Blízkosť muža a ženy

Kategória: Vzťahy

Tradičné porekadlo hovorí, že žena túži po duši a muž po tele. Lenže to platilo pred obdobím, ktorému sa dnes hovorí emancipácia. Spolu s ňou prišli aj iné, v dobrom slova zmysle, pohromy. Napríklad vedecké výskumy ženského orgazmu, odhalenie bodu G a podobne. Zrazu si aj ženy uvedomili, že môžu požadovať viac, ako len hladenie po prsiach a penis v lone. Odrazu začala bitka nielen o ženské telo, ale aj o jej dušu. Väčšina mužov to ešte nepochopila a trvá si na svojich zásadách, že on sa musí uspokojiť a žena nech si doslova "trhne nohou".

Zmena vzťahov

Manželstvo a partnerstvo je zrazu postavené na iných základoch, než len na tom, že muž je pánom a živiteľom rodiny. Môžeme tomu hovoriť blízkosť tiel a duší. Určite toto zaujíma viac ženy, pre ktoré je to prirodzenejší vzťah. Ale čo je horšie, že je to väčšinou boj jednostranný, aj keď sa ekonomické pomery úplne zmenili. Dnes je väčšina ekonomicky nezávislých žien. Dokonca niektoré zarábajú viac peňazí ako ich partner. Niektorým ženám to vyhovuje a z mužov robia len chvíľkové potešenie, ale väčšina aj tak túži po pevnom zväzku. Ten bude založený na nových pravidlách, bez podriadenosti, ale na rovnosti a tým pádom aj blízkosti.

Zmena na blízkosť

Historicky je naša spoločnosť založená na vzdialenosti – politici sú vzdialení od svojich voličov, majitelia tovární od svojich zamestnancov, rodičia od detí a podobne. Ale aj v tomto krátkom  výpočte cítime, aké by to bolo pekné, keby to tak nebolo. Nie sme však schopní to zmeniť. Ťažko zmeníme politika, ktorý smeruje inam, než chce verejnosť a len ťažko sa z producenta stane filantrop, keďže všetkým ide len o zisky a majetky. Ťažko zmeníme aj rodičov, ktorí si myslia, že rodinu zaistia len vtedy, ak budú mať dostatok finančných prostriedkov a to na úkor času stráveného s deťmi. Ak chceme niečo zmeniť tak každý by mal začať sám od seba. Zmeňte preto to najbližšie, čo máte, zmeňte preto vzťah k svojmu partnerovi. A to môžete kedykoľvek, či už čakáte deti, alebo ich máte alebo vás už opustili.

Čo je blízkosť

Či už to vnímajú, alebo nie, blízkosť je dôležitá aj pre mužov. Tá je totiž podstatou partnerského vzťahu. Keď to vnútorne ako muži zmeníme, pocítime, že na druhej strane nastane zmena intuície. A to nielen u partnerky. Keď totiž ľudia okolo nás uvidia, ako sa k sebe chováme ako partneri, môžeme začať vnútorne priťahovať aj iné ženy. Tým samozrejme nemáme na mysli, aby sme boli neverní, ale zmeníme aj ich túžbu zažiť niečo podobné. Asi sme si nepovedali, čo samotná blízkosť znamená. Stručne povedané, je to pochopenie fyzických a duševných potrieb partnera, plánovanie spoločnej budúcnosti, spoločné riešenie problémov, ale aj rozdelenie domácich povinností, ale najmä obojstranné uspokojenie v posteli. Ak ešte nemáme nastavený takýto systém, ale páčil by sa nám, chce to veľkú zmenu hlavne u seba. Je jasné, že toto nie je možné zmeniť jednostranne, to sme už spomenuli, ale skúste sa o tom spoločne porozprávať. Už tento prvý krok môže mnoho vecí medzi vami zmeniť, pretože aj cesta môže byť cieľ. Hľadanie môže mať viac romantiky, než príchod do cieľa.

Cesty k blízkosti

Je možné napísať o blízkosti celé knihy, ale každá cesta do neznámych krajín, vrátane duše, má mať plán, nejakú mapu. Ide vlastne o trojuholník s vrcholom nahor. Dole na jednej strane je muž a s ním aj typické mužské vlastnosti a túžby, akými sú sila, moc, intenzita, adrenalín, boj, túžba po víťazstve a sex, a dole na druhej strane je žena a jej vlastnosti, teda jemnosť, pohoda, uvoľnenie , milovanie a  blízkosť. Aby sme dosiahli spoločný cieľ, mali by sme nájsť spoločné body, posilniť ich a v rozličných nájsť kompromis alebo sa ich úplne zbaviť. Nemôžeme však rozoberať bod po bode, ale treba sa pokúsiť nájsť spojenie sily a túžby. Obidve v živote potrebujeme. Nemožno ich potlačiť, ale mali by skončiť pri dverách bytu. Za nimi nie je potrebné ukazovať partnerovi, že máme nad ním prevahu, to nemá zmysel. Žena by mala mať silu ukázať partnerovi, aká je nežnosť dôležitá. A to nie len v posteli. Je potrebné zmeniť spôsob stolovania, ako sa privítame pri príchode, ako sa lúčime pri odchode, ako sa ráno budíme a na to je potrebné mať skutočne veľa vnútornej sily. U muža to je jednoduché, bude ho to stáť nejaké úsilie prekonať sa, napríklad prísť pri varení k manželke a pohladiť ju po šiji a vlasoch, dať jej bozk. To nie je zženštilosť, je to ukážka veľkého muža a milujúceho partnera.

Muži sa blízkosti vlastne boja, pretože keď sú blízko toho druhého, vnútorne akoby strácali prevahu a cítili sa tým pádom ohrození. Ale myslíte, že žena nemá z blízkosti vnútornú obavu? Určite má, ale priznajme si, že je jej táto poloha bližšia než mužovi. Ona iba pocíti, že stratí v rovnosti určitú oporu, že musí riešiť niečo, čo nikdy nemusela. To sú samozrejme vlastnosti, ktoré sú nám ľuďom dané už tisícky rokov. Nie sme už však lovci mamutov, ale moderní a uvedomelí ľudia.

Diskusia

Schumi

30. 05. 2018

Má tu niekto skúsenosť s tým, že ho prestala priťahovať manželka? riešili ste to, ak áno ako? čo sa s tým dá urobiť? stačia aj nejaké takéto podporné prostriedky alebo nie....

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ