Keď muž odmieta sex

Kategória: Vzťahy

Ak skončí manželstvo kvôli problémom v sexe, zvyčajne je to zásluhou ženy. U žien totiž môžu nastať určité zmeny, psychické, zdravotné a pod., po ktorých prestávajú mať chuť na sex, niekedy je to až odpor. Naproti tomu muži, ako lovci nielen zvery, ale aj žien, bývajú na sex pripravení skoro stále. Pretože sme v tomto smere veľmi otvorená spoločnosť, občas sa skutočne ozvú hlasy aj zo ženského tábora, že ich muž odmieta sex.

Pátranie po príčinách mužského nechutenstva

Nechcieť sex môže mať u mužov viac príčin. Je preto základnou otázkou, či si to onen muž uvedomuje, alebo neuvedomuje, či dokonca tak nerobí sám z niektorých dôvodov. Niekedy by preto stačilo si sadnúť s partnerkou a o všetkom sa vážne porozprávať. Je to samozrejme ťažké v tom, keď pomyselné jablko sváru leží na žene, ale aj tak by si to mali obaja ujasniť. Hlavne bez emócií a výčitiek. Zahrať si "na pravdu" preto často môže znamenať vyliečenie. Či bude radostné či bolestné, záleží už na príčinách. O vlastných problémoch v sexe muži hovoria veľmi neradi, preto sa pre návštevu sexuológa rozhodnú veľmi zriedka, snáď by stačila len manželská poradňa za účasti oboch partnerov.

Hľadanie diagnózy

Odmietanie sexu môže mať niekoľko podôb. Muž sa môže sexu vyhýbať úplne, chodí spať v iný čas než partnerka, okamžite zaspáva, napríklad len naoko. V miernejšom štádiu sa môže mať s manželkou rád, ale dochádza len k hladeniu, prípadne bozkom, bráni sa však súloži samotnej. Teraz však konkrétnejšie prípady a ich možná "liečba".

Vzdor

Ak sa sťažuje žena, že ju muž odmieta, keď chce ona, mohla by si uvedomiť, že napríklad inokedy chce muž a naopak ona nie. Žena si však myslí, že ona určuje dobu, kedy sa bude súložiť. Muž si preto zmyslí, že jej to vráti tým rovnakým spôsobom, teda odmietaním. Riešenie je jednoduché. Dohovoriť sa medzi sebou. Musí sa nájsť kompromis kedy je vhodný čas na milovanie.

Nevyzretý muž

Ak sa stane, že muž odmieta sex od začiatku, môže byť vnútorne nedospelý. Necíti túžbu po samotnom sexe, aj keď je mu s partnerkou dobre. Možno ju v tomto prípade takmer považuje za matku, alebo ju tak stotožňuje. Táto téma občas býva spracovaná ako horor, nám ale postačí, keď to žena skúsi s objatím. Trebárs mu sama povie, že nemusí mať sex a potom vo vhodnej chvíli, keď zábrany povolia, sa obaja nádherne pomilujú. Hlavne to chce od ženy veľkú citlivosť, nehu, pochvalu za lásku.

Únava

Únava je pre sex veľmi rozporným dôvodom. Mnoho športovcov aj ťažko pracujúcich mužov naopak tvrdí, že po najväčšej námahe je sex najlepší. Nemožno sa čudovať, očistná kúpeľ, dobré jedlo, trochu alkoholu a ide o skutočne výnimočnú náladu pre súlož. Na druhej strane sa to tak nedá robiť každý deň. S únavou tela prichádza aj vyčerpanosť ducha. Od milujúceho unaveného muža by teda žena nemala chcieť veľké výkony.Určite bude rád, keď ona prevezme iniciatívu a pôjde na to veľmi pomaly, napríklad jemným orálom. Niekedy sa ale stane, že pri tom muž zaspí. Budiť by ho nebolo dobré, počkajme radšej na ráno.

Muž má zdravotné problémy

Takýto problém je veľmi vážny, pretože má niekoľko príčin. Najmä môže mať strach, že napríklad nemá erekciu, alebo ide o iný zdravotný problém. Preto si myslí, že by ženu sklamal a tak radšej sex odmieta. Tu by sa malo začať spoločným rozhovorom a končiť to môže aj návštevou odborníka. Nielen zlá erekcia, ale aj ďalšie ťažkosti môžu byť príčinou mnohých ochorení.

Muž má milenku

Odmietať manželku preto, že má muž milenku, má v úplnej väčšine jeden výsledok - rozvod. Ako poradiť? Asi ťažko, len si rozmyslieť, či ide mužovi skutočne o rozvod.

Mať partnera a nemilovať sa, je vždy určitá rehoľa. Kedysi sa totiž hovorilo o nenaplnenom manželstve a bol to možno jediný legálny dôvod k rozvodu. Sú ale možné prípady, že sa ľudia na vzájomnej sexuálnej abstinencii dohodnú od začiatku, napríklad zo zdravotných dôvodov, následkov po chorobe či zraneniach a podobne. Ale inak je vždy vhodné to nejako riešiť. Je tiež rozdiel v tom, či niekto odďaľuje prvé možné milovanie od začiatku vzťahu, alebo naraz svoje chute stopne. Samozrejme, riešiť to hneď neverou, neodporúčame. Po určitom čase, kedy sa môže situácia zlepšiť, nejdú niektoré kroky už vziať späť. Následne môže byť z nevery nielen dôvod k rozvodu, v lepšom prípade potom zostane mindrák v hlave ženy. Ak je dôvodom odmietania nechuť k sexu či zlá erekcia, tak je vhodné nielen navštíviť odborníka, ale aj užívať prírodné prípravky, ktoré zaistia erekciu aj prirodzenú túžbu po sexe, ideálne MerliX.

Diskusia

Richard N.

29. 06. 2018

Mne pomohli... ale zasa ine, ktore ostatnym zaberali mne nezabrali. Takze treba sksuat asi

nechcem uviest

27. 06. 2018

Pomahaju na to tie tabletky?

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ