Kedy je najvhodnejší čas na sex

Kategória: Sex a erotika

Podľa hŕstky ľudí je čas vhodný na sex vždy, keď je príležitosť. To je na jednej strane pravda, ale potom by sme si mohli povedať, že najvhodnejšia doba pre jedlo je, keď máme hlad. Kde sú potom recepty na chuťovky a podobne? Aj hlad môžeme ukájať chlebom, ale aj biftekom. To isté platí aj pre sex.

Vek a sex

Kvalita sexu je závislá na rôznych kritériách, v mnohých ale na veku. Najskôr je to hľadanie, potom splodenie potomka a najdlhším obdobím je sex ako súčasť partnerského spolužitia a spríjemnenie si života. Nepíšeme tu roky, pretože tie sa môžu mnohokrát radikálne líšiť. Napokon toto nemusí byť všeobecným scenárom, niekto si môže potomka odniesť už z prvého sexu, iný hľadá napríklad po rozvode v 55 rokoch a podobne.

Psychika a sex

Kvalita sexu je závislá na psychike. Určite to každý poznáme, keď dlhé čakanie a pracné prípravy vyjdú navnivoč, keď to druhá strana nepochopí alebo nastanú nepredvídateľné situácie. Na druhú stranu môže príprava na sex, teda milovanie či súlož, ako to rôzne nazývame, trvať celý deň i viac. Chce to vždy pokoj, pohodu a samozrejme veľkú dávku citu a lásky. Nervozita skrátka do postele nepatrí, aj keď sa jej v určitom období, najmä v dobe hľadania, nevyhneme.

Scenár pre najlepší sex

Dnes vychádza tisíce kuchárok pre varenie pokrmov, horšie je to už s kuchárkami pre spokojný sexuálny život. Nehovoríme, že takéto nevychádzajú, ale väčšinou ide síce o renomovaných odborníkov, bohužiaľ Američanov a iných cudzincov. Amíci sa zvlášť vyžívajú v písaní kníh o živote, resp. v návodoch na život. Je to však kultúra pre nás vzdialená a vychádzajúca z iných koreňov. Nájdeme aj českých autorov a ich knižky tiež skoro miznú z pultov predajní. Je vidieť, že záujem ľudí sa v sexe vzdelávať je stály. Škoda len, že televízia na toto ešte neprišla.

Ale odbočili sme od témy, pre scenár platí, že môže byť rôzny. Sexu, ktorého si chceme naozaj užiť, by malo predchádzať prípravné obdobie. Nemyslíme tým ešte samotnú sexuálnu predohru. Ak spolu partneri žijú trvalo, môžu sa chystať obaja a trebárs si o tom aj povedia. Celý deň sú spolu, idú na vychádzku, do kina či koncert, jedia dobré jedlá a snažia sa, aby im nič toto obdobie nepokazilo. Ďalej sú na seba stále milí. S blížiacou sa dobou to chce príjemnú večeru, fľašku vína, sviečky na stole, nasleduje kúpeľ, najlepšie spoločná ... taká príprava sa potom nesmie uponáhľať.

Základné pravidlá

Doba vhodná na sex, tým samozrejme nemyslíme náhodný sex, býva obvykle večer. Ľudia sa stretnú po práci a nastáva určité upokojenie. To áno, ak ho ale jeden z manželov nehľadá radšej v reštaurácii s partičkou a s ôsmimi pivami či fľaškou červeného. S hladinou alkoholu to je tak, že by ich výška mala byť u partnerov približne vyrovnaná. Poznáme prípady, keď opitá žena bola zneužitá i vlastným mužom, ale tu sa nedá hovoriť všeobecne o vhodnej dobe. Bolo by to možné, keby žena inak sex odmietala, avšak to zaváňa podozrením zo znásilnenia. Takže žiadne nutkanie a to ani za pomoci alkoholu.

Ďalšou vhodnou dobou je ráno, najmä u starších partnerov. V nočnej dobe sa v spánku telo upokojí, duša sa očistí od nepríjemných denných zážitkov, a najmä muži to dobre poznajú, keď po ráne prichádza erekcia väčšinou skoro sama.

Na sex je dobré byť pripravený a s touto prípravou vám skvele pomôže prírodný doplnok stravy MerliX, ktorý vám dodá sebadôveru v intímnej oblasti.

Diskusia

durexx

29. 04. 2018

vždy :DD

andy

03. 05. 2018

POmáha Merlix aj pri strese,?

JJ

30. 05. 2018

PRESNE... VZDY :D len skoda ze len my tomu chapeme

Vložte príspevok do diskusie

Posledné pridané články

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ