Ako s partnerom komunikovať o sexe

Kategória: Vzťahy

Vzájomná komunikácia je jednou zo základných podmienok partnerského života. Bez nej by vlastne žiadny zväzok nedospel k naplneniu. Formy komunikácie sú ale rôzne, od písania papierikov, posielania SMS a mailov, dávania rád, pokynov, príkazov, až po diskusiu k nejakému problému a to niekedy aj za účasti svedkov, väčšinou svokry. Tie sa podľa literatúry, ale aj skúseností, často a rady zúčastňujú takýchto porád, aby "náhodou" ich potomok nebol nejako ukrátený na svojich právach alebo sa mu nepridávali povinnosti. To samozrejme nikdy vývoju partnerských vzťahov neprospieva. A hádky len pripomenieme, pretože to už komunikácia nie je, to je slovný súboj.

Do partnerského, či skôr sexuálneho, života vstupujeme každý s nejakými skúsenosťami, od nuly po, dajme tomu, stovku. Je skrátka zvyčajne len jeden vzťah pre získanie prvých skúseností a to ten prvý pri strate panenstva či panictva. Ostatné potom už nadväzujú, či už kladne, alebo tiež záporne. Partnerovi by sme mali niečo o svojich skúsenostiach povedať, aby mohol trebárs v sexe vymýšľať aj niečo nové. Lenže mlčíme a sex prebehne podľa schémy vyzlečenia, orál a koitus. Muž sa oblečie a žena väčšinou zostane bez vyvrcholenia niekde na pol cesty.

Spôsoby komunikácie o sexe

Pokiaľ ide o komunikáciu o sexe, sú tu štyri spôsoby a to bežne, v čase pred sexom, pri ňom a po ňom. O sexe sa môžeme baviť kedykoľvek a tým nemyslíme len rôzne narážky či spomienky, ale môžeme sa baviť napríklad pri sledovaní televízie, túlaní po internete, v aute atď. Vtedy asi neriešime závažné problémy, ale môžeme spomenúť, keď niečo vidíme, že by toto bolo pekné, čo hovorila kamarátka alebo kamarát a podobne. Do týchto rozhovorov možno zapojiť aj dobrých známych, ale nie rodinu.

Komunikácia pred sexom

Pred sexom by malo už dochádzať k vážnejším rozhodnutiam. Ide napríklad o to, kde sa budeme milovať a ako, čo by si kto prial použiť napríklad za pomôcky a podobne. Je dobré si dať pohárik alkoholu, aby sa uvoľnila myseľ. Je tiež pravda, že trochu relaxu a rozprávanie o očakávanom sexe môže pôsobiť aj ako milá a už vzrušujúca predohra. Chce sa to pohrať trochu aj so slovíčkami. Ale bavme sa s úsmevom, bez akýchkoľvek narážok a všetkého, čo by sa mohlo partnera nemilo dotknúť. Je preto neprípustné pripomínať partnerovi určité nezdary a zaváhania.

Komunikácia pri sexe

Určité druhy sexu nevyžadujú žiadnu komunikáciu. To keď sa trebárs pár rozhodne jedného z nich pripútať a nechať všetko na druhom. Ale k určitému odovzdávaniu myšlienok, povelov alebo želaní by malo dochádzať. Sú totiž jednou z ukážok, že sa druhému niečo páči alebo nepáči a že mu ide o to si sex užiť. Typická maska "mŕtveho chrobáka" je síce milá, ale nie pravidelne. Takže slovíčka, ktoré zaznejú, môžu byť: "Otoč sa, hlbšie, pritlač, neprestávaj," a podobne.

Komunikácia po sexe

Po skončení sexu veľa ľudí zaspáva, niektoré ženy sa idú umyť, ale predsa len by malo zaznieť napríklad len krátke zhrnutie - úžasné, to si musíme zopakovať atď. O sexe sa potom môžeme pobaviť aj pri raňajkách, ak jeme vo dvojici.

Ak sa budeme baviť o sexe, určite si mnohé veci ujasníme, čo by sa malo odraziť na spokojnom spoločnom súžití. Veľkým problémom je ustupovanie. Keď už jeden z partnerov prejaví nejaké prianie, malo by sa mu splniť. Bohužiaľ sa to často nestáva a tak ženy nedochádzajú k orgazmu, manželky odmietajú sex pre určité nedostatky vo vzťahu či nesplnené "úlohy" manžela. Ak sa však bude k sexu pristupovať ako k dovolenke, kedy hodíme všetky denné starosti za hlavu a myslíme len na uspokojenie partnera a svojho, budeme v živote oveľa spokojnejší.

Dôležité je komunikovať aj o intímnom zdraví a ak sa necítia vaše intímne partie v najlepšej kondícii, môžete im pomôcť prírodným doplnkom stravy MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ