To najlepšie pre vašu erekciu

Kategória: Zdravie a erekcia

Erekcia je slovo, ktoré asi veľmi často nepoužívame, pretože je latinské. Po slovensky sa skôr povie, že "sa postaví", ale to je len slovičkárenie. Teraz k praxi. Väčšine mladých mužov sa penis postaví niekoľkokrát za deň. Ráno, keď muž vstáva, inak keď vidí peknú ženu, keď si spomenie na nejaký pekný erotický zážitok či vnem a podobne. V takýchto prípadoch sa o nejakých problémoch príliš nepremýšľa.

Niekedy je ale problém, keď má mladý muž ukázať svoju mužnosť a ono to zrazu pred partnerkou nejde. Tu zistí, že má nejaký psychický problém, napríklad že má trému, že sklame, že nevystrekne a podobne. Čo s tým? Ak je partnerka rozumná, nebude sa ponáhľať. Väčšinou stačí ľahnúť si pod deku, pritúliť sa a o niečom peknom sa rozprávať. Rukami si môžu partneri hladiť telo vzájomne. Najprv neutrálne a časom aj na prirodzení. Potom sa môžu začať bozkávať. Máme jedno odporúčanie a to je vlhkosť. Ak sa predkožka sťahuje cez žaluď nasucho, nemusí to byť vždy príjemné alebo vzrušujúce. Chcelo by to nejaké navlhčenie. Ak sa partnerka hanbí vsunúť penis do úst a vlhčiť jazykom, nech si aspoň silno nasliní ukazovák a navlhčí mužovi uzdičku. To môže opakovať viackrát a výsledok sa určite dostaví. Trochu skúsenejší či pripravenejší pár bude mať v zálohe lubrikačný gél či nejaký jemný olejček. Ten má len nevýhodu, že sa potom partnerke niekedy nechce pokračovať orálne.

Erekcia v každom veku

Postupné starnutie u mužov spôsobuje aj stále sa zhoršujúcu erekciu. Odborníci tvrdia, že už po 40-tke sa s občasným výpadkom stretne väčšina mužov. Je však pravda, že so zvyšujúcim sa vekom klesá nielen počet milovaní, ale aj počet mužov, ktorým sa chce milovať. Dávajú totiž prioritu niečomu inému. Trebárs krčme a alkoholu či iným koníčkom. Zdraví muži však môžu súložiť do pomerne vysokého veku. 70 rokov i viac. Ako byť ale neustále pripravený? Nad tým si lámu hlavu odborníci aj laici a je pravda, že sa to dá do určitej miery riešiť. Hlavné je, že to chce muž riešiť a vie, že má aj partnerku, ktorá po sexe túži.

Ako si pomôcť

Najprv si povieme, ako si pomôcť tzv. z vlastných zdrojov. Ľudová múdrosť hovorí, že sa s milovaním nesmie prestať. Skrátka, muž nesmie "vyschnúť". Niekoľkomesačné alebo ročné prestávky môžu spôsobiť, že semenníky stratia silu na tvorenie spermií a do penisu už nedokážeme vhnať toľko krvi, aby sa postavil. Ak nemáme partnerku, chce to pravidelne si pomáhať vlastnoručne. Onánia je v tomto prípade nevyhnutná. Na každom potom záleží, ako často to potrebuje. Potom je niekedy tiež problém sa sám vzrušiť natoľko, aby sme dosiahli nielen erekciu, ale potom aj ejakuláciu. Vtedy môže pomôcť sledovanie porna a podobne. Aj pri sebauspokojení by sa mali používať lubrikačné gély či olejčeky. Ide to potom omnoho ľahšie.

Keď sa už dostaneme do situácie, že máme mať sex a neveríme si, že sa nám postaví, musíme sa pripraviť. Po prvé, alkohol. V malej dávke môže uvoľniť nervové napätie. Po druhé, čistota. Poriadne sa umyjeme. Voda nám poslúži nielen na umytie, ale zvláčni kožu, zlepší krvný obeh. Pod tečúcou vodou si namasírujeme semenníky tlieskaním zospodu, aby sme ich oživili a uvoľnili sme si krvný obeh. V teplej vode si aj niekoľkokrát pretiahneme predkožku cez žaluď, na čo by mal penis kladne reagovať. Teplej vody si užijeme čo najdlhšie, ale potom by sme nemali vychladnúť. Hlavne nie od nôh.

Ideálne je, keď sa vykúpeme či osprchujeme už s partnerkou. Môžeme si pomôcť s namydlením a opláchnutím, bozkávať sa, poláskať si vzájomne prirodzenie a podobne. Ak máme naozaj problémy a nehráme sa len na nich, keď sa nám v kúpeľni už postaví, tak určite to využijeme a pomilujeme sa hneď. Neriskujte zbytočne, že by sme sa pri prechode do spálne niečím rozptýlili a penis by poklesol. Teplá voda je pre erekciu veľkým pomocníkom.

Veľkým pomocníkom sú aj doplnky stravy, v tomto prípade osvedčený prírodný doplnok MerliX.

Diskusia

anonym

11. 06. 2018

merlix na to pomáha?? ak ano, ktore?

anonymne

30. 05. 2018

Ako riešiť problémy s erekciou keď začnú už po 30tke? stres... Dá sa to aj bez liekov?

MM

09. 04. 2018

hmm zaujimave

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ