Ako sa zbaviť hanblivosti

Kategória: Vzťahy

Hanblivosť je v určitom smere správna. Po stránke sexu nám bráni odolať mnohým lákadlám. Napriek tomu teda rumenec na tvári dievčaťa oslovenej nejakým švihákom dáva jasne najavo, že ide o hanblivosť. Možno sa jej zbaviť?

Hanblivosť všeobecne

Pre starostlivé matky je asi hanblivosť ich dcér dobrá, ale moderné dievča by ju malo vedieť prekonať. Muži a chlapci to majú ľahšie. Tí hanblivosť prekonávajú siláctvom aj hrubosťou. To sa ale k dievčatám nehodí. Nemožno predsa stále sa len červenať. To by bolo dievča všetkým na smiech, nechodila by do spoločnosti, cítila by sa trápne v škole, keď by mala niečo predniesť atď.

Prvá metóda ako sa zbaviť hanblivosti

Zoberme si klasickú v úvode naznačenú scénku, kedy slečnu osloví nejaký chalan, ona hneď sčervenie a nie je mu schopná odpovedať ani na jednoduchú otázku. Trebárs kde je hlavná stanica. Keď sa takáto situácia stane, nedá sa samozrejme zmeniť. Avšak dievča by si z toho malo vziať ponaučenie. Na to je rada taká, že by si mala niekoľkokrát situáciu doma "prehrať" nahlas a pred zrkadlom, samozrejme s tým, ako by mala dopadnúť dobre. Obdobne pred zrkadlom si môže niektoré scénky nacvičiť vopred. Trebárs ide slečna niekomu blahoželať, má niečo verejne povedať. Zrkadlo je naozaj veľký pomocník. To nám ukáže, že máme stáť vzpriamene, kam s rukami, kam sa nepozerať a kam pozerať.

Ďalšia metóda zbavenia hanblivosti

Človek by mal byť sebakritický, avšak nie zase príliš. Každý si predsa na sebe niečoho vážime, trebárs úprimnosti, pekný nos a podobne. Ak si myslíte, že ste samá vada, skúste si to spísať. Obdobne si skúste spísať do stĺpika situácie, kedy sa hanbíte. A zrazu zistíte, že to môže spolu súvisieť. Na jednej strane si ceníte svoju priamosť, na druhej stranu sa bojíte s niekým priamo hovoriť. Ale určite si myslíte, že pre svoje zápory nie ste tak atraktívni, prípadne tak úspešní. Ale to nemá väčšinou súvislosť s tým, že máte napríklad sádlo, alebo plochý nos. Niekedy sú ľudia úspešní, bez toho aby ich niekto videl.

Takže si vezmite svoje silné stránky a na tie sa sústreďte. Skúste požiadať o spoluprácu mamičku, alebo skutočne dobrú priateľku, ktorá to neroznesie v škole. Preberte to spolu a isto uvidíte, že vás iní ľudia vidia oveľa kladnejšie, než si myslíte. Hlavne sa pozrite okolo seba, koľko ľudí je na tom horšie, než vy. Nemajú potrebný domov, rodinu, sú zanedbaní.

Ale nakoniec zistíte, že keď so sebou začnete pracovať, nad sebou kladne premýšľať, že sa nemáte za čo hanbiť a nejaký obyčajný chlapec, ktorý hľadá stanicu, je pre vás len "vzduch".

Ale aj trochu inak

Hanbliví ľudia sa snažia byť nenápadní, takže ak sa cítite hanblivá, urobte so sebou niečo. Pozrite sa na Popolušku v televízii, nie na rozprávku ako takú, ale na tie premeny človeka. A skúste niečo podobné urobiť aj so sebou. Zájdite do "second handu", navštívte nejaký bazár a vyberte si bez väčšieho premýšľania veľa drobných i väčších doplnkov, ale aj nejaké výraznejšie zvršky. Teraz hlavne, čo s tým? Vezmite si na seba niečo, čo by ste skôr nevzali, a skúste to doplniť ďalšími prvkami tak, aby sa vám to páčilo, alebo napríklad inému človeku. Potom s tým vyrazte von a uvidíte, že sa za vami hocikto otočí a to je tá najlepšia cesta aj pre zbavenie sa hanby. Získali ste totiž sebavedomie.

Pár cvikov na záver

Samozrejme sme nevyčerpali všetky metódy, ako sú šport, hudba a kultúra, ale aj tak sa dá pár cvikov natrénovať. Predovšetkým sa každému pozerajme do očí, neuhýbajme do strán. Tak zase kuk do zrkadla, aj keď stačí sa druhému pozerať na obočie. Usmievajte sa na každého, pri tréningu to skúste na fotku, ale zvyknite sa trebárs každému smiať za jeho čelo. To myslíme obrazne. Hovorte nahlas, nekoktajte a s cudzími dospelými ľuďmi hovorte aspoň trochu spisovne, samozrejme slušne a bez slov slangu dnešnej mládeže. Inak sú tu záverečné rady opäť heslovite - cvičiť, čítať a radovať sa zo života.

Ak vaša hanblivosť vychádza z intímneho života, môže to vyriešiť napríklad prírodný doplnok stravy MerliX, ktorý u mužov posilní sebavedomie v oblasti, ktoré predtým nebývalo.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ