. Depresia je najmä veľkým zabijakom libida. Proces erekcie sa začína sexuálnym vzrušením. Tieto sexuálne stimuly mozog prenáša na pohlavný orgán. Dochádza k prekrveniu penisu a následnej erekcii. Ak je tento proces hocijakým podnetom narušený, dochádza k poruchám erekcie. Znížený sexuálny apetít u mužov spôsobuje už len samotná choroba. Ak sa pri liečbe nasadia antidepresíva, následky sú ešte horšie. Ovplyvňujú  fungovanie vo všetkých fázach cyklu sexuálnej reakcie. Nastáva erektilná dysfunkcia, neschopnosť ejakulovať či poruchy vzrušivosti.

Čo pri depresiách erekcii pomôže

Spomínane následky súvisia s mechanizmom účinkov liekov a hormonálnymi zmenami. Niektoré antidepresíva dokonca úplne alebo na dlhší čas zablokujú sexuálne funkcie. Najhoršie je, že aj po ich vysadení môže problém pretrvávať a libido ostane potlačené. V tomto prípade odporúčame použiť ako výživový doplnok práve tabletky podporujúce potenciu a erekciu, ktoré zlepšia váš sexuálny život. Pomôžu aj extrakty z ginko biloby. Poprípade požiadajte svojho lekára o zmenu antidepresív, ktoré by mali menší vplyv na erekciu. Ak máte v pláne kombinovať antidepresíva s liekmi na potenciu, poprípade máte otázky ohľadom vhodnosti užívania produktu, určite to konzultujte s vaším lekárom. Pacienti a celkovo muži, majú problém hovoriť s doktorom o sexuálnom fungovaní. Keďže ide o intímnu tému, hanbia sa o nej hovoriť alebo sú presvedčení, že to nejde zmeniť. Muž má strach, že zlyhá. A potom zlyhá, lebo má strach. Dlhodobo neriešený problém tak mnohokrát končí len nekonečným kruhom výčitiek a zlyhaní.

Zmena je (sexuálny) život

Ak už nechcete naďalej blúdiť týmto nekončiacim kolobehom, siahnite po prípravkoch zlepšujúcich erekciu a potenciu. Tie zvýšia váš sexuálny apetít a vďaka nim dosiahnete zaručenú erekciu. Tak ako Štefan môžete siahnuť po prípravku značky MerliX. Spoľahlivo ich kúpite za najvýhodnejšiu cenu a môžete si byť istý, že dostanete zaručený originál. Nemusíte byť v rozpakoch z doručenia. Produkt k vám dorazí v nenápadnej bežnej zásielke diskrétne zabalený. V adrese predajcu taktiež nie je použitý názov webu ani produktu. A ako to dopadlo so Štefanom? Síce už spolu nie sme, no so súčasnou partnerkou čakajú dieťatko a sú spolu veľmi šťastní.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ