Čo je to nevera

Kategória: Vzťahy

Nevera je pomerne významné slovo. V manželstve sa tým myslí neplnenie manželského sľubu a sexuálny styk s inou osobou. Nevera sa môže vzťahovať aj na iné ľudské konanie, napríklad nevera športovému klubu alebo nevera partii kamarátov z mokrej štvrte a podobne. Tu ide skôr o humorné prirovnanie.

Zásady nevery

Aby bol čin neverou, musí spĺňať určité parametre. Je pravda, že žiarlivý partner môže považovať za neveru aj letmé pohľady na inú osobu. S tým sa len ťažko dá niečo robiť, hádam len si takého žiarlivca nebrať za partnera. Kontakt s druhou osobou môže byť rôzny, je to pohľad, úsmev, podanie ruky, potľapkanie po ramene, pohladenie ruky alebo tváre, čo ešte môže byť spoločensky prijateľné. Držanie sa za ruku, objatie, bozk na tvár, bozk na ústa, vrúcny bozk, objímanie s bozkávaním už môže byť hraničné. Hladenie po ženských prsiach, po genitáliách cez odev, pod oblečením, vyzliekanie, hladenie odhalených pohlavných orgánov, orálny sex a sex ukončený orgazmom...a teraz si povedzme – kedy je to nevera? Určite sa zhodneme, že je to pri sexe. Kedy však nevera už začína je otázka nikdy nekončiacej diskusie.

Nevera v období hľadania

Kedy je možné hovoriť o nevere z hľadiska pevnosti či dĺžky trvania zväzku? To je tiež možný pohľad na neveru. Často sa totiž stáva, že my ako slobodní, alebo rozvedení, hľadáme nového partnera. V tomto prípade môžeme mať niekoľko krátkodobých vzťahov súčasne. Tí dotyční o sebe samozrejme nevedia, ale môžu niečo tušiť podľa chovania alebo rečí, že nie sú jediní, s ktorými sa stretávame. Kto z nich môže hovoriť o nevere, keď ide vlastne o športové súťaženie, kto sa nám z nich bude najviac páčiť a kto bude pre nás najvhodnejším partnerom?

Partnerská nevera

Partnerskú neveru môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín. Jednoducho môžeme podľa dĺžky, od náhodného styku k dlhodobému vzťahu.

Najkratšia je aféra alebo flirt, teda krátky mimomanželský vzťah, skôr teda kontakt. Ide väčšinou o jednorazovú a primárne sexuálnu záležitosť, ku ktorej sa dostaneme často náhodne. Samozrejme naše konanie môže k nemu mieriť, napríklad sa to stane, keď často navštevujeme bary a podobné zariadenia. Ale aj tak má tento vzťah vo väčšine prípadov nízku emocionálnu väzbu.

Náročnejšie je tzv. erotické dobrodružstvo, ktoré trvá dlhšie a musíme sa v ňom viac citovo angažovať. Tento vzťah nemá žiadnu budúcnosť, aj keď môže prerásť v dlhodobú neveru.

Za mimomanželský vzťah sa však považuje dlhodobý pomer so silnou citovou väzbou a možnosťou ďalšieho vývoja do spoločného oficiálneho zväzku.

Dnes sa vďaka počítačom môžeme stretnúť aj s virtuálnou neverou, kedy svoje city prenášame alebo zdieľame pomocou rôznych sociálnych sietí a webových stránok.

Za neveru sa považuje aj prostitúcia, keď je to rola prostitútky alebo prostitúta (gigola) a na druhej strane aj toho, kto tieto služby využíva.

Povolená nevera

Vyššie uvedené nevery sú tzv. škodné, ale máme aj nevery povolené. Skôr z literatúry a z histórie poznáme prípady riešenia neplodnosti manžela tým, že dôjde k otehotneniu manželky iným mužom. Oplodnenie inej ženy s tým, že si dieťa manželia adoptujú, je už vyslovene knižnou situáciou. Povolená nevera je ale aj sexuálny kontakt s iným človekom pri skupinovom alebo hromadnom sexe, napríklad keď sa s výmenou počíta v swingers (swingovanie). Občas sa ale stane, že k oplodneniu dôjde tu, a potom sa z toho stáva veľký morálny a rodinný problém.

Pri nevere je cieľom užiť si sexuálny styk s inou osobou a k tomu nedôjde, pokiaľ je nedostatočná erekcia. Tej môžete dopomôcť aj špeciálnymi doplnkami stravy, ktoré ponúka MerliX.

Diskusia

filozof

12. 06. 2018

nevera je vždy nevera, takáto polemika neexistuje, že táto nevera je ok a iná zasa nie :) a čo nevera, keď sa niekto zamiluje a nie len sexuálna?

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ