Kde je hranica sexu?

Kategória: Sex a erotika

Milovanie, myslené ako sex, môže mať jednoduchý scenár, ale aj zložitý. Je na ňom ale pekné to, že práve jednoduchý scenár, predohra, zásun, orgazmus a spánok, môžeme dopĺňať, ale aj niečo vynechať. Hlavné na tom ale je, aby sme boli obaja spokojní. Chceli by sme zdôrazniť to slovo "boli obaja", pretože často sa stáva, že sa uspokojí muž a žena zostane nasucho. Ale to nechajme na inokedy, aj keď by sme to mali mužom vyčítať neustále.

Každý človek na erotickú scénu vstupuje s rôznymi snami i prianiami. Nakoľko sa mu ich podarí splniť, nesplniť, alebo dokonca aj prekročiť, záleží od toho, s akými ľuďmi sa stretne.

Vrodené túžby

Niektoré sexuálne vlastnosti máme asi vrodené, alebo sme ich zdedili výchovou. Niekedy sme si ich aj vsugerovali či nahovorili, skrátka niekto je gay, niekto má rád sado-maso, niekto rolu podriadenosti či nadradenosti a podobne. Väčšina ľudí je v tomto normálna, ale napriek tomu by sa dalo niekam trochu zabočiť. Zvlášť začať po nejakom vychýlení túžiť po dlhšom vzťahu, kedy sme už (zdanlivo) vyskúšali všetko, čo sme poznali.

Dominancia

Skĺznuť k dominancii nie je skoro žiadny problém, pretože takú rolu vždy niekedy v živote hráme. Je na nás k akému stupňu pokročíme. Dominancia je svojím spôsobom aj znásilnenie. Na druhej strane znásilnenie síce znamená napríklad len obmedzovanie slobody, ale keď s tým bude druhý súhlasiť, strhávanie šiat, rozťahovanie nôh a ďalšie praktiky môžu byť ako hra zaujímavá. Možno partnera trýzniť ​​aj zviazaním rúk, či s náhubkom do úst. Stále to môže byť len hra, kedy je jeden z partnerov nielen rukami, ale aj nohami, pripútaný a druhý si s ním môže robiť, čo chce. Samozrejme robíme to, čo sa páči nám obom.

Prečítajte si niečo o BDSM sexuálnych praktikách

Masochizmus

Masochizmus (sadomasochizmus, S-M) znamená jednoducho sex s bolesťou a to s nejakými prostriedkami, alebo len rukami. Ide tu predovšetkým o fakt, že tým druhý stráca kontrolu nad situáciou. Pokiaľ nejde o sex platený, s túžbou po tomto spôsobe milovania sa jeden druhému pri prvom kroku asi ťažko zveruje. Po dlhšom čase spolužitia si však asi mnohí myslia, že by v tomto mohli partnerovi vyhovieť. Je len otázkou, čo si ale pod tým každý myslí.

Určite nejde len o výprask hlava nehlava. Nejde ale ani o fyzickú bolesť samotnú, ale je to spojené s pocitom poníženia, závislosti a pokorenia. To tiež nemusí bolieť, ale vyžaduje si to skôr hru na krutosť duševnú. A to už potrebuje určitú teoretickú prípravu, vybavenie a rafinovanosť.

Pokiaľ ale chce niekto nakuknúť cez hranice S-M, môže skúsiť plieskanie po zadočku, škrabanie chrbta a trochu hrubšie úchopy pri zmene polohy. Potom sa k tomu pridajú slovné rozkazy, vyžadovanie poslušnosti, zväzovanie a sme masochisti bez odporu druhého.

Pokiaľ ide o masochizmus, je to určite na dlhší článok. Základom je, aby vedúca osoba bola vierohodná a pre poníženého či poníženú bolo utrpenie potešením.

Naznačili sme, kam sa môže sex vo dvojici uberať. Je teda jasné, že hranice sú len v duši každého z nás a máme ich každý inde. Ale môžu sa meniť. Je tiež preto možné, že s partnerom, ak ho budeme mať skutočne radi, môžeme vlastné hranice posunúť do sfér skôr nemysliteľných. Vždy ide ale o potešenie oboch. Nemožno nikoho nútiť k niečomu, čo nechce. Druhý sa síce môže podriadiť, ale buď to príjme, prispôsobí sa s odporom, alebo nám tiež odíde. Uvážme preto, či nám to za to stojí, nájsť svoje sexuálne uspokojenie a na druhej strane stratiť milovaného človeka.

Či už ide o akékoľvek hrátky, nikdy nie je na škodu pevná a kvalitná erekcia. K jej ľahšiemu dosiahnutiu si možno pomôcť aj prírodným prípravkom zvaným MerliX.

Diskusia

Vložte príspevok do diskusie

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka pred sexom pre pevnú erekciu

24.9 EUR

KÚPIŤ

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlhodobé užívanie pre zlepšenie sexuálneho zdravia

29.9 EUR

KÚPIŤ