Čo vám naozaj zvýši libido?

Kategória: Zdravie a erekcia

Niekedy je to spôsobené stresom, inokedy nešťastným životným obdobím. Pokles libida, čiže sexuálnej chute, sa v živote dotkne každého z nás aspoň raz. No čo ak ide o dlhodobý problém, kvôli ktorému obmedzíte svoj spokojný sexuálny život? Netreba to vzdávať a treba skúsiť oživiť sexuálny oheň. Existujú na to rôzne spôsoby. Viete čo vám naozaj zvýši libido?

Šport a cvičenie

Pravidelné cvičenie má veľké množstvo prínosov nielen pre telo človeka, ale aj ľudskú psychiku. Taktiež sa výrazne týka aj zlepšenia sexuálnych schopností. Cvičenie povzbudzuje produkciu testosterónu, vďaka ktorému budete mať dostatok libida. Do cvičenia sa niektorí ľudia však veľmi nehrnú, no keby ste do toho zapojili aj svojho partnera, hneď by vás to bavilo viac. Obaja sa stanete sebavedomými, zdravými ľuďmi, ktorí budú mať nielen väčšiu chuť na sex a dokonca budú aj dobre vyzerať.

Joga je veľmi dobrá nielen proti stresu a únave, ale aj pomáha pri rôznych bolestiach chrbta, svalov a kĺbov. Vynikajúce je aj plávanie, kde do cvičenia zapojíte celé telo a ani nebudete vedieť ako. Zároveň vás to príjemne uvoľní od každodenného stresu. V poslednom období sa stal športovým trendom cvičenie HIIT. Ide o vysoko intenzívny intervalový tréning, ktorý za krátky čas dokáže naštartovať metabolizmus. Zlepšuje zdravie srdcovocievneho systému, podporuje tvorbu testosterónu a výdrž, ktoré v posteli budete potrebovať.

Výskumy dokázali, že cvičenie napomáha produkovať chemické látky, ako dopamín a serotonín, vďaka ktorým budete mať automaticky vyššiu chuť na sex. Funguje to ako u žien, tak aj u mužov. Hovorí o tom aj štúdia z Kalifornej univerzity v San Franciscu, ktorá sa venovala vplyvu cyklistiky na ženský organizmus.

Existuje aj štúdia v časopise The Journal of Neuroscience, ktorá hovorí o vôni mužského potu, ktorá mení hladinu kortizolu (hormón stresu) u žien. Ďalší dôvod prečo by ste mohli na sebe zamakať.

Čo dokáže zvýšiť chuť na sex

Čokoláda

čokoláda na zvýšenie libida

Trocha protipól k predchádzajúcemu bodu, ale všetko vám hneď vysvetlím. Sladkastá chuť čokolády stimuluje ľudské zmysly a zvyšuje sexuálne potešenie. Podľa štúdie, ktorá sa venuje čokoláde a kakau ako afrodiziaku, práve táto hnedá pochúťka podporuje uvoľňovanie fenyletylamínu a serotonínu do ľudského tela, ktoré pôsobia ako afrodiziakum.

Obsahuje aj teobromín, ktorý má vynikajúce účinky na zdravie. Udržuje silné srdce, rozširuje cievy a je sexuálnym stimulantom.

Maca

Rastlina, ktorá už stáročia dokazuje, že ide o kvalitné prírodné afrodiziakum. V minulosti sa používala ako podporný prostriedok pre zvieratá, no časom si jej účinky všimli aj ľudia. „Andská viagra“ funguje nielen u mužov, ale aj u žien. Podľa istej štúdie sa zlepšila sexuálna túžba u mužov, ktorí užívali Macu minimálne osem týždňov. Cieľom štúdie bolo preukázať, že Maca má reálne vplyv na hladinu testosterónu v tele. Macu obsahujú aj tabletky MerliX.

ženšen na libido

Ženšen (Všehoj ázijský)

Prírodný života budič, ktorý má pozitívny vplyv nielen na mužov, ale dokonca aj ženy. Kórejskí vedci zistili, že ženšen pomáha ženám s libidom najmä počas menopauzy. Potvrdzuje to ich klinická štúdia, ktorá sa venovala práve ženšenu a jeho vplyve na ženy v období menopauzy. Výhody prináša aj mužov, ktorým sa vďaka nemu stane ich penis silnejší, pevnejšíerekcia sa dosahuje jednoduchšie. Preto je práve ženšen súčasťou výživového doplnku MerliX, ktorý napomáha celkovému sexuálnemu zdraviu muža.

kotvičník zemný na libido

Kotvičník zemný

Na prvý pohľad nenápadná rastlinka, no veľmi dobrý pomocník na zvýšenie libida. Pôsobí afrodiziakálne a ovplyvňuje hladinu testosterónu, čo potvrdzuje aj istá indická vedecká štúdia. Nájdete ju v rôznych čajoch ale aj tabletkách na erekciu MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ