Skúsená matka radí

Kategória: Vzťahy

Je známe, že naša spoločnosť je konzumná, teda nad všetko nadraďuje peniaze, obchod a vlastný blahobyt. Ľudské vzťahy sú bohužiaľ na druhej koľaji a verejne hovoriť o sexuálnej výchove je dokonca skoro tabu. Nájdu sa však aj mamičky, ktoré majú záujem o zdravý vývoj svojej dcéry a dokážu jej poradiť. A o čom by mali mamičky s dcérou hovoriť? Základná je ale otázka "kedy?".

Dnes je mládež vďaka internetu zoznamovaná so sexuálnym životom dospelých veľmi skoro. Rodičia a zvlášť matka, by mali dávať na toto veľký pozor, pretože skreslené názory na sex sa ťažko vyvracajú.

Historické názory

Medzi verejnosťou panuje väčšinou absolútne archaické povedomie o sexe. Na jednej strane máme možnosť využívať najmodernejšiu techniku, ale v názoroch na sex zaostávame "sto rokov za opicami". Je možné toto niekedy zlomiť? Bez všeobecnej zmeny názoru asi ťažko. Ale vráťme sa k jadru veci, čo by malo mladé dievča vedieť.

Skôr (a aj dnes) sa všetko odbilo tým, že sa dievčatá od sexu odrádzali, ba sa im sex aj zakazoval len aby neotehotneli a tým si neskomplikovali život. Možno ešte pribudlo varovanie pred pohlavnými chorobami. Dievčatá sa tak vcelku dobre postrašili, ale nič sa nedozvedeli. Napokon, v škole sa tiež asi viac nedozvedia.

Múdre rady

Neboj sa masturbovať. Poznáš svoje telo aj reakcie. Uspokojí ťa to a tiež ťa to zbaví nažhavenosti na sex. Preto by si nemala skočiť prvému chlapovi do postele. Hlavne masturbuj pred žúrom a párty, kde je najviac chalanov, ktorí hľadajú povyrazenie.

So sexom počkaj až na skutočnú lásku, ale to nie je zamilovanosť. Rozdiel spoznáš po dlhšom čase. Čím viac budeš sex oddiaľovať, tým viac budeš môcť svojmu chalanovi veriť. Samozrejme nechať ho čakať dva roky je hlúposť, ale to by potom bola naozajstná láska.

Akonáhle si k tebe dovolí chlapec aj menšiu hrubosť, rozíď sa s ním. Nedaj ani na všetky jeho sladké reči, ale skús si zistiť jeho rodinné pomery, ako sa napríklad správa jeho otec k jeho mamičke. Väčšinou v tomto synovia svojho otca kopírujú. Keď sa ti to nebude páčiť, radšej sa s ním rozíď aj keď bude tvrdiť, že on je iný.

Vo vzťahu sa správaj tak, aby si tomu druhému nikdy neubližovala, a to ani keď o tom nevie. To myslím, že keď sa vyspíš s niekým iným. Potom si rozmysli, či by ti vadila jeho nevera. Ak vieš na sto percent, že nie, rovnako nerob z vedľajších vzťahov pravidlo. Ale ľudia, ktorí sú si trvale neverní, väčšinou spolu dlho nebudú.

Vždy buď úprimná a jasne povedz čo chceš a nechceš a to aj v sexe. Ak ti chlapec nevyhovie, určite to nie je ten pravý pre teba.

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, ale rovnako je lepšie si nájsť rovnako naladeného chlapca, pre ktorého bude sex rovnako príťažlivý ako pre teba. Veľké rozdiely budú hrať s pribúdajúcimi rokmi veľkú úlohu. Neboj sa s ním o tom hovoriť. Ušetrí ti to veľa zla v ďalšom živote. Ak si nevieš rady, požiadaj o radu otecka, ktorý pozná sex dobre z druhej mužskej strany.

Neboj sa odmietnuť, keď ťa chlapec požiada alebo vyzve k sexu ak to sama nechceš. Nie si povinná s niekým súložiť, aj keď je to tvoj chalan, ale uvedom si, že vo vzájomnom spolužití by mala byť rovnováha a rovnoprávnosť. Nevyžadujte len plnenie svojich prianí, ak ho máš skutočne rada, ale chce to sa dohovoriť.

Nehanbite sa pri sexe za to, čo ťa vzrušuje. Je normálne, keď si o to povieš. Ak budeš chcieť nejakú výnimočnú vec, radšej sa na tom dohodnite vopred. Pokiaľ ťa o niečo požiada on, keď ti to nebude priamo proti srsti, vyhovej mu, pretože dobre pôsobia všetky príjemné novinky.

Ak sa niekedy stretneš s tým, že ťa tvoj chalan niekde ohovára a rozpráva o tebe historky aj z intímneho života, ihneď ho pusť k vode. Tiež ten, ktorý ťa bude za to čo máš rada v sexe odsudzovať, ti nestojí za to, aby si s ním chodila.

Neplánujte si svoj prvý sex a nemaj moc veľké očakávania. Väčšinou strata panenstva nie je nič úžasné. Radosť zo sexu príde sama časom, ale musíš vyžadovať nehu a lásku. Až to nastane, tak uvidíš, aké je to príjemné.

Nikdy sa nemiluj bez použitia kondómu, aj keď berieš tabletky. Chlapec ti môže sľubovať hory doly, ale nikdy nevieš, s kým mal styk pred tebou. Rovnako tak vyžaduj ochranu, aj keď si presvedčená, že sa s tebou miluje prvýkrát. Je to síce strašenie, ale pohlavné choroby sú veľmi nepríjemné. Bez kondómu sa miluj, až keď budeš s niekým žiť natrvalo a budete chcieť mať dieťa. Prípadne budeš mať inú spoľahlivú antikoncepciu.

Pokiaľ má chlapec intímne problémy, je dobré o nich hovoriť, prípadne môže užívať prírodný prípravok Merlix.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ